Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Új munkahelyem van. Be szeretn...

Új munkahelyem van. Be szeretném dolgozni magam, mielőtt gyereket vállalunk. Mennyi idő ez?

Figyelt kérdés
Már lejárt a próbaidőszakom, úgy tűnik meg vannak velem elégedve, de persze mint minden ember én is hibázok. Korrekt szeretnék lenni, ezért akkor szeretnék babát vállalni, amikor már bedolgoztam magam. Új munkahely esetén mennyi munkaviszony után mondható el, hogy bedolgozta magát az ember?
2019. nov. 29. 20:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
66%

Az minden, csak nem korrekt, hogy akkor mész el szülni amikor már éppen, hogy el lehet engedni a kezed és tudsz önállóan dolgozni. A legnagyobb kib/szás a céggel szemben.

Az meg nagyon relatív, hogy mikor számít valaki már jó dolgozónak "bedolgozta magát", egy sori operátor 1 hét után, egy pénzügy vezetőnek lehet, hogy egy év is kevés

Bármikor elmehetsz szülni innentől, mert úgysem rúghatnak ki. Csak időben szólj, hogy kezdhessék elölről a hercehurcát az álláshirdetésekkel, interjúkkal.

2019. nov. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Már elengedték a kezem, ezért kezdtem el gondolkodni, hogy vajon mikortól lennék korrekt. Megértem, amit mondani akarsz, de sajnos ilyen az élet, vagy kihalunk és dolgoznak megszakítás nélkül nyugdíjig a nők, vagy 2 évre kiesnek a munkából, de próbálnak korrektek maradni.
2019. nov. 29. 20:56
 3/15 anonim ***** válasza:
68%

Sajnos csak azt gondolod, hogy korrekt vagy.

Én megértem, hogy valaki gyereket akar, és ez ezzel jár. De azt nem tudom elfogadni, hogy felveteti valahová magát, hogy minden tekintetben jobb pozícióból menjen el szülni. A céget meg durván megszivatja.

Nem írod milyen munkakör, így tippelni sem lehet igazán, de nagyban függ attól is mennyire nehéz átadni a tudást, betanítani az utódot, mennyire könnyű megtalálni az illetőt, mennyivel kerül többe a cégnek, és még lehetne sorolni.

2019. nov. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
65%

Szóval letelt a próbaidó, elengedték a kezed és Te AZONNAL azon gondolkozol, hogy mikortól legyen gyerek?

Ne haragudj, de ez tényleg minden, csak nem korrekt.

Ha pl. ott dolgozol 1 éve és akkor kezdtek gyereket tervezni, az más... de így... :-(

2019. nov. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
58%

4, pont azt kérdezte hogy mennyi idő után nem "gáz".

Neked 1 év, meg is válaszoltad. A többi csak maszlag.

Kérdező,

5 év után mentem el szülni, vezető pozícióból, szerettek, becsültek (míg húztam az igát), mégse vártak vissza, "pedig" még azt se játszottam meg, hogy elmentem volna táppénzre a pozitív teszttel a kezemben. Ezek után...

Arra figyelj, hogy tp jogosultságod meglegyen (kitartson szülésig ha bevérzel vagy akármi), meglegyen a 365 ledolgozott szülésig és hajrá! Erre én egyébként min. 6 hónapot mondanék, utána kezdenék csak próbálkozni

2019. nov. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
69%

#5! Ezen most nagyon meglepődtem! 5 év után, vezetői pozícióra hogy hogy nem vártak vissza? Nem is gondoltam, hogy ilyen létezik!

Én amúgy 2 évet mondanék, a fél év valahogy kevés.

2019. nov. 29. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
57%
1 év, nem vezető pozíció és visszavártak :-)
2019. nov. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
68%

Amikor akarsz. A cég, ha normális, mindegy neki. Ha nem, akkor meg mindenképp kiszúrásnak érzi, és nem vár vissza.


Legyen elég táppénzed, ha gond lenne, de amúgy dolgozz, amíg tudsz, és ne szülj egyhuzamban 3at. Szerintem ennyi a korrektség.

2019. nov. 30. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
72%
Én 6 év után mentem el. Nem vezető pozi, de visszavárnak. Akárhányszor bemegyek,, kérdezik, hogy mikor megyek már vissza 😂
2019. nov. 30. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
90%

Semennyi.

Ha mindig masok utan veszed magad nem ersz el az eletben semmit.

Sokszor megbizunk valamilyen szinten a munkaltatonkba, kollegainkba, de azt hogy õk mennyire embersegesek es segitokeszek csak a bajban derűl ki. En megtapasztaltam.

Segitettem, mindent megtettem, majd amikor nekem lett volna segítsegre szuksegem le se sz@rtak, pedig jó es korrekt embereknek tűntek.

Mi a korrekt es a.lényeg?

Az hogy segítségre legyel a fonoknek sajat magad helyett talalni mast es betanítani magad helyébe.

Így mindenki jól jár, mindenkinek jó es ez a korrekt.

Ha babád lesz meglatod kárpótol mindenért.

Majd megtudod mekkora ertek es mekkora orom, es megéri vállalni érte azt hogy a munkahelyen esetleg nen jó szemmel néznek majd stbstb. Kit erdekel? Egy baba egy élet felbecsűlhetetlen érték.


Én pl.elmondtam a fõnoknek hogy babat szeretnek pár hónap múlva, mert vmi miatt ugy alakult hogy muszalj volt elmondanom ha korrekt akarok lenni. Es azt is hozzátettem hogy dontson ahogy neki jó. És ö mégis megakart tartani. Csodalkozott, leszidott hogy miert nem mondtam hamarabb , majd azt mondta hogy örűl hogy babat szeretnék(egyébkent eggyaltalan nem orűlt)


Tegyél úgy ahogy érzed, mi megosztjuk a tapasztalatainkat, a dontes a tied!

2019. nov. 30. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!