Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Próbanapra jár fizetés?

Próbanapra jár fizetés?

Figyelt kérdés

Elnézést szeretnék kérni, ha rossz kategóriába tettem fel a kérdést.

A kérdésem az lenne, hogy munkánál a próba napra jár fizetés?


Konkrétan van egy cég aki igen jó fizetést kínál de szeretne 3 próba napot mielőtt felvenne valakit. Ezzel nem is lenne gond, csak mikor rákérdeztem, hogy mennyit gondoltak fizetésre erre a 3 napra azt mondták, hogy erre sehol se szoktak fizetni.


2019. nov. 13. 16:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%
Nincs próbanap jogilag felvesz bejelent szerződtök és hónapos próbaidő .Csaló fos vállalkozók ezt teszik mindenhol amíg feljelentik őket .
2019. nov. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
100%
Dehogyis, ingyen munka. Havonta behívnak 10 embert aztán megspóroltak egy havi bért.
2019. nov. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Jar
2019. nov. 13. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

"Nincs próbanap jogilag felvesz bejelent szerződtök és hónapos próbaidő ."


Illetve ezen kívül sokkal egyszerűbb próbanap(ok)ra alkalmi bejelentéssel megoldani a dolgot.

Az egyébként lehet, hogy sehol se szoktak, viszont akkor mindenhol törvénytelenül járnak el.

2019. nov. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Akkor Téged egyszerűen palira akartak venni (magyarul hülyének néztek). Jól tetted, hogy rákérdeztél.


Olyan, hogy próbanap, elvileg nincs.

Olyant szoktak csinálni, hogy pár napra, de akár 2 hétre is egyszerűsített foglalkoztatással (napi bejelentés) alkalmazzák a munkavállalót és ez idő alatt mindketten eldönthetik, tetszik-e a munka vagy sem. Ez egy legális módja a kipróbálásnak és természetesen erre is fizetni kell - ideális esetben nap végén (de nem kötelező, megállapodhatnak abban is, hogy a 2 hét után fizet.


Ezt a munkahelyet szerintem sürgősen felejtsd el - a jó fizetés is csak hitegetés - szerintem...

2019. nov. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
68%

Ingyen munka nincs. Vagyis törvènytelen. Azèrt nem mondom, jó pofátlanok, hogy nemcsak 1-et, hanem egyből 3 napot várnak el, hogy ingyen gürizz nekik. Felejtsd el. Szerintem a jó fizetèssel is csak a mèzesmadzagot húztak el előtted, de csak mese habbal. Most gondolj bele, ha tènyleg olyan jó fizut kínál, akkor szerinted hihető, hogy így zsidóskodnak a próbanapokkal? Ès az sem igaz, hogy sehol se szokták fizetni. Èn eddig 2 helyen voltam így, mind a 2 helyen alkalmi bejelentèssel volt megoldva, ès bizony kifizettèk.

Szóval nehogy elmenj ingyen.

2019. nov. 13. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
55%

Ledolgozott napra bérezés jár! Mindegy, hogy milyen jogviszonyban végezted a munkát.


Minden ilyen cég törvénytelenül működik, teszi ezt mindaddig, amíg valaki fel nem nyomja, és elindul ellene egy munkaügyi hatósági eljárás. Aztán majd leszokik róla.

2019. nov. 14. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
69%

"Ingyen munka nincs. Vagyis törvènytelen. "


Ezt azért ilyen kategorikusan nem lehet kijelenteni, ugyanis létezik egy olyan is, hogy ÖNKÉNTES munka. És azért bizony nem jár bérezés, mégis törvényes.

Szerencsére nagyon sok helyen van önkéntes segítő (pl. kórház), aki bemegy és beszélget, felvidítja az embereket (pl. Hospice), amire szegény nővéreknek nincs idejük.


Természetesen a kérdezőnél nem ez az eset áll fenn, csak jeleztem, hogy azért még van olyan, hogy ingyen munka és nem törvénytelen.

2019. nov. 14. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
75%
#8, jó persze, de ez már csak szőrszalhasogatás. Nyílván önkèntes munka lètezik, de ez itt nagyon nem ez a helyzet.
2019. nov. 14. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítséget!

Akkor jól gondoltam, hogy lehúzás akar ez lenni. 5 embert "szeretnének" felvenni mindenkivel eljátsszák ezt, azzal nyernek 15 nap ingyen munkást.

Ebben az a legdurvább, hogy a munkaügyi központon (foglalkoztatási központ) on keresztül hirdetik magukat.

2019. nov. 14. 16:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!