Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Oké, felmondok, na de utána?

Oké, felmondok, na de utána?

Figyelt kérdés

21 éves lány vagyok. Több, mint egy éve dolgozok a városomban egy olyan munkahelyen amit utálok. Nem fejlődök semmilyen szempontból, semmi újdonság, kihívás, izgalom. Csak a munkatársaim miatt "élvezek" bejárni.

Szívesen felmondanék, de félek hisz nem tudom hova tudnék utána menni..

Anyukámmal élek, őt is segítem pénzzel mert ápolásin van mamámmal.

Nem tudom mi lehetne a legjobb megoldás..

Irigykedek azokra akik szinte nem is dolgoznak és mégis megélnek, én pedig 3 műszakban nyomom már egy jó ideje, belefáradtam..



2019. nov. 17. 11:13
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor mondj fel, ha van helyette másik meló,ha nem a városodban, akkor a környéken.
2019. nov. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:

Sajnos a 3 műszakban való dolgozás nem valami laza..

Kereskedő vagyok egyébként, dolgoztam is ebben, de nem szerettem.

2019. nov. 17. 12:57
 13/33 anonim ***** válasza:
55%

Keress egy gazdag pasit aki eltart egy kis esti hancúrozásért cserébe.


Szerinted azok a lányok kikre "Irigykedek azokra akik szinte nem is dolgoznak és mégis megélnek" mit csinálnak?


Munka nélkül nincs pénz. "munkának" meg sok mindent lehet nevezni. Valaki szerint az árokásás munka, valaki szerint meg a szex is munka. Nézőpont kérdése.


Nem igen értem, hogy mégis milyen válasz vársz?


Szidjuk együtt az országot, hogy milyen sz@r?

vagy szidjuk együtt a milliomosokat, hogy milyen görényke, hogy nem adnak a pénzükből neked a semmiért?

2019. nov. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
66%

Hát komolyan, néha nem értem: tényleg ennyire értetlenel az emberek? (hülén néző smiley)


"Költözz el..."

Ééés??? Akkor mi van? Tegyük fel, most keres a kérdező nettó 150-180 ezret. INGYEN LAKIK otthon, együtt az anyukájával és a beteg mamájával.

Ha elköltözik, akkor

- egyrészt anyukájának is nehezebb lesz, mert nem tud neki segíteni (házimunkában),

- másrészt ahová költözik, ott albérletet kell fizetni. Ha ott megkeres 250 ezret (egyébként nem valószínű, de tegyük fel) és kifizet 80 ezret albérlet +rezsire - és akkor még nagyon szerény összeget mondtam - nos, akkor mennyi marad? 170 ezerft. Akkor mit nyert a dolgon?

Arról nem beszélve, hogy az albérlethez általában 2-3 havi kaució is kell, ami ugye nincs a kérdezőnek.


Másik válaszoló azt írja: ha ilyen laza a munkahelyed, tanulj.

Laza???

"én pedig 3 műszakban nyomom már egy jó ideje,"

Aki ezt javasolja, próbált már 3 műszak mellett tanulni? Egyszerűen nem lehet egy esti suliba se járni, mert vagy a délutánosba, vagy az éjszakásba ütközik.

És ez nem, nem kifogás. Eleve nincs egy ritmusa az embernek - tényleg roppant fárasztó.


Kérdező, nem írtad, milyen szakképzettséged van - úgy talán könnyebb lenne segíteni.

2019. nov. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
91%

Látom, közben megírtad a kereskedőt.

Mit dolgoztál? Eladó voltál és nem szeretted? Pedig sokkal jobb - szerintem - mint a 3 műszak.

2019. nov. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:

Nekem sosem kellett más pénze, de azért köszönöm ezt a roppant hasznos tanácsot. Az országot meg hiába szidnám (nem mintha eddig szidtam volna) Valaki eleve jobb családi körülmények közé született és nem is fogja megtudni milyen az igazi munka.

Igen, eladó voltam, de utáltam az emberekkel való érintkezést. Akkor jöttem rá, hogy nem szeretek emberekkel dolgozni, inkább egyedül.

2019. nov. 17. 13:15
 17/33 anonim ***** válasza:
15%

Belefáradtál. Mégis mibe?


Ha nem tart el senki, mit gondolsz, meddig kell akkor dolgoznod? Te pedig 21 évesen már belefáradtál?


Akkor mit mondjon az, aki 14 évesen kezdte, majd 25-30 év munka után érezte úgy, hogy belefáradt?


Anyukám 6 évig pelenkázta az édesapját, miután az meghalt, akkor 2 évig az édesanyját, mindezt munka mellett.


Ugyan már! Ha akarsz valamit, tegyél is érte. Pont a Nagymamám mondta mindig azt, "mindent lehet, csak akarni kell".


Én már tudom, hogy neki volt igaza. :)

2019. nov. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:

Tessék?

Egy szóval nem mondtam, hogy valaki tartson el, nincs rá szükségem. Csak egy olyan munkahelyet akarok amit szeretek is és viszonylag jól meg lehet belőle élni.

És igen, a 3 műszak fárasztó, de próbáld ki ha nem hiszed el.

Miért, szerinted nálunk más a helyzet? :)

Mamámat is anyu pelenkázza, fürdeti, néha már etetni is kell, van, hogy ordít velünk mert álmodott valamit és összevissza beszél, van, hogy anyu azt főzi neki amit kért, de aztán mégsem kell neki. Nagyon sokszor sír anyu és ezt látni.. hogy nincs is élete mert mindig mellette kell lennie ha szól..

Úgyhogy nem kell a papolás amikor nem is rózsás a helyzetem, köszönöm.

2019. nov. 17. 13:39
 19/33 anonim ***** válasza:
0%

Ja értem, igazából csak a sajnálatra, meg az együttérzésre volt szükséged.

Bocsánat, hogy nem ezt kaptad, hanem ötleteket a továbblépésre.

2019. nov. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 A kérdező kommentje:

jézusom:D:D

Sajnálatra sem volt szükségem, nem is várom el, mindenkinek vannak gondjai csak valakinek nehezebb, de azért kösz. Legyen szép napod.

2019. nov. 17. 14:11
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!