Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha elveszett a munkaszerződése...

Ha elveszett a munkaszerződésem, kötelesek nekem újat adni a munkahelyen?

Figyelt kérdés
Szeretnék munkahelyet váltani, és szeretném átolvasni a munkaszerződésem részleteit egy munkajogásszal, de sajnos sehol nem találom, ilyen még sosem történt. Ha bemegyek a könyvelésre, kötelesek nekem újat adni, vagyis a régi szerződésből egy újabb példányt, ha kérek? A főnököm még amiatt is kiakadt, hogy miért járkálok én a könyvelőhöz, mikor azt akartam megtudni, hány nap szabadságom jár még, ha valamit tudni akarunk, azt tőle kérdezzük, a könyvelőhöz nekünk, alkalmazotaknak semmi közünk. Mikor kérdezzük, akkor meg választ nem tud adni, vagy nem akar. Szóval, ha balhézik, csak tudni szeretném, hogy jogosan balhézok-e én is.

2019. nov. 26. 21:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Az a része tök jogos, hogy az alkalmazottak ne rohangáljanak a könyvelőhöz. A főnököddel van üzleti kapcsolatban, nem veled. Nem is adhat neked felvilágosítást, még akkor sem ha rólad van szó. Persze ha külsős könyvelőről beszélünk, belsősnél más a helyzet.

Az már más tészta, hogy miért nem kapsz minden hónapban bérpapírt, amin rajtavannak a szabadságok és láthatod a felhasznált és fel nem használtat is (mellesleg hogyhogy nem tudja valaki mennyi szabija van?).

Nem kötelesek újat adni, de normális esetben nem szoktak genyózni ezen, egy fénymásolatot vagy e-mail másolatot szoktak adni.

2019. nov. 26. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A szabadság kérdés teljesen mindegy itt, csupán nem volt egyértelmű, egy ideig heti 30 órára voltam bejelentve itt, aztán heti 40 és nem tudtam, így a felmondási időarányra mennyi jár, de ez lényegtelen a kérdésben, felesleges kiemelni, csak azt példázta, hogy nem segítőkészek.

Szóval, ha akarnak adnak, ha akarnak, akkor meg nem? Az nagyon jó lesz.

2019. nov. 27. 00:26
 3/4 anonim ***** válasza:

Abban az esetben, ha már egyszer megkaptad a munkaszerződésed, nem köteles másikat biztosítani részedre.


Pontosan úgy van, ahogy mondod: Vagy ad, vagy nem.


Az egyszer így voltam bejelentve, egyszer meg úgy dologra annyit mondanék, hogy van egy munkaszerződés. Annak változásait szerződés módosítással szokták rendezni, amit Neked is alá kell írnod, hogy életbe lépjen. Tehát szerződés módosításnál nem egy iratod van, hanem akár több is.

Azon kívül a béred alapján is ki tudod találni, hogy teljes vagy részmunkaidőben vagy éppen foglalkoztatva.

Az éppen aktuális szerint jár a szabadságra jutó összeg.

2019. nov. 27. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Egy egyoldalas szerződés módosításom van a heti órászámokról, meg a régi is megvan a heti óraszámokról, csak nem erre van szükségem, hanem a sokoldalas, részletes a munkakörről, stb, amiből egyet adtak kezdéskor.

Akkor majd kiderül adnak-e fénymásolatot vagy emailt, vagy sem.

2019. nov. 27. 06:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!