Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy oldjam meg az életem...

Hogy oldjam meg az életem ennyi pénzből?

Figyelt kérdés

23 éves lány vagyok, Budapesten tanulok. Ez a 5. évem a 6 éves töri-magyar tanárin, vagyis jövőre végzek.


Most van havi 40 ezer szoctámom és 30 a tanulmányi ösztöndíjam, ebből 20 a kollégium, tehát marad 50 ezrem kajára, ruhákra, stb. Így nagyon nehéz, de valahogy még túl lehet élni.


Szülői segítségem nincs, meg diplomaosztó után ha kiköltözök a kollégiumból, anyukámhoz már nem mehetek vissza. (Apám nem él már, anyám jelenlegi férje meg nem visel el engem, mert szerinte az ő fiai elől vinném el a pénzt.)


Szóval másfél év múlva lediplomázom és ki kell költöznöm az olcsó kollégiumból egy budapesti albérletetbe. Megtakarításom nincs, most is napról-napra élek, a kezdő tanári fizetés pedig nettó 134 ezer forint.


Mihez kezdjek,hogy ne legyek hajléktalan?



2019. nov. 16. 12:25
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
76%
Elmeaz ssc be dolgozni normalis pénzért
2019. nov. 16. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
72%
Eleve egy csomóan dolgoznak az egyetem mellett!
2019. nov. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
94%

Én másokkal együtt költöznek albérletbe, így a 120ezres albi költsége oszlik akar 4 fele. Ha Budapesten akarsz maradni. Nekem a tanarszakirányos csoporttársaim mind a sajat3 vidéki városukba ment vissza tanítani, ott nyilván olcsóbb az albi.


Órákat adnak, bár a töri meg a magyar az pont magolós tárgy, mindenki meg tudja tanulni, esetleg ha tanulsz mellé nyelvet vagy vmi használhatót, akkor adhatsz órákat is

2019. nov. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
84%
Ezen nem gondolkoztál el azelőtt mielőtt tanárnak mentél? Nem árulnak vele zsákbamacskát, hogy mennyi lesz a fizetés.
2019. nov. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
94%
akkor már most kezdj el magándiákokat is tanítani, akár feketén is. Érettségire felkészítés, korrepetálás. Diplomásként remélem a nyelv is megy, szóval arra is lehet fókuszálni.
2019. nov. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
92%
keresel egy csávót és összeköltözöl vele.
2019. nov. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:

"Én másokkal együtt költöznek albérletbe, így a 120ezres albi költsége oszlik akar 4 fele."


Életem végéig így kéne élni?

2019. nov. 16. 13:08
 8/32 anonim ***** válasza:
72%

-Dolgozz egyetem mellett is. Ha csak heti 2 napon dolgoznál 8 órát, úgy is keresnél havi plusz 60-80 ezret.


-Senkinek nem muszáj Pesten élni.


-Igen, én bankban dolgozom, már 25-26 évesen kerestem néhány éve majdnem nettó 400-at, mégis 28 éves koromig lakótárssal laktam albérletben. Nem tudom mi ez a betegség, hogy mindenki már egyből egyedül akar lakásban lakni. Ez drága, nem alapjog és sokan nem engedhetik meg maguknak. Ha nem akarsz idegennel összeköltözni (kétszobás albérletben is lehet lakni 1 lakótárssal, nem kell 4-en legyetek), akkor kérdezz körbe a rokonságban, az ismerősi körben, hogy kivel tudnál együtt lakni. Nem hiszem el, hogy nincs a tucatnyi ismerősöd közt az egyetemről egy sem, akivel együtt tudnátok majd lakni, ha már nem lesz koli.

2019. nov. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
82%

Én se értem, hogy mi ez a "nem akarok lakótársat" tendencia manapság. Én világéletemben tesómmal osztoztam egy szobán, és mindig megoldottuk. Még ha a szobatársat nem is bírod ki, azért ha magadnak berelsz 1 szobát, már az is fényévekkel olcsóbb, főleg vidéken. Nyugodj meg, nem leszel hajléktalan, lesz munkád.


Az "örökké így kell élni?" kérdésedre meg az a válaszom, hogy a tanári fizetés mindig sz.r volt, nem igaz, hogy nem tudtad.

2019. nov. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
71%
Addig kéne így élned, ameddig nem engedheted meg magadnak, hogy egyedül lakhass. 23 évesen még éppen hogy csak felnőtt vagy, minek kéne egyedül laknod? Szerinted külföldön hogy élnek? Ugyanígy. Vagy te nem nézel pl. jóbarátokat?
2019. nov. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!