Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ez így szabályos a gyakornokok...

Ez így szabályos a gyakornokokkal?

Figyelt kérdés

Tavaly egyik ismerősöm az egyetemről dolgozott egy cégnél gyakornokként.

Aztán 3 hónap után lejárt a gyakornoki szerződése és mivel jó volt így felvették egy másik osztályra,vagyis átvette az az osztály ahol a megüresedés volt.

Miközben!!!ez az osztály kiírt egy álláshirdetést hogy gyakornokot leresnek,de úgy ,hogy a ccsaj már megvolt,simán átvette az osztály egy másik osztályról cégen belül. . Aztán 1 nap után eltűnt az álláshirdetés.

A kiscsaj meg vígan ül a tutiban azóta is a cégben.

Én meg hamburgert árulok másodévesként,hogy fizetni tudjam az elbérletet.

Ez amúgy szabályos de komolyan?

Simán el tudom képzelni hogy a házas főnökbácsi d**gta a húsz éves gyakornokcsajt így az már hónapok óta nyugodtan ül a sok emeletes irodaházban és még szakmai dolgokat is csinál....

Azért ez elég igazságtalan,nem??.


2019. nov. 20. 20:45
 1/6 anonim ***** válasza:
43%
Az élet igazságtalan, ez van.
2019. nov. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
74%
Miért ne volna szabályos? Milyen törvényt, szabályt sértenek meg vele? Irigységből negatív következtetéseket levonni másokról nem szép dolog.
2019. nov. 21. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
87%
Bármennyi ideig dolgozhat gyakornokként egy cégnél, ha van nappali jogviszonya. Amúgy szakmányban állnak a multis diákmelók, ha ennyire imponálnak pályázz párra, nagyjából egy felhúzhatós tapsolósmajmot is felvesznek.
2019. nov. 21. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
73%
Teljesen szabályos
2019. nov. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előttem szólókkal, teljesen szabályos, nálunk is simán át lehet menni másik részlegre, szintén gyakornokként, ahol épp megüresedés van.

Elég erősen lejön a hangnemedből az irigység, miközben rengeteg cég (multi és nem multi egyaránt) keres gyakornokot, ehelyett megpróbálhatnál te is jelentkezni, hogy a "tutiban ülj".

2019. nov. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
"Tutiban ül" = ugyan annyit keres mint te, és a forró olaj helyett az egész open office calljának az ordítását hallgatja napi 8-ban. Much better. Te dolgozni utálsz, nem hamburgert árulni. Én magam kicsit még bánom is, hogy az ilyen munkákat kihagytam, csomó érdekes emberrel lehet megismerkedni, annyi, h tudni kell azért ebből a közegből továbblépni. De egynek több mint jó, sokszínű leszel, ez kell ma.
2019. nov. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!