Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ti hogy viselitek/ viseltétek...

Ti hogy viselitek/ viseltétek a munkanélküliséget?

Figyelt kérdés

Lassan 2,5 hónapja hogy nem dolgozok, viszont számlákat fizetnem kell ugyanúgy a helyi munkaügy nem tud semmi emberi munkát ajánlani. Magam is járom a megyét de sehonnan nem kapok visszajelzést. Lassan kezdem feladni úgy érzem mély repülésbe kezdtem.


Van egy érettségim plusz rendszergazdai végzettségem angol németet szóban írásban vágom csak papírom nincs róla. Úgy érzem hogy csak pofára megy a felvétel pár munkahelyen. Tudom nem nagy végzettségem van de annál többre tartom magam hogy jövőre kiküldjenek utcát söpörni.


2019. nov. 30. 19:31
 1/10 anonim ***** válasza:
81%
Pesten csak akkor nem lenne munkád ilyen kondíciókkal, ha nem akarnál melózni. Esetleg gondolkodj el rajta, hogy ne csak rendszergazda melókat keresgélj.
2019. nov. 30. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem az a baj hogy nagyon válogatsz
2019. nov. 30. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%
Nem voltam még ilyen hosszú ideig munkanélküli. Nekem nem derogált 2 diplomával (mérnök) elmenni átmenetileg boltba dolgozni, míg sikerül tálalni egy nekem való melót
2019. nov. 30. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%
Tarthatod te magad királynak is, akkor is "ki fognak küldeni" utcát söpörni...
2019. nov. 30. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
97%

Kedves válaszolók,


az a probléma, hogy a vidék egy nagy sz_r.Tök mindegy,hogy Győr vagy Pécs.


Volt nekem is ismerősöm, aki diplomával, C1 angol nyelvtudással 4 hónap alatt talált csak állást.

De, aki gépészmérnök,IT-s még az sincsen annyira könnyű helyzetben.


Vidéken könnyen találsz munkát, ha gyártósori operátornál vagy bolti dolgozónál nem vágysz többre.

Aki ezeknél többre vágyik, az nehéz helyzetben van.A vidéki munkaerőpiac telített, kevés a szellemi munkakör.


Érdemes BP-re költözni inkább.

Én is így tettem.Itt válogathatok az állások között.

Otthon, vidéken meg alig van valami.

2019. nov. 30. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
93%
Ha bírod fizikailag, menj eladónak, raktárosnak amíg nem találsz rendes munkát.
2019. dec. 1. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
96%

Egyetértek.


Az elején nagyon rosszul viseltem. Sehonnan nem jeleztek vissza, nem kerestek. A 3. hónap után tudomásul vettem, hogy tovább fog tartani, mint gondoltam, lelkileg felkészültem, hogy akár évekről is beszélhetünk.

Én 5 és fél hónapig munka nélkül voltam, mindenféle ellátás nélkül. Ez nagyon jó időszak volt arra, hogy lenyugodjak, ne keressem görcsösen azt, ami csak kényszer lenne részemről. Volt 1 évnyi tartalékom.

A munkaügyi hivatal ajánlásaira el sem mentem. Szakmámból kifolyólag sok céget ismertem a környéken. Csöbörből vödörbe nem akartam esni.


Gyártósoron kezdtem, ott sem akartam végezni, ha már azért tanultam, hogy elkerüljek onnan.


Aztán teljesen váratlanul visszajeleztek egy olyan helyről, ahova "viccből" jelentkeztem (információgyűjtés), csak kíváncsi voltam arra, hogy milyen jellegű a munka (nem a szakmám, de a végzettségem követelmény volt), mennyit fizetnének, milyen elvárások vannak, megfelelnék-e nekik, mit biztosítanak a béren kívül még. Gondoltam, ideiglenesen ez is jó lesz, mégsem szalagmunka, ezért elvállaltam.


A szakmámat elhagyva azóta is itt dolgozom. Embernek nézik a dolgozókat, nagyon rugalmasak, nem csinálnak mindenből eget verő problémát. :)


Kérdező! Neked is kívánok hasonló szerencsét!

2019. dec. 1. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ne add fel Kérdező! Viszont fontold meg, nem akarsz-e Bpre költözni, mert vidéken egyre nehezebb lesz.
2019. dec. 1. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Elmentem gyárba diplomával és két nyelvvizsgával is szalag mellé dolgozni. Gondolkodtam sokat azon is, hogy lelépek külföldre, aztán végül sikerült multihoz bekerülnöm.
2019. dec. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Diplomával az első munkahelyem egy raktárban volt, nettó 70e forintért 2012-ben. Ez kb. akkor is annyit ért, mint most, de elmentem, mert annál sokkal jobb volt, mintha otthon ültem volna.


Rá fél évre találtam a végzettségemnek megfelelő munkát, kétszer annyi pénzért.


Aztán eltelt pár év, most ismét raktárban dolgozom, viszont az akkori fizetésem több mint háromszorosáért, és még mindig nem diplomás beosztásban. De jól keresek és ebből lehet valamit "építeni".


Döntsd el, hogy mi a fontos számodra. Érzelmileg megviselhet az, hogy nem azt csinálod, amit tanultál, ám lehetne sokkal rosszabb is. Később majd alakul. Bár igazából nem is értem, hogy számlákat fizetsz és nem próbálsz meg semmit keresni.

2019. dec. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!