Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Sok 4 munkahely 5 év alatt?

Sok 4 munkahely 5 év alatt?

Figyelt kérdés

Volt egy fél éves határozott idejű munkahelyem, szerettem, de a vezetőség nem engedte továbbiakban a plusz embert, így megszünt a munkaviszonyom.

Majd jött egy 2 éves 2 hónapos mv. Ennek a megszűnését én kértem, olyan sokan elmentek a cégtől, annyira megváltozott a kollektíva, hogy nem bírtam tovább ott maradni, persze nem volt motivácio sem 💰. Bruttó 162 ezret kerestem.

Majd jött egy vakvágány, ahol az interjún elhangzott feladatok köszönő viszonyban sem voltak a valós feladatokkal, a hely koszos volt, poros, a dokumentációban káosz volt. Pl az iroda szekrény Kádár korszakos nappali bútor volt, imitt amott csak a szentlélek tartotta egyben, féltem is kinyitni, mert vagy a szekrény ajtó esik rám, vagy a benne lévő irathalmaz. Próbaidő alatt eljöttem.

Most van több mint 2 éve megint munkahely, de fel akarok mondani. Az ok a főnököm minősíthetetlen viselkedése. Itt viszonylag jó a fizu bruttó 350 ezer, de nagyon sokat dolgozom érte, mert a főnököm utál és minden feladatot nekem ad ki, ami adhoc beesik, sokat nem is tudok megoldani, mert soha nem csináltam még és nem tudom hogy is kezdjek hozzá. Erre csak az a válasza, hogy oldjam meg. De ha nem jó, akkor ordítozik. Úgy döntöttem váltok.

De mit mondjak miért akarok váltani? A két rövidre van valós, jó okom. De a két kétévesre ha azt mondom, hogy nem jöttem ki a kollégákkal és utált a főnököm, félek csak magamat sodornám bajba. Valamint amiről a fő kérdésem is szól, úgy érzem sokszor váltok munkahelyet, és igen én is szeretnék 10-20 éveket egy cégnél eltöltemi, mert nekem is kellemetlen a felmondás, de családom van és ha este 7-re érek haza majdnem mindennap, akkor a gyerekekkel hogy ülök le, tanulni, játszani, vacsizni?


2019. nov. 27. 09:07
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem sok.

Ritkán szoktam biztatni arra valakit, hogy hagyja ott a munkahelyét, de most megteszem - az ugyanis semmiképpen nem állapot és nem tűrném, hogy a főnök ordítozik velem.

Ha valami nem tetszik a munkámban, mondja el, néha ki is borulhat, de hogy rendszeresen ordítson velem, azt nem hagynám.

Ha interjún megkérdezik, miért váltottál, megmondod, hogy rosszak voltak a munkakörülmények.

Én még azt is elmondanám, hogy ordítozott velem a főnök és emiatt - ugyanis ezzel már az új munkahelyeden egyben "jelzed is", hogy ezt Te nem tolerálod.

Ha meg emiatt nem vesznek fel, akkor az a munkahely olyan is :D

Ráadásul a gyereked is megsínyli, ha egy stresszes anya megy haza hozzá.

2019. nov. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Így van, ahogy írod. Ráadásul megaláz ilyenkor a kollégáim előtt, ők nem tudják mit vétettem, mit hibáztam, csak azt hallják, láttják, hogy kikelve magából fröcsög. Nem vezetőnek való.

Köszönöm válaszod.

2019. nov. 27. 10:56
 3/8 anonim ***** válasza:
51%

1-1 gyors munkahely-váltás nem gond, belefut az ember tévedésekbe.

De 5 év alatt 4 munkahely, az nagyon sok, azt nem magyarázza, hogy 1-1 helyen hülye a főnök, erre a számra minden új helyen rá fognak kérdezni, és bár az ordítozós főnök jó érv, de többi érv után ("nem tetszik a kollektíva", "kádár-korszakos a szekrény meg poros az iroda") annyit fog sz kapni,hogy "köszönjük, majd keressük".

És teljesen jogosan fogják azt hinni, hogy neked semmi nem jó, mindennel gondod van, nincs motivációd, sem kitartásod, így fel sem fognak venni. :/

2019. nov. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Orulj neki. En nekem 2,5 ev alatt 5 munkahelyem volt es most jon a hatodik... van ahol megelegedtek velem ott 1 ev 1 hetet voltam, valahol felmondtam, valahol nem ujitottak szerzodest legutobb meg kirugtak probaido alatt. :’( (az 5 helybol csak 3-t jeloltem meg az oneletrajzomban amik fel es 1 evesek voltak) most egy 9 honapos hatarozott ideju munkam lesz aztan lehet ujitanak majd kiderul... (mernoki terulet)

En nekem meg nincsen senkim de valoban nem kellemes az, hogy a csaladod latja karat a dolgoknak. Sok sikert.💪

2019. nov. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Kedves 3-as válaszoló! Az idézőjelnek nem véletlen idézőjel a neve, akkor kell használni, ha idézel valakitől. Tőlem ezeket nem idézted. Hiszen mint írtam, nagyon jó banda voltunk, de a sok jó ember elment nagyobb pénzért jobb helyre dolgozni, és maradt az a pár ember, aki az ennyi pénzért ennyi munkát csinálok elvet vallotta. Majd, hogy szórakottassa magát, mindig valakinek az asztala mellett röhögcsélt, visítozott. Én erre bedugtam a fülhallgatót a fülembe, hogy tudjak dolgozni, több alkalommal tépte ki a fülemből azzal a felkiálltással, hogy nem figyelek rá. Ezt november óta türtem, áprilisban álltam fel a cégtől.

A másiknál pedig írtam, hogy nem azokat a feladatokat kellett ellátnom amire felvettek ez volt a fő ok.

2019. nov. 27. 12:52
 6/8 anonim ***** válasza:
51%

Hogyha minden munkahely sz*r, akkor azert minimum gyanus, hogy nem csak ott vannak bajok.

Tudod, ahogy a vicc mondja: “- Az autopalyan egy hulye szembemegy a forgalommal! - Egy?? Mind!”

2019. nov. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Akkor mondjam azt, hogy gyenge voltam megvédeni magam ezekkel az emberekkel szemben?

Mert magával a munkahelyimmel soha nem volt semmi baj, csak a visítozó, semmire kellővel és a mindenért megalázó, ordítozó, megtanítani nem hajlandó főnökömmel, aki minden mozzanatával sugallta, hogy mennyire utál.

Ez az igazság, úgy gondolom, de majd a pszichológusom megmondja csütörtökön, hogy nem úgy van ahogy gondolom.

De munkahely akkor is kell, a feladataim jól csinálom, szeretem a munkám, az ügyfelekkel minidg megtalálom a közös hangot, szeretek ezen a területen dolgozni, és szorongok, vívódok ha fel kell mondanom, de meg kell találnom a helyem. Itt ahol élek ebben a munkakörben alig van állás, a selejt helyeket hirdetik folyamatosan.

Egyébiránt hálás vagyok a válaszodért, mert pont ezt a gondolkodást kerestem, mert egy HR-es is ezt fogja nekem mondani. De nincs mit tenni a múlt már megtörtént. Pszichológushoz járok, de nem ezek miatt, de ezek valószínűleg már a probléma kivetülései. Dolgozom a megoldáson. De valahogy el kell adjam magam.

2019. nov. 27. 13:11
 8/8 anonim ***** válasza:

A 4 munkahelyedből 1 határozott idős volt. Lejárt a szerződésed, nem volt alkalom arra, hogy hosszabbítsanak. Ez teljesen valós és jó indok. Ez rád nézve totál semleges. A 2 év és 2 hónapos munkaviszony sem azt feltételezi, hogy nem vagy kitartó és hogy "jobhopper" vagy. A mostani munkahelyeden is már több, mint 2 éve ott vagy.


Szerintem a próbaidőset ne tüntesd fel az önéletrajzodban. A félévest pedig meg tudod magyarázni az interjún azzal, hogy határozott időre vettek fel.


Én az első munkahelyemen 3 évig voltam, azután egy másiknál 2 hónap után váltottam (vakvágány volt), majd a mostaninál 1 éve vagyok itt, de már látom, hogy max. 2-2,5 évig leszek itt. Amint befejezem a mesterképzésem és újra felhozom az idegennyelv-tudásom váltok, mert sz.r a fizetés és tré a kollektíva. Ez 2021 elején lesz esedékes. Tehát nekem is 6 év alatt lesz 3 munkahelyem, ami nem sokkal jobb, mint 5 év alatt 4 és én nem érzem gáznak. Mondjuk én még "csak" 26 vagyok és azt mondják a HR-sek, hogy a mai 30 alattiak sűrűbben váltanak munkahelyet mint más alsónadrágot, szóval talán megértőbbek lesznek velem szemben. :D

2019. nov. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!