Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 3 évvel később azonos munkahel...

3 évvel később azonos munkahelyen és körben mennyivel kérjek többet mint 3 éve kaptam?

Figyelt kérdés

Az élet úgy hozta hogy arra a helyre hívnak vissza melózni ahonnan én jöttem el 3 éve.

Nem kirúgtak magam jöttem el és nem én mennék vissza magamtól hanem ők hívnak hogy menjek (emberhiány).

Van állásom ugyan de jó pénzért itthagyom szívesen.

A kérdés mennyivel kérjek többet a 3 évvel ezelőtti béremhez képest?

Ha csak azt vesszük hogy a minimálbér évente kb 10%-ot nőtt, az máris 30%-os emelkedés 3 év alatt + még erre tegyünk rá egy „motiváló“ 15%-ot hogy legyen miért visszamenni és máris ott vagyunk hogy 45%-os emelkedés alsó hangon.


Tehát ha a 3 évvel ezelőtti bérem másfélszeresét kérem akkor még mindig nagyon baráti voltam? Szóval kb ez lenne a minimum? Pláne úgy hogy ők hívnak engem és nem én keresem őket?


2019. nov. 25. 11:42
 1/10 anonim válasza:
88%

Mivel a cég hív így te szabod a feltételeket de ő meg vagy elfogadja vagy nem.

Ha kellesz megadja. De ki fog derülni hogy annyira mégse kellesz.... engem is hívtak régi helyre mert "jaj nagyon kellenél" mondtam jó + 30-40%.

Na egyből nem kellettem olyan nagyon.

2019. nov. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
13%

A mostani fizetés +10%-a vagy a régi +40%-a a minimum amiért váltanék.

A kettő közül a nagyobb.

Erre még valamennyit rátennék, hogy tudjanak miből alkudni.

2019. nov. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
89%

„A mostani fizetés +10%-a“


Hát na ja csak mi van ha adott helyen semmit se nőttek a bérek az elmúlt években.

Pl nálunk bajban lennél ezzel a számolással mert 0%-ot nőttek a bérek az elmúlt években.

2019. nov. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
86%

Nem váltok munkahelyet, ha a mostani helyemen jól érzem magam és máshol se fizetnek többet.


Ha a mostani helyem megfelel, akkor bátran bemondhatok egy magasabb fizetési igényt, nincs igazán vesztenivalóm, max maradok, ahol vagyok.

2019. nov. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
17%

„ bátran bemondhatok egy magasabb fizetési igényt, nincs igazán vesztenivalóm“



Hogyne lenne. Az állásod. Én tudok olyat akit azért rúgtak ki mert emelést kért. A főnök úgy gondolta ha emelést kér nem elégedett a bérével (jól gondolta) márpedig ő egy elégedetlennel nem dolgozik együtt, és a hibát orvoslandó emelt---- ja nem, inkább kirúgta.

Na ez várhat rád is ha emelést kérsz. Nem kapsz és még ki is vágnak.

2019. nov. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
89%

Ha A cégnél voltam és átjöttem B-hez és A felhív és azt mondom, hogy X, akkor azt B általában nem tudja meg és nem fog kirúgni...

Ha van kapcsolat A és B cég között akkor persze ezen is el kell gondolkodni.

2019. nov. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
57%
#5: két külön munkáltató, honnan tudna egymásról?
2019. nov. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A minimálbért veszed alapnak, ezek szerint annyiért alkalmazott a korábbi cég, vagy most kapod a minimált?


Mennyit kaptál pontosan náluk és mennyit kapsz most?


Közelebb van a lakhelyedhez, jobb a környezet, könnyebb a munka, mi a baj a jelenlegivel?


Sok tényezős a válasz nem csak %-ot jelent, mondok egy példát régi hely X Ft, a jelenlegi 1,5X Ft, ha a hely maga nem gáz, akkor 1,5X feletti összeget kell bemondanod és ez kapásból 50% feletti VS régi hely X az új 0,6X, akkor már a régi fizetésed is jobb.

Semmi infót nem a adtál meg a hasznos válaszadás feltételei sem adottak, egyetemen első lépés a kérdésfeltevés elsajátítása!

2019. nov. 26. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

"egyetemen első lépés a kérdésfeltevés elsajátítása!"


Akkor ez az én három diplomám megszerzése során kimaradt. Sajnos.

Megyek is vissza panaszkodni.

2019. nov. 26. 08:07
 10/10 anonim ***** válasza:
"három diplomám..." hmmm :)
2019. nov. 26. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!