Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Gyógszergyárakban mennyi a...

Gyógszergyárakban mennyi a fizetés vegyészmérnökként?

Figyelt kérdés
2019. nov. 12. 12:06
 1/2 anonim válasza:
67%

Ha Magyarországra érted a kérdést, akkor bruttó 250-400 között van egy pályakezdő analitikus fizetése (preparatív és egyéb kémikusok kezdő fizetésével nem vagyok tisztában). Hogy cégneveket ne említsek ezért csak annyit mondok, hogy a magyar tulajdonú cég(ek) nem szeretnek sokat fizetni (kezdőknek legalábbis biztos nem). A francia állam tulajdonában lévő cég már jobb fizetést biztosít, a legjobbakat pedig a szintén francia székhelyű cég magyarországi leányvállalata adja.

Ez a 3 multi van Magyarországom, kisebb cégekről nem tudok nyilatkozni. A tapasztalataim nagyon frissek, kevesebb mint 1 éve kezdtem dolgozni én is és az ismerőseim is akiktől az információim származnak. Ami még tapasztalat, hogy jól teszed ha már MSc alatt elkezdesz gyakornokoskodni valahol, mert úgy jó eséllyel felkínálnak egy állást végzés után ott helyben. És igen MSc-t írtam, BSc-vel nagyon-nagyon nehéz elhelyezkedni és feljebb lépni, úgyhogy ha még középiskolás vagy akkor 5 évben gondolkodj ne 3-ban. Illetve még annyi, hogy sokat segít ha legalább egy diplomád budapesti egyetemről van (ELTE, BME).

2019. nov. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
ELTE vegyész MSc, 10 év analitikusi tapasztalattal. Az egyik nagy budapesti céghez most jelentkeztem. Bruttó 400-zal elutasítottak, miszerint irreálisan magas a fizetési igényem. Jelenleg ennek kb a 2/3-át keresem.
2021. szept. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!