Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha brutto alapbér van megadva...

Ha brutto alapbér van megadva a szerződésembe, akkor mennyivel osszam el, hogy tudjam mennyi órabérrel számolják a túlórát?

Figyelt kérdés

Ha jól értelmezem, mivel brutto alapbért adtak meg, minden hónapban ennek a nettójával számoljak, akárhány napos.

De a plusz napokat(hétvége),túlórát mi alapján tudom kiszámolni?


2019. nov. 13. 17:24
 1/4 anonim ***** válasza:
42%
Ilyenkor mindig azt kell figyelembe venni, hogy az adott hónapban hány munkanap van. Ha 20, akkor 160-nal osztják a havibért az órabér kiszámításához, ha 22, akkor 176-tal.
2019. nov. 13. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A túlóra díjazása 2 részből áll.


A túlóra alaphoz az adott havi ledolgozandó órákkal kell osztani és mindig 100%


A túlóra pótlékhoz mindig 174-el kell osztani, ez lehet 50% pl ha tovább maradsz bent vagy 100% ha pihenőnapon.

2019. nov. 14. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!ment a pont
2019. nov. 14. 09:16
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez engem is érdekelne.

Ha például nekem 173.000 van írva bruttónak és tegyük fel 20 nap van, ebből mondjuk 5 délelott 5 délután 5 éjjel, akkor kB mennyit kapnék kézhez?

Még nem jelentkeztem az állásra, de van egy ilyen munka és ennyit ír ki bruttónak.

2019. nov. 14. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!