Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Közalkalmazottaknál a bizonyít...

Közalkalmazottaknál a bizonyítványok másolatát felküldik az állami szervhez, én esetemben az államkincstárhoz?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Én egy polgármesteri hivatalban dolgozok kézbesítőként, futárként és közalkalmazotti munkaviszonyban vagyok.

D2 kategóriában vagyok felvéve.

Nekem 12 osztályos gimnáziumi bizonyítványom de az érettségim rendesem nincs meg. 4 tantárgy megvan de az 5. nincs meg (nyelv). Folyamatban van.

Az a kérdés, hogy mikor engem a sima alkalmazotti munkaviszonyomból, átraktak közalkalmazottnak akkor (összes előző munkahely papír leadás, erkölcsi bizonyítvány, bizonyítványok) elméletileg fel kellett küldeniük ezt az államkincstárba ellenőrzésre mielőtt engem felvettek?



2019. nov. 18. 19:11
 1/3 anonim ***** válasza:

Az államkincstár csak a számfejtést végzi. Nem az ő feladatuk ellenőrizni hogy a bizonyitványaid alapján helyesen vagy-e besorolva.

Egyébként érettségi nélkül nem lehetne D-be, de még C-be sem sorolni

2019. nov. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Most a B kategóriában ugyan akkora bruttó fizetés van mint a D-ben? Bérminimumra gondolok.
2019. nov. 22. 16:46
 3/3 A kérdező kommentje:
Amire kinváncsi vagyok, hogy mikor valakit felvesznek köszférába dolgozni (közalkalmazott, köztisztviselő) akkor valahol, valaki le ellenőrzi az adatokat?
2019. nov. 22. 16:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!