Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A magyar háztartások hány %-a...

A magyar háztartások hány %-a élhet hónapról hónapra?

Figyelt kérdés

Itt arra gondolok hogy jövedelemtől függetlenül elköltik a fizetést az utolsó cseppig jellemzően minden hónapban. Nincsenek altalanos megtakaritasaik max autocserere gyujtenek stb. tehát egy hónap közepi 3-500.000 forintos kiadás komoly gondokat okozna nekik.


Elsősorban mint életmód gondolom tehát mindegy hogy a 150.000bol nem marad semmi vagy a 700.000bol.


2019. nov. 20. 12:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem több mint 1 millió család él így. Hozzáteszem, hogy ezt ezek a családok egyáltalán nem reklámozzák, sőt igyekszenek teljesen másként feltüntetni magukat.
2019. nov. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Netto 400-500 ezres fizuk mellet a munkatarsaim fele igy el...

Szeribtem ugy 25-30%

2019. nov. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
91%
A magyarok 39%-a.
2019. nov. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
51%
10-20%
2019. nov. 21. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Sokan, az biztos... És meglepő ha olvasgatsz kiszámoló blogot arra is rajössz hogy havi 1 millió bevétellel rendelkező emberkék is élnek így, elég egy drága házat/lakást venni hitelre, valamint egy luxusauto és már oda is fizu. Persze alacsonyabb jövedelmű emberek közt inkább jellemző.


Az eladósodottsag nagy rákfene, ha behitelezi magát az ember nem egy hanem 2-3 fajta hitellel csak a kamatok havi szinten tetemes összeget tesznek ki.

2019. nov. 21. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
77%

Én valahol azt hallottam, 4 millió él mélyszegénységben.

Ennél jóval több lehet, aki napról-napra.


Például ott van az egyik családtagom. 300 ezret keres de tippem szerint jelenleg sincs megtakarított pénze. Ok, sok ment el lakásfelújításra és az egészségére is, de sajnos még több ment el költséges hobbikra, 2 évente a legcsúcsabb telefonra, pár évente a legcsúcsabb tévére és úgy alapvetően mindenből rendszeresen újra és csicsára.

2019. nov. 21. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Én valahol azt hallottam, 4 millió él mélyszegénységben."


Na ne szórakozzunk már, az a magyar lakosságnak majdnem a fele! Kb. 10 millióan vagyunk...

2018-ban a KSH szerint 119 ezer ember élt mélyszegénységben:

[link]


Ok, a KSH szépít, legyen kétszer ennyi. Akkor is csak 238 ezerről beszélünk. 4 millió... na azért az durva lenne.

2019. dec. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!