Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Külföld vagy Magyarország?

Lelkes Kérdező kérdése:

Külföld vagy Magyarország?

Figyelt kérdés

Sziasztok Romániában élek, azon belül Erdélyben.

El szeretnék innen menni minél hamarabb, hogy új életet kezdjek.

Szerintetek hol éri meg jobban az élet mondjuk egy szakmával a kezedben (pl. Villanyszerelő)?

Lehet-e külföldön, mondjuk Angliában annyit keresni, hogy hosszabb ideig is eltudjam magam ott tartani egy idő után?

Tudom, hogy jobb az élet kint, persze csak akkor ha keményen hajt az ember ott is.

De mégis mennyivel magasabb az életszínvonal ott?

Megéri Magyarország helyett oda menni egy jobb élet reményében?


2019. nov. 23. 12:01
 1/9 anonim ***** válasza:
Ausztrália! Villany és vízszerelőként ott van a kánaán.
2019. nov. 23. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
26%

Magyarországra ne gyere semmi esetre. Munkát találni csak protekcióval, ismerőssel vagy baromi nagy szerencsével lehet. Pályakezdők nem kellenek sehová. A fizetések meg siralmasak.

Szóval bárhova, csak ide ne. Ennél bármi jobb.

2019. nov. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Kérdező, beszélsz angolul, hogy Angliába mennél?

Azt javaslom, csak olyan országba menj, aminek beszéled a nyelvét, különben nem érted, mit vár el Tőled a munkaadó, mit kell csinálni, átvághatnak a munkaszerződéssel, egy bankban nem tudsz bankszámlát nyitni, , orvosnál a panaszodat elmondani, stb.

2019. nov. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha beszélsz idegen nyelvet és van tapasztalatod, akkor külföld.

Jó, lelkiismeretes szakember Magyarországon is meg tud élni, de nem hiszem, hogy jobban, mint Romániában.

2019. nov. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Az angolt értem ugyan, de beszélni még nem beszélem biztosan. De addig eszem ágában sincs kimenni, amíg nem tudom a nyelvet elfogadhatóan.
2019. nov. 23. 16:57
 6/9 A kérdező kommentje:

1-2 év múlva indulnék, addig is gyűjtök itt valami pénzt, hogy legyen tartalékom bőven.

Azért tettem fel a kérdést ilyen korán, hogy biztosra menjek.

Emellett néhány idősebb rokonom is visszajött németből, még volt olyan aki Angliából is, és hát, hogy is mondjam.... Nem nagyon jöttek vissza többel, mint amennyivel mentek.

Emellett folyton mondták, hogy ott sem különb az élet.

Folyton panaszkodtak. Ez azért elbizonytalanít. Azért tettem fel a kérdést, hogy mások tanácsait is elolvastam és kitisztuljon a fejem.

2019. nov. 23. 17:09
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha nincs nyelvtudás akkor nem mennék.

Magyarország, egyéni vállalkozás, és ha jó vagy a szakmádban folyamatosan lesz munkád és pénzed is. Nagyon kevés a jó, megbízható szakember. Lehet belőle szépen fokozatosan nagyobb véget is építeni. Kétkezi munkával kint is csak úgy lehet degeszre keresni magad, ha sanyargatod magad minden téren.

2019. nov. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Tanulj meg Angolul es Nemetul.

Nagyobb lesz a mozgastered.


Amugy Svajcot ajanlanam.



Ott siman megkeresned a netto 1,5 millio ft-ot. Igaz, minimum a fele elmenne szallasra, kajara, kocsi, de ha mar 500 megmarad, annyi biztosan, abbol mar tudsz vallalkozast inditani, par ev utan.


Akkor meg, mar a havi 3 misi is meglesz.

2019. nov. 24. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Akik visszajönnek, nem mérvadók, mert lehet, azt hitték, külföldön is kolbászból van a kerítés... Ott is dolgozni kell, ismerni, beszélni a nyelvet, elfogadni, hogy ott nem otthon van az ember, vagyis fel kell venni az ottani életet, ritmust. Van, akinek sikerült, van, akinek nem, ők visszajöttek.

Én még itthon lakom, egyenlőre nem tervezek dobbantani, csak hallok ezt-azt.

2019. nov. 24. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!