Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nagyon értek a photoshophoz,...

Nagyon értek a photoshophoz, általában arcokat, embereket szoktam retusálni. Ellehet helyezkedni vmilyen pályán így? Ha még fejlesztem, gyakorlok stb. És kb. mennyit fizetne havonta?

Figyelt kérdés
2010. júl. 18. 14:30
 1/3 anonim ***** válasza:

kép retusálás, finomítás, szépítés, szerkesztés stb ez mind pl kiadványszerkesztőkhöz okés, vagy hírportálokhoz.


webdesign-t is érdemes tanulni annak van ereje rendesen.


esetleg grafikai rész, pl modellezéshez használatos textúrák készítése, stb..



de amúgy ez ,hogy retusélsz ez kicsit kevés infó, gondolom többet is tudsz, ha azt mondod, hogy 2nagyon értesz a ps-hez", mutatsz referenciákat? kíváncsiságból.

2010. júl. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én ezzel foglalkozom. Saját tapasztalatok szerint nem az iskola adja a hozzáértést, az csak az alapokat nyújtja, amire te majd építkezel. Mégis az éremnek két oldala van; az évek során rengeteg olyan munkát javítottam, amely az iskola hiánya miatt alapjaiban volt rossz, és ezért elég jelentős előítélettel rendelkezek az "amatőr" kollegákkal szemben.

Ugyanakkor, ha találnál is egy olyan céget, ami alkalmazna, jó ha tudod, hogy a Photoshop egy elég széleskörű szakmának egyetlen kis része, egy eszköze, emellett igen sok dolog (szoftver) van még, amihez értened kellene. ...és most szándékosan nem hoztam fel a szakmai alapokat, amik persze nagyon fontosak :)

Fizetés: 100-500 eft, de lényeges, hogy milyen cég, bér/fizetés vagy egyéni megrendelői kör, számlaképesség van, stb.

2010. júl. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, valamit kifelejtettem a kérdésed kezdetét illetően: én azért szeretem a szakmám, mert képes akár minden nap újat nyújtani, illetve újat tanítani. A mai napig (10 év után) nem tudom azt mondani, hogy "nagyon értek" hozzá, pont emiatt. Te mióta foglalkozol ezzel?
2010. júl. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!