Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Webshop Adminisztrátor mit...

Webshop Adminisztrátor mit jelent? Kell hozzá szakvégzettség vagy ilyesmi?

Figyelt kérdés

Szeretnék otthonról végezhető munkát, gondoltam ilyen webshop kezelő munkát stb


24F


2019. nov. 23. 00:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ezzel az elnevezéssel az a bajom, hogy sok mindent takarhat. Nagyban függ a webáruház jellegétől. Ahhoz, amit én csináltam nem kellett végzettség, de az önéletrajzom mellé kértek ilyen-olyan dolgokat, ami alapján kiderült, hogy alkalmas vagyok.


Nekem a munkám része volt a vásárlókkal való kapcsolat tartás emailban és telefonon. A termékek leírásának szerkesztése, frissítése, hogy az oldalon napra kész információk legyenek. A termék képek szerkesztése, néha a fotózás is... Ha volt a termékhez videó anyag, akkor annak vágása. Ennél a helynél még működött az, hogy otthonról dolgozzak.


Aztán elkerültem egy másik komolyabb helyre, ahol hirtelen az addigi tapasztalatok jóformán semmit se értek és kezdhettem elölről a tanulási folyamatot. A korábbi feladatok mellé még bejött a képbe a számlázás, visszáru kezelés, jegyzőkönyv, külföldi beszállítókkal egyeztetés stb. Termékek felkutatása, hogy mire lenne igény és milyen áron. Vásárlói véleményekről különböző statisztikák kezelése. Vásárlásra ösztönzés különböző marketing eszközökkel. Itt már irodában kellett dolgoznom.

2019. nov. 23. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én dolgoztam webshop adminisztrátorként. Az volt a dolgom, hogy termekekez toltsek fel a honlapra, fenykepeket photoshoppoljak hozzá, ha bejon rendeles, akkor azokat feldolgozni, osszekesziteni a csomagot, ha nem volt keszleten, akkor megrendelni a nagykertol, számlát kiallitani, becsomagolni, postacimket nyoktatni es rakni rá, aztan ennyi. Volt hozzá üzlet is, szóval mellette a vásárlókkal foglalkozni, kiszolgalni, segíteni a választásban, számlát írni ha fizetnek
2019. nov. 23. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezőnek: nem kell hozzá végzettség, de nem árt, ha van türelmed az emberekhez, a levelezéshez, reklamációkhoz, stb. A többit előttem leírták.


1-es, megkérdezhetem, hogy amikor otthonról dolgoztál, akkor napi hány óra volt a munkaidőd és mennyit kaptál érte?

2-eshez ugyanez lenne a kérdésem: m,ennyi volt a fizetés?


Azért érdekelne, mert egyszer jelentkeztem ilyenre és nem tudom, hogy a fizetéssel alálőttem vagy fölé?

Csak a fizetési igény volt náluk szempont, aztán írtak, hogy nem engem választottak. Előre is köszi :-)

2019. nov. 23. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én "rugalmas" munkaidőben dolgoztam. Ami a valóságban annyit jelentett, hogy akkor dolgoztam amikor KELLETT, nem pedig amikor én szerettem volna. Így heti 20-35 óra között mozgott a ledolgozott óraszám. Volt, hogy például karácsonyi időszakban szombaton-vasárnap 8-10 órát lehúztam és a hét többi részén oszlott el a maradék. Ha pedig az év több részén drasztikusan visszaesett a forgalom, akkor szólt a főnök, hogy "pihenjek" egy kicsit és és arra az időre legyen heti 15-20 óra, amit ledolgozok. Ettől függetlenül szerettem.


Akkoriban még diák voltam, így annyit tudok mondani, hogy a nettó órabérem 950 forint volt hétköznap és 1200 forint hétvégén. + volt értékesítés alapján egy kis plusz, de azt előre sose lehetett tudni mennyi lesz :D

2019. nov. 23. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Köszi 1-es (3-as vagyok), akkor ezek szerint egyáltalán nem volt "elszállt" a bérigényem: napi 8 órás munka lett volna, SZÁMLÁRA, 160 ezret írtam rá.

Ha havi 168 órára nézzük, akkor még 700 ft sem jön ki nettóban (50 ezer az adó).

2019. nov. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
2-es vagyok: bruttó 180ezer volt a fizetés, tehát nettó 120ezer
2019. nov. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

2-es, Neked is köszi :-) Akkor kb. jól lőttem be - nem tudom, mi volt a bajuk...mindegy is...

Anyám mondta annak idején: "Ne fuss olyan szekér után, ami nem vesz fel!"

2019. nov. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2019. nov. 23. 19:36
 9/9 anonim ***** válasza:
Hát igen, mondjuk az se mindegy hogy hol van a cég, mert én délDél-Alföldön dolgoztam, itt a brutto 180ezer teljesen normális, 1 évig csináltam, bőven elvoltam belőle.
2019. nov. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!