Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkahellyel kapcsolatos...

Munkahellyel kapcsolatos panasszal hova lehet fordulni?

Figyelt kérdés
Ügyvédet kell ilyenkor fogadni, vagy van valami hatóság aminél panaszt tudok tenni?

2019. nov. 21. 21:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Elég tág megfogalmazás a "panasz".


Nem kaptad meg a fizetésed?

Zaklat a főnök?

Nem mindegy, mert más-más dolgokat más-más helyeken kell bejelenteni.

2019. nov. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem segít a HR a munkaügyi papírjaimmal kapcsolatban.
2019. nov. 21. 22:08
 3/12 anonim ***** válasza:
Munkaügyekben nem léteznek "papírok", csak és kizárólag iratok, igazolások vannak, melyeket a munkáltató köteles kiadni a munkavállaló részére. Amennyiben erre a munkáltató nem hajlandó, Munkaügyi Bírósághoz fordulhatsz.
2019. nov. 21. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

De ez egy korábbi munkáltató és egyszer már kiadták, csak költözés miatt van ami eltűnt.


Emiatt szeretnék egy másolatot kérni. (És felajánlottam nekik, hogy kifizetem az admin. költségeket.)

2019. nov. 22. 01:49
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem kötelesek többször kiadni a papírjaidat. Ez csak jófejség tőlük.
2019. nov. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Értem, tehát ezek szerint csak addig jó a munkavállaló amíg fillérekért dolgozik a cégnek. Utána mehet amerre lát!!


(Diákmunkás voltam a cégnél, emiatt kellett óránként 500 Ft-ért dolgoznom.)


Ráadásul ezeket a papíroknak külföldi hatóságoknak kellene kiadnom, nem is szórakozásból kértem.

Még azt is felajánlottam, hogy kifizetem az ügyintézés díját.

2019. nov. 22. 14:02
 7/12 anonim ***** válasza:

Egyszer már kiadta, szerintem sem köteles többször.

A NAV-tól kérhetsz igazolást, ők viszont kötelesek adni, és hivatalosan ott is megvan, mikor mennyit kerestél.

Ha valaki gyakran elhányja a papírjait, akkor a munkáltató fél évente adjon ki újabb papírokat?

Lehet már rég leirattározták, és nem a Micike irodájában van a szekrényben.

Hivatalosan kiadták, ennyi volt a feladatuk.

2019. nov. 22. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ilyen ügyben hiába fordulsz panasszal, ha bizonyíthatóan egyszer más átvetted tőlük, nem kötelesek újból kiállítani. Bár ez csak emberség kérdése.


Mit tehetsz? Turkálsz még a szekrényben, hátha előkerül, vagy az adóhivatalban intézed az ügyed a továbbiakban.

2019. nov. 22. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Hát igen, ezért tart itt Magyarország ahol tart...

100% magyar mentalitás...

2019. nov. 22. 18:51
 10/12 anonim ***** válasza:
72%

Ez egy nagyon ostoba és demagóg szöveg, aminek ráadásul semmi értelme, csak egyesek szeretik mindenre ezt mondani.


Nem magyar mentalitás, hanem jogszabály.

Köteles kiadni? Igen

Kiadta? Igen

Te köteles vagy megőrizni? Igen

Te hibád, hogy eltűnt? Igen

Akkor miért hibáztatjuk a másik felet?

Van lehetőséged ügyinttézni, ezzel jár, ha te voltál bamba, akkor vállald a felelősséget, és menj be szépen a NAV-hoz.

Nyugodj meg, Németországban vagy Svédországban is annyit tesznek, amennyi törvényi kötelességük.

Semmi köze az országhoz vagy az emberekhez.


Fel kéne nőni, és belátni, ha hibáztál, és vállalni a felelősséget.

De ez nem megy... na ezért tart itt ez az ország!

2019. nov. 22. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!