Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Óvodapedagógusok, ti nem...

Óvodapedagógusok, ti nem gondolkodtatok még a pályaelhagyáson akár anyagi, akár más ok miatt?

Figyelt kérdés

Óvodapedagógus diplomát szereztem pár éve, de sajnos az anyagi helyzetem nem teszi lehetővé, hogy óvónőként dolgozzak.

Sokszor elgondolkodok, hogy mennyivel jobban szeretnék óvodában dolgozni, mint a jelenlegi helyemen, de aztán hamar rájövök, hogy ha annyi pénzt keresnék, nem tudnék egyről a kettőre jutni. Csak így, mire odajutnék az életben, hogy nem számítana annyira a pénz, gyakornokként kezdenék, mindent újra kellene tanulnom, beleszokni az óvodai környezetbe szinte semmi fizetésért...

Volt csoporttársaimmal szoktam beszélgetni, elég hajmeresztő, hogy milyen "eltitkolt" papírmunkákkal szembesültek, amióta munkába álltak. Egyikük pár hónap után kilépett az óvodából, mert azt mondta, hogy ő a gyerekekkel szeretne foglalkozni, nem a papírmunkával...


Ti nem gondolkodtatok még pályamódosításon?


2019. dec. 2. 19:14
 1/8 anonim válasza:
88%

Igaz, hogy közöm nincs az Óvoda pedagógiai munkához.. DE! Azt gondolom, hogy ez Hivatás! Csinálja az ember akkor is, ha jól keres, ha rosszul, ha sok a papír, ha nem! Én csak ilyen emberre bíznám feltétel nélkül a gyerekem!

Szakács vagyok, 3 gyerekkel. Ovisokra, sulisokra főzök szakmunkás minimálbérért! Mehetnék étterembe dupla pénzért, de mikor bekukucskálnak reggel a gyerekek és integetnek, mosolyognak, szaladnak a tálaló ablakhoz és dicsérem a hajukat, vagy milyen csinosak ma, vagy elmondják hogy épp mit álmodtak este nekem ez többet ér a pénz él! Szeretem csinálni 😊

Remélem nem bántó számodra amit írtam.. Csak egy vélemény! 🙃

2019. dec. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem sértő, és teljesen megértem az álláspontodat! :-)

És köszönöm, hogy ilyen véleményt is kaptam!


Egyébként szerintem is inkább hivatás, mint szakma, de... Szeretnék én is saját ingatlant, saját családot, szeretnék havonta félrerakni valamennyi összeget, illetve szeretnék eljárni erre-arra (akár 1-1 napokra is csak), de sajnos ezt a ~140 ezres gyakornoki fizetés + a gyerekek szeretete nem teszi lehetővé... :-(

2019. dec. 2. 19:45
 3/8 anonim válasza:

Első vagyok..

Megértem és azt tedd ami neked a legjobb!

Én pl plusz munka vállalással oldom meg az esetleges hiányzó összeget.

Lehet ma jól keresel, fél év múlva már ki tudja!

2019. dec. 3. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én régen a Tescoban árufeltőltőként találkoztam egy éjszakás óvónő végzettségű nővel ő is árufeltöltő volt. Beszélgetésünk során kiderült, azért hagyta ott a pályáját, mert nem volt jól fizetve és átjött árut feltölteni. Elég meredek, ez több mint 10 éve volt már, akkor sem voltak megfizetve a pedagógusok :( Sajnálom, de ez az ág sosem volt megfizetve, édesanyám ált. iskolai tanár volt felsőben, nem úszkáltunk a pénzben. A szakma szeretetéből meg nem fogsz jól lakni. Édesanyám mindig kiakadt mikor azt mondták ez hivatás oszt kus.s. A hivatásodból meg nem tudod kifizetni a számláid. Én azt mondom válts inkább.
2019. dec. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
37%
Át kell menni magánóvodába dolgozni.
2019. dec. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Magán óvodába csak protekcióval lehet bejutni, vagy nagyon jól képzettnek kell lenned és hiánynak kell lennie hogy bejuss.
2019. dec. 4. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
70%
Akkor legyél nagyon jól képzett és építs kapcsolatokat.
2019. dec. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Sajnos a legtöbb magánóvodában is a pedagógus bértábla alapján fizetnek.


[link]

2019. dec. 5. 10:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!