Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi lehet a volt munkaköröm...

Mi lehet a volt munkaköröm megnevezése?

Mit írjak az önéletrajzba, mi a munkakör megnevezése, szerződésemben lévő hosszú és általános, senki nem tudná mi is az.

A lényeg, hogy egy szoftverrendszerért voltam felelős, annak telepítése új PC-kre, konfigurálása és felügyelete, hibaelhárítása, általában teamvieweren keresztül, mivel az ország minden pontján voltak ügyfelek, beléptem és megoldottam a hibát, plusz a hozzá tartozó, műszerek hibaelhárítása alapszinten, amit lehetett távolról és még nem műszerész szint.

Ha meg valami durva programhiba volt, akkor a programozóval egyeztetettem, aki készítette a programot és javította.

2019. nov. 14. 13:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Rendszergazda
2019. nov. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként én úgy csináltam, hogy leírom a pozíció nevét, meg a céget, időszakot és alá címszavakban felsorolva a fő dolgokat amivel foglalkozom. Hasonló lenne nekem is, teljesen más terület, de ha csak a titulust írnám be, akkor, aki nem ért hozzá, az nem értékelné, ha szakmai tapasztalatot a megfelelő szinten, aki pedig igen, az pedig pontosan tudná, hogy a beosztás mögött bármi lehet, nagyon alap dolgok és kiemelkedők is.
2019. nov. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szoftverüzemeltető
2019. nov. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Rendszerüzemeltető
2019. nov. 14. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Estádio de Felchút ***** válasza:
ez sima helpdesk
2019. nov. 16. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Ez az, hogy mindenki mást mond.

Konkrétan nem szeretném leírni, milyen szoftverekről van szó

De nem Windowst, meg office, firefox..., hanem a cég saját készítésű több programból álló elég összetett szoftverrendszeréről van szó és ott se úgy zajlik a telepítés, hogy elindítom és lefut aztán örülök, hanem elég komoly konfigurálási folyamat is van.

Igazából a fent leírtakból mind van benne egy kicsi.

De nem rendszergazda, rendszer-üzemeltető az inkább szerver karbantartás és hasonlók szerintem, inkább hardveres, szoftverüzemeltetőnek mondnám, de beírtam googleba, hogy szoftverüzemeltető, van ahol hasonlót írnak, van ahol teljesen mást.

Sima helpdesknek sem mondanám, mert a helpdesk általában annyi, hogy ad valami bugyuta tanácsokat telefonon, indítsd újra a gépet... ami persze hasznos, mert, a 70 éves embernek ez is nagy segítség, aztán ha ez nem sikerül, komolyabb a probléma akkor felveszi az esetet és más foglalkozik vele.

2019. nov. 18. 11:54