Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy juthatok ki egyedül...

Hogy juthatok ki egyedül Svájcba dolgozni?

Figyelt kérdés

Sajnos nincsenek rokonaim vagy barátok Svájcban, de nagyon rég óta ki szeretnék már menni dolgozni, viszont nem találtam egy munkaközvetítőt sem aki embereket közvetítene ki Magyarországról (kivéve férfiakat építőipari munka, hegesztés stb..)

Próbáltam már az önéletrajzomat is küldeni svájci cégekhez, de semmi válasz.

Tudnátok ajánlani egy munkaközvetítőt?

Esetleg van itt közületek valaki aki Svájcban dolgozik?

Ti hogyan találtatok munkát?



2019. dec. 2. 09:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
38%

Ne akarj Svájcba menni dolgozni - piszok drága a lakhatás és a megélhetés.

Annyira, hogy stewardess ismerősöm, aki ott él, átköltözött a német határhoz és onnan jár be dolgozni - pedig elhiheted, hogy nem keres rosszul.


Válassz valami más országot.

Egyébként nem írtad, hogy milyen nyelven beszélsz és mi az a tudásod/szakképzettséged, ami miatt Svájcban alkalmaznának Téged?

Ja, és milyen nyelven írtad az önéletrajzodat?

2019. dec. 2. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Hat nezd, eleg kemeny dio. En informatikus vagyok eleg jo szakmai hatterrel, de szoba se alltak velem. Aztan kimentem egy masik nyugati orszagba, ott lehuztam egy evet, utana ket honap alatt talaltam svajcban allast. Sajnos a kelet europai munkatapasztalatot nagyon lenezik.
2019. dec. 2. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
65%
Amugy amit 1es irt az baromsag, ha jo szakmai hattered van, horrobilis penzeket lehet keresni, meg felretenni is....mosogatni persze nem eri meg itt, de azt sehol se.
2019. dec. 2. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
87%

Pont pár hete írtak rám LinkedInen egy svájci projekt kapcsán.


Szállodai munkára elvileg a "CV" betűkből, illetve a "professzor" szó rövidítéséről elnevezett cég közvetít embereket.

2019. dec. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
69%

3-as, kérlek fogd vissza magad (1-es vagyok) - én nem sértegettelek, kérlek Te se tedd. Persze, hogy IT-vel jól megélsz - de a kérdezőről azt sem tudjuk, hogy van-e valamilyen végzettsége vagy csak sima érettségivel, mondjuk nyelvtudás nélkül menne-e dolgozni?

Szóval felesleges sértegetni.

2019. dec. 2. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
75%
Már nem azért, de ha kiváló IT-s szakember minek akarna kimenni? Valószínűleg nem 600 felett keres itthon.
2019. dec. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
90%
Svajc azon keves orszag koze tartozik, ahova erdemes kimenni itskent. Siman be lehet huzni 1 milla per ho feletti megtakaritast, ezt Magyarorszagon hol csinalod meg?
2019. dec. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
84%

Szakmunkaskent is megeri Svajc.


Volt kollegam CNC-ben dolgozik.

2019. dec. 2. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

Angolul felsőfokon beszélek, olaszul középfokon, németül és spanyolul alapfokon.


Turisztikai közgazdász szakon végeztem egyetemen, több évet dolgoztam szállodákban és egy utazási irodában Magyarországon.

svájci szállodákba küldtem el az önéletrajzomat, angol és német nyelven.


Egyébként Ausztriában is próbálkoztam már, de ott sajnos azt a választ kaptam, hogy tárgyalóképes német nyelvtudás nélkül csak alacsonyabb pozíciókat tudnék betölteni, mint szobalány, vagy esetleg wellness recepciós, ami persze teljesen érthető, de egy próbát megért.


Mit gondoltok ilyen végzettséggel esélytelen elhelyezkedni Svájcban?

Lehet jobb lenne elfogadnom egy alacsonyabb pozíciót Ausztriában,és kesőbb próbálkozni újra a svájci munkával..


Sajnos még egy szobalány munkával Ausztriában is több pénzt tudnék megtakarítani mint itthon egy magasabb pozícióban. (szállást és étkezést biztosítanának kint)

2019. dec. 2. 21:53
 10/17 anonim ***** válasza:
83%

A végzettseged jó lehet. Ráadasul itt a téli szezon. Ilyenkor mindig van sok pozíció meghirdetve szállodákban .

Viszont amire te jelentkeznél, oda kell a német. És az alapfok nem elég.

Vagy esetleg kezdhetnél szobalányként, közben nyelvtanulás, és onnan feljebb lépni. Általában biztosítanak szállást, étkezést is.

Egy jó öneletrajz és motivációs levél fél siker.

2019. dec. 2. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!