Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az tényleg igaz, hogy vidéken...

Az tényleg igaz, hogy vidéken a cégek kartelleznek és ezért rosszak a fizetések ott?

Figyelt kérdés

Többször is olvastam róla ezen az oldalon,hogy a hozzászólok azt írják, vidéken kartelleznek a nagyvállalatok a fizetésekkel és ezért olyan kevés a bér.



Én eredetileg vidéki vagyok, Győrből származom.Ott is vannak gondok a bérekkel.

Az Audi, ami úgy fizet, ahogy itt, a budapesti cégek.


A többi cég Győrben, meg mintha nem is abban a városban lenne.Azonos pozícióknál, különböző cégeknél bruttó 20-30 ezer forintos különbségek vannak.

Ez eleve kartellgyanús.


Lehetséges, hogy a cégek tényleg megegyeznek egymással?



Egyedül Budapesten érzem, hogy igazi, szabad verseny van.De, szerintem ennek oka,hogy itt nagy a munkaerőhiány.A cégek bővülését, fejlődését gyakran nem tudja követni a munkaerőpiaci kínálat.



Vagyis, vidéken vagy kartelleznek a cégek vagy még kicsi a munkaerőhiány,hogy a zsebükbe nyúljanak a cégek.


2019. nov. 22. 18:08
 1/7 anonim válasza:
61%

Persze, hogy nagy a munka erő hiány. Épeszű ember nem bérminimumért küzd.

Ugyan olyan mafia van mint Budapesten, ezen meg ne is törd a fejed.

Persze, hogy beszélnek egymással a cégek és össze is dolgoznak. Nem tanúltáll gazdaságtant? Az emberek racionálisan gondolkoznak és ahogy a vállalatok is emberek kezében vannak úgy is reagálnak. Nyilván azt választja akivel több lóvét lehet kunyerálni. a munkás is racionális és mivel neki nem szólnak úgy nem is tud semmiről. Ez persze mind racionális viselkedés.


Országos probléma

2019. nov. 22. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%
nem hiszem, hogy szükség lenne kartellezésre. Mindenki ismeri a fizetési színvonalat, és a munkalehetőségek sem olyan széles körűek mint egy százeres lakosságú városban vagy a fővárosban. egyszerűen nem adnak többet, marad a munkáltató zsebében (meg kocsijában, számláján, kislány lakásában, stb.) a pénz.
2019. nov. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem az nem kartellezés, hogy ismerik a másik cég bérszínvonalát. Még ha konkrét összeget nem is tud az ember, de az nyílt titok, hogy melyik cég fizet jobban, melyik kevésbé. Akkora munkaerőhiány meg vidéken ezek szerint nincs, hogy elkezdjenek egymásra licitálni a cégek.


Ettől függetlenül hallottam már én is ilyet, és nem zárom ki, hogy van háttéralku a cégek között.

2019. nov. 22. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
87%

budapest olyan, mint a fekete lyuk. Oda áramlik a befelé spirális mozgásban a munkaerő, de kifelé már onnan "anyag" nem jön.


A nagypolitika nem tesz semmit azért, hogy a tőkeerős külföldi és magyar vállalkozások ne Butapesten akarjanak megtelepedni, hanem szerteszét az országban.


Ezért a gazdasági migránsok Nyíregyházától Sopronig terjedő spektrumban mind a fekete lyukba áramlanak. Itt a bérek azért nem magasak, mert a munkahelyek relatív nagy számát kompenzálja a sok gazdasági migráns, leszorítja a béreket a nyírségi , somogyi, nógrádi, békési, .... migráns.

2019. nov. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
22%
A mi szakmánkban inkább egymásra ígérnek és próbálják elszippantani a másik cég embereit.
2019. nov. 24. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
83%

Azért szrok ott a fizetések, mert Magyarországon a rendszerváltás óta csak egyetlen város van, és az Budapest!

Comprende?

Nem azért szr az élet mindenhol máshol, mert kartelleznek a cégek, vagy UFÓk ármánykodnak, vagy éppen a gyíkemberek miatt..

Hanem mert kb. egyetlen város maradt, ahol van infrastruktúra, termelőkapacitás és nagyszámú lakosság ennek a hasznosítására!

Máshol lehúzták a rolót, bezárták a gyárat, bányát, elvándorol a lakosság, pusztulat van!

Nem kell itt semmi kartellezés, örülj, hogy egyáltalán még valaki akar ott csinálni valamit, különben csak a közmunka lenne.

2020. febr. 9. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
32%
de karteleznek....es nem csak videken... van egy kozos rendszeruk...a hay rendszer...megvan hogy kinek milyen felrlosegi dzintje van a vallalatban es az mennnyi penzt kap...es ezt benyomjak egy kozponti adatbazisba...
2020. febr. 9. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!