Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Korábbi munkaszerződésről és...

Korábbi munkaszerződésről és papírokról kérhetek másolatot a cégtől?

Figyelt kérdés

Költöztünk, nem tudom hol vannak.


Viszont szükségem lenne igazolásként.

Volt teljes munkaidős és részmunkaidős is és tapasztalatot kell vele igazolnom.


Ilyenkor ha írok a cégnek küld ki dokumentációt arról mettől meddig, milyen munkarendben stb. voltam ott?


Van ahonnan évekkel ezelőtt jöttem el. Meddig őrzik meg?



2019. nov. 13. 16:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Bérrel kapcsolatos dolgokat sokáig kell őrizni, úgyhogy kérj nyugodtan, tudniuk kell adni.
2019. nov. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Munkaügyi és bérrel kapcsolatos iratok megőrzési ideje 50 év.

Mivel egy későbbi nyugdíjazás esetén bármikor kérhet belőle adatszolgáltatást az ellátást folyósító szerv.

Ha a cég már megszűnt, akkor is létezik valaki (egy szerv), aki az iratok őrzését vállalta. Ha nem, akkor levéltárakban helyezik el azokat.


Én 20 éve leszámolt volt dolgozónak adtam ki hiteles másolatokat az iratairól. Neki pont nyugdíjazáshoz kellett.

2019. nov. 14. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem akarnak adni. :/

Állítólag csak hatóságnak lehet kikérni, nekem nem.

2019. nov. 19. 01:49
 4/6 anonim ***** válasza:

Megint egy "barom" cég.

Attól függetlenül, hogy semmi nem kötelezi rá, csak akkor, ha hatóság kér adatszolgáltatást, még nem esne ágynak, ha megtenné a kérésedre. Pár darab irat lefénymásolása nem a világ vége.


Sajnálom. Mihez kellene? Hátha van más útja-módja.

2019. nov. 20. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Hivatalos ügyben kellene bizonyítanom a korábbi munkatapasztalataimat.

Emiatt írták azt, hogy csak hatósági (gondolom magyar) megkeresésre adnak ki bármit is.


Így nem tudom, kihez forduljak. :(

2019. nov. 20. 12:40
 6/6 anonim ***** válasza:
Ebev szolgáltatások között le tudod kérni, hogy mikor, melyik cégnél, mennyire voltál bejelentve meg hogyan. A munkaszerződés is kb ezeket az adatokat tartalmazza, a munkakörre az sem szokott konkrétabbakat megszabni.
2019. nov. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!