Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Műszaki menedzser vagy gépészm...

Műszaki menedzser vagy gépészmérnök Msc Vegyészmérnök Bsc után? Melyik éri meg jobban?

Figyelt kérdés

A vegyészmérnök bsc után szeretnék egy hasznosabb szakra jönni. A MOL javasolta egyébként ezt a lehetőséget mint ,,király kombó" (ráadásul csak egy különbözeti tárgy van, ennyire hasonló a két szak), és hogy így sokkal több választási lehetőségünk lesz a jövőben, ők ezt nagyon szeretik. A gépészmérnök amúgy is sokkal jobban keresett. Állásbörzén is, ahova MÉRNÖK kell, oda villamos- és gépészmérnököt keresnek, vegyészmérnököt nem sajnos, azzal kevesebb a lehetőség.

Ma viszont a nyílt napon felhozták nekem a műszaki menedzsert mint lehetőség, mert elvileg azzal nem a ,,műhelyben" kell kemény fizikai munkát végezni (amit kétlek, hogy egy gépészmérnöknek ezt kéne), hanem ezzel lehet már csak igazán vezető pozíciókat betölteni. Én ezt kicsit nehezen hiszem el, mert eddig a műszaki menedzserről inkább csak rosszat hallottam, hogy se nem mérnök, se nem gazdasági szakember, így igazán semmihez sem ért eléggé, és mekibe való (nem én mondtam). Csak nem akarok hibát elkövetni egy kétséges szakkal.

Szerintetek?



2019. nov. 20. 20:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
51%

A műszaki menedzser egyáltalán nem sz_r.

Gyakran azért utálják őket, mert könnyebben építenek karriert.


Ha minőségbiztosítási szakirányt választ az illető, akkor könnyen tud azon a területen dolgozni.Ismerősök, akik azt választották mind jól keresnek vele.

2019. nov. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem a gépész MSc-vel többre mész, bár nem lesz egy sétagalopp. Hiába van csak egy különbözeti tárgy, sok területen hátrányban leszel a gépész BSc-t végzettekkel szemben.


Ha olyan munkakörbe kerülsz, hogy szükség lehet gazdasági-menedzseri ismeretekre az előrelépéshez, akkor elvégezhetsz majd egy MBA-t. Mérnöki diploma és tapasztalat mellett többet ér, mint egy műmenedzser-MSc.

2019. nov. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
70%

gépész

ha annyira minőségbiztosítással akarnál foglalkozni, azt gépészként is megteheted, de műszaki managerként kb csak minőségügyis munkát kapnál, gépész-vegyésszel meg bármit

2019. nov. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Szerintem is többet ér, ha majd a gépész után esetleg levelezőn elvégzem egy gazdasági/jogi képzést, azt is szokták mérnökök csinálni.

Attól pedig nem félek, hogy kicsit hátrányban leszek eleinte, mert a hiányosságok bepótolása már csak rajtam múlik, én pedig nem vagyok se nem hülye se nem lusta. De egy semmilyen képzést meg semmiképp nem akarok, ami talan jo vagy talan nem. A gépész meg tuti jó.

Annyira nem lennék nagy hátrányban, mert nekünk is nagyon sok fizikánk, géptanunk, hő-és áramlástanunk, technológiánk, folyamatirányításunk stb volt, nem idegen a gépészet.

2019. nov. 20. 22:33
 5/14 anonim ***** válasza:
0%

Megkérdezhetem, hogy ez az egy teljesítendő különbözeti tárgy melyik egyetemen van? BME? Kíváncsiságból.


Egyebként a gépész mester szerintem remek ötlet, én is elvégezném, csak már "vén" vagyok, meg ellőttem az államis féléveimet a vegyész mesterre. Azért valami így is leesik majd sztem.

2019. nov. 20. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Miskolc és Debrecenben van.

Mi esik le?

2019. nov. 20. 22:46
 7/14 anonim ***** válasza:
79%
Köszi. Állásra gondoltam, a natúr vegyesz diplomával. :)
2019. nov. 20. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Biztos jó az is annak, aki szereti. Én a műszaki tárgyainkaz jobbam megszerettem. Ja meg a sok sok magolas meg labor miatt azt a részet meg is utaltam a dolgoknak kicsit.
2019. nov. 20. 22:50
 9/14 anonim ***** válasza:
57%

Szia!

Mi a célod, be szeretnél jutni a MOL-hoz? Én nem tudom milyen, de gondolod, hogy jó munkahely vagy van ott ismerős aki tud róla nyilatkozni?

Ha a gépész mestert választod, azzal egész életedben el fogsz tudni helyezkedni akár a közigazgatásba, akár az építőiparban, az autóiparban, gyártásban és termelésben addig a műszaki menedzser LEHET JÓ diploma, de a jövődet tekintve közel sem lesz annyi lehetőséged. (különben igenis tudok nem egy emberről akinek be kellett menni gépész bsc-s ként a műhelybe és szamár létrázni kellett, akinek nem tetszett az ott hagyta mondva, hogy Ő már mester képesítéssel nem fogja ezt csinálni...)

Ha meg ne adj Isten később kellene gazdasági diploma, akkor MBA vagy valamilyen alap esetleg mesterképzést csinálsz ami a műszaki képzések után úgy hallottam p**afüst.

A fizetés, kezdetben biztos jobban fogsz keresni egy gépész MSc-vel, de a magasabb pénzhez meg kell a gazdasági papír, főleg a multinál... A gyakorin olyanokat írnak, hogy gépész mesternél 300 nettót már megadják Budapesten kezdő ként.

2019. nov. 21. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Azért is választanám a gépészt, mert sokkal több vele a lehetőség, sokkal több helyre kell, mint a sima vegyész. Nem feltétlenül a Mol a cél, oda a vegyészmérnök is jó. Inkább szélesíteném a látókörömet.
2019. nov. 21. 15:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!