Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ezen az oldalon miért igyekezn...

Ezen az oldalon miért igyekeznek "lehúzni" a fizetéseket?

Figyelt kérdés

Én mindig azt tanácsolom,még a kezdőknek is,hogy mondjanak minél magasabb bért.


A többségük egyébként magasat is mond, ezért van az,hogy a fiatalabbak gyakran többet keresnek, mint az idősebbek.

Ami még nagyon fontos, hogy jól kell eladnod magad, jó önéletrajzot kell írni.



Én mindig úgy szoktam csinálni, hogy 100 ezerrel többet mondok, mint ami a valós igényem.

Annyi sohasem lesz a végösszeg amennyit mondok, de a valós igényemet mindig megadják.


Budapesten, legalábbis működik a dolog.


2019. nov. 13. 19:33
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
86%
Ne osztogass hu.lye tanácsokat
2019. nov. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
93%

Aha, aztán meg jönnek ide kérdést kiírni, hogy "Nem vesznek fel sehova, mi lehet a gond?"


Az a baj, hogy nagyon durván túlértékelik magukat egyesek, nulla tapasztalattal több százezres nettót várnak el.

Bilibe lóg a kezük.


Ha írunk valami összeget, akkor azt hidd el, legtöbben saját tapasztalatból írjuk, mert már van mögöttünk pár ledolgozott év, és a szakmában is vannak ismerőseink, így tudjuk, mi a realitás.

Nem lehúzni akarunk senkit, hanem visszahúzni a földre, mert egyesek a föld felett lebegnek.

Lehet persze irreális elvárásokat támasztani, csak legtöbbször nem szokott bejönni. Ilyenkor pedig egy lelkes, fiatal álláskereső összeomlik és magában keresi a hibát, elveszíti a motiváltságát.

2019. nov. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
66%
Nem minél magasabb bért kell mondani, hanem annyit, amennyiből meg tudsz élni. Százezerrel többet mondani nevetséges és irreális, néhány ritka kivételtől eltekintve.
2019. nov. 13. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem irreális.


Adott egy cég, kezdenek kiöregedni a rókák, kellene nekik fiatalabb munkaerő.

Viszont, nem találnak, mivel egy sem vállalja annyi pénzért.Ezért emelni kell a bérköltségeket.



Magyarország demográfiájából és a kelet-európai gazdaságokra jellemző trendekből (kivándorlás, gyenge életszínvonal) adódóan, bizony munkaerő nem lesz több, sőt egyre kevesebb lesz.

A verseny egyre inkább élesedni fog a megmaradt munkaerőért.

2019. nov. 13. 20:14
 5/28 anonim ***** válasza:
97%
Aha. aztán majd jönnek ide írogatni az oldalra, hogy miért röhögték ki a bérigényüket mielőtt elhajtották őket. :D
2019. nov. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
91%
Előttem már megválaszolták, de mivel egyetértek velük, ezért összefoglalva: h.lye tanács, a cég tudja, hogy mennyi fizetést szán adott pozícióra, mennyit ér az. Ha valaki többet mond, akkor esetleg megkérdezik, hogy hajlandó-e engedni ebből, mert túl sok. Ha valaki 100ezerrel többet mond, azt be se hívják következő körre, mert fogalma sincs, hogy mennyi ér, vagy többet gondol magáról, mint amennyit valójában ér. Egy pozícióra ha jelentkezik 10 ember és valami csoda folytán pontosan ugyanolyan képességűek, tapasztalatúak, akkor azt fogják felvenni, aki elvállalja annyiért, amennyit ők fizetnek. És lesz olyan, aki elvállalja, mert reálisan gondolkozik, tudja mennyit fizetnek az adott munkáért vagy kevesli ugyan, de munkanélküli vagy a jelenlegi helyén az ajánlottnál kevesebbet kap.
2019. nov. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
73%
lehúzni nem szoktam de a realitást leírom
2019. nov. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
94%
Nálam pont az itt leírt fizetések adták meg a kezdő-vagy végső löketet munkahelyváltáshoz, sikerült jó nagyot ugranom a kezdő helyről. Nem látom és nem gondolom, hogy itt bárki lehúzna, sok a korrekt válasz.
2019. nov. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegy, mennyire van alkupozícióban az illető, van-e most munkája stb. Azt mondani, h mindenki kérjen százzal többet, valóban nem okos. De ha azt mondom, h mondjon a jelenlegi fizujánál 20%kal többet, annak szerintem van realitása.


És a bérigénynek a világon semmi köze ahhoz, hogy én mennyiből jöbök ki egy hónapban. Én megélnék nettó 300ból, a bérigényem mégis br700+


A fizetés az az összeg, amennyit megad a munkáltató, hogy napi 8 órádat arra használd, hogy neki profitot termelj. Magyarul többet kell termelned, mint a béred, különben nem vagy jó vásár.

2019. nov. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
58%
hagyjuk már, én legutóbb 300 bruttóval mondtam többet, mint ami a cégnél a nagyon max volt ill. ami nem egy rossz fizetés a szakmában, megkaptam az ajánlatot arra az összegre, amit kértem, mert el tudtam magam adni
2019. nov. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!