Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit jelent a 3 hónapos jelentk...

Mit jelent a 3 hónapos jelentkezési kötelezettség, amennyiben álláskeresési támogatásban részesülök?

Figyelt kérdés
Ennek mi a célja? Felmérik, hogy találtam-e már munkát 3 hónap alatt, vagy kiközvetítenek valahova, vagy csak rá kell kattintani a Jelentkezési kötelezettség teljesítése gombra a rendszerben, és kész?

2019. nov. 28. 10:03
 1/2 anonim ***** válasza:

Rá kell kattintanod és kész. A célja az, hogy nehogy véletlenül külföldön dolgozz! Ok, hogy a kattintást Fokvárosból is el lehet intézni, de nem ez a gyakori. Nem mindenki vállalja a netes kapcsolattartást. A lényeg az, hogy a dátumot ne nézdd el, max. 2-3 nappal lehet korábban kattintani, jön egy email, hogy köszönik a "kattintást", majd a valós napon jön egy következő a következő dátummal. De tényleg figyelj a dátumokra, mert ha elmulasztod, akkor csak orvosi igazolással, esetleg ismerős keresésével - ami nincs ingyen - tehetnek vissza, ha visszatesznek. Pl. ha tanfolyamra mennél, akár innen is törölhetnek, ha még nincs róla papírod, hogy felvettek. Sőt, ha jelentkezned kell csütörtökön és pont csütörtökön van a tanfolyamra az írásbeli, megírod, de nem kattintassz, akkor megintcsak törölhetnek és megy más tanfolyamra, átképzésre. Nem egy, és nem két álláskereső írt már a gyakorira, hogy mit tegyen, elfelejtette... Ha törölnek, akkor fél évig nem léphetsz vissza. Néha hívnak állásbörzére, a postai vagy emailben megírják, hogy menni kell, mese nincs, alá kell írni a jelenlétit. Viszont x hónap múlva meg személyesen kell megjelenni pár nap múlva, megint csak azért - is -, nem-e dolgozol Fokvárosban.

Asszem ennyi.

2019. nov. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
előző vok: a kiközvetítés más. Ezt nem tudom, csak gondolom, ha kiközvetítenek, akkor el kell menni, de hogy mennyire kell elvállalni a melót vagy sem, azt nem tudom. A 3 hónap után lehet igényelni huszonvhányezret, talán ezt nem folyósítják, ha vki nem vállalja el a kiközvetítést. De ezt nem tudom, majd megírja más, aki tudja.
2019. nov. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!