Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy lehet elhelyezkedni...

Hogy lehet elhelyezkedni munkahelyre?

Figyelt kérdés
Az interneten nagyon kevés cég hírdet munkákat illetve általában ugyanazok a cégek. Mivel én többször beadtam az önéletrajzomat ami már többször is megvolt hírdetve munkára ez ilyen gyári betanított munka még csak telefonhívást sem kaptam. Nagyon sok cég nem is hírdet interneten és fogalmam sincs mások hogy csinálják de hogy a bűbánatba lehet olyan helyekre bekerülni ami nincs meghírdetve mégis munkaerőhiány van az adott állásra mondjuk. Az emberek biztos vagyok benne hogy nem csak az internetről néznek állásokat hiszen nagy kis százalékban vannak meghírdetve munkák mint amennyi cég van Magyarországon. Elképzelésem sincs hogy akinek nincs pénze vállalkozást alapítani vagy nincs hátszele az hogy tud boldogulni ebben a drága világban illetve a munka világában. Ha beadok egy céghez önéletrajzot akkor nem válaszolnak így az ember munkanélkülivé válik hiszen nem lesz kereste mert nem jeleznek vissza az önélezrajzokra 1 hónapon belül. Ha véletlenül 6 hónap múlva jeleznek vissza akkor addig haljon nyugodtan éhen az ember legalább nem kell dolgoznia. Miért így kell mükődnie a munkakeresésnek? Miért csinálják ezt a cégek?
2019. nov. 21. 23:41
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
43%

Nekem nem derogált annak idején jogász végzettséggel elmenni egyszerű ügyintézőnek egy ügyfélszolgálatra. A válság után, mert az alatt több hónapig én is munkanélküli voltam. Ez alatt meg én speciel tanultam, mindenféle, a diplomámhoz kapcsolódó továbbképzéseket, ahelyett, hogy elmentem volna nyaralgatni a szabadságaimból, inkább erre vettem ki azokat és a képzést is saját pénzemből álltam.

Egy idő múlva beérett a gyümölcse és tovább tudtam lépni normális fizetésű, nyugodt munkakörű állásba.

Pályakezdőként mindig nehezebb, de amikor én kezdtem, a legnyomorultabb gazdasági környezet volt amit képzelni lehetett, nem hiszem el, hogy egy ma induló akármilyen hasznos végzettségű ember ne találna a végzettségéhez valahogy illeszthető állást amiből el tudna indulni.

2019. nov. 22. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
70%

A kapcsolatokra szavazok.


Én sem találtam olyan munkát, amit szerettem volna végezni, vagy a végzettségemhez kötődött.

Elkezdtem takarítani, onnan irodába kerültem "mindenesnek". Mivel látták a szorgalmam, és hogy ügyes vagyok, egyre több, más jellegű feladatot kaptam. Idővel elcsaltak máshova dolgozni. Ott megint szert tettem kapcsolatokra, amivel elősegítettem a továbblépésem onnan is. És így tovább... :)


Gyerekeim is így indultak el. Leporoltam a kapcsolataimat, onnantól kezdve boldoguljanak maguk.


Ne ragaszkodj egy dologhoz, az a lényeg, valahogy, valahol kezd el, kerülj be a "folyamatba". :)

2019. nov. 22. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
92%

Szia én speciel felhívtam a kfct 4 nap múlva már dolgoztam.

:)

Másnap hirdették meg, hogy keresnek még embert.

2019. nov. 22. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
77%

Hiába húztátok le a 2-est, pedig nagyon igaza van. még önéletrajzíró tanfolyamon is tanították, hogy az emberek nagy része álláskereséskor kapcsolatok révén tud elhelyezkedni.

Nem azt mondom, hogy másképp nem lehet (pl. adott cég honlapján álláshirdetés, stb), de a sikeres álláskeresések nagy részében kapcsolatok útján kerülnek az emberek munkahelyekre.

Ez a mai magyar valóság.

2019. nov. 22. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
43%
Jelentkezni kell
2019. nov. 22. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
91%

Viszonylag sok munkalehetőség van, ha országosan nézem, és elég széleskörűek. Az más, hogy egy-egy településen, vagy környékén nincs értelmes munka de igaza van #2-nek, manapság elsősorban a kapcsolat számít: minél több ismerősöd van, akitől meg tudod kérdezni, hogy tud-e valami munkát, annál nagyobb az esély arra, hogy találsz is. Olyat, ami amúgy lehet sosem volt meghirdetve, mert egy fóbiás magánvállalkozó.

A facebooknak köszönhetően, az ilyen problémákra már vannak csoportok, ahol szintén lehet érdeklődni szabad munkák iránt.

Szétnézhetsz a környékeden is, hogy milyen cégek vannak, akik ugyan lehet, hogy nyilvánosan nem keresnek embert, de attól adhatsz be önéletrajzot, hogy ilyen meg ilyen végzettséged van, tudod, hogy jelenleg ilyen pozícióra nem keresnek embert, de amennyiben blabla...

2019. nov. 22. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
35%
Teljesen egyetértek azokkal, akik a kapcsolatokat mondják. pont a válság alatt voltam pályakezdő, hát nem volt egyszerű elhelyezkedni. Hónapokig voltam munkanélküli, tapasztalatlan is voltam ebben az egész álláskeresésben. Végül ismerős révén, segítségével kezdtem el dolgozni, teljesen más területen, mint a végzettségem. Közben viszont rengeteget kilincseltem, a szóba jöhető helyeken. Aztán egyszer csak hívtak, elkezdhettem a szakmámban dolgozni. Persze volt benne szerencse is, de sok utánajárás is. Onnantól kezdve pedig a szakmai kapcsolatok révén többször is hívtak innen-onnan, hogy nincs-e kedvem náluk dolgozni. Amikor váltani akartam, akkor is heteken belül sikerült, mert pont lett egy állás, mivel ismert az illető, egyből szólt, tudta hogy új helyet keresek.
2019. nov. 22. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
40%

"Ha véletlenül 6 hónap múlva jeleznek vissza akkor addig haljon nyugodtan éhen az ember legalább nem kell dolgoznia. Miért így kell mükődnie a munkakeresésnek?"


Megtakarításodbol fedezd azt a pár hónap munkakeresést.

2019. nov. 22. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
49%
már én is unom több éve keresek állást. mindenhol tapasztalatot várnak el .
2019. nov. 22. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
ott a meki burger king, gyárak simán felvesznek
2019. nov. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!