Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Állásinterjú végén: Még...

Állásinterjú végén: Még meghallgatunk más jelölteket is. Ez pozitív vagy negatív?

Figyelt kérdés

Az elmúlt időszakban több állásinterjún voltam. Több helyen mondták, hogy 1-2 hét múlva jeleznek vissza, addig még meghallgatnak más jelölteket is /még vannak más jelöltek is akiket meg kell hallgatniuk. Ebből van ahol már eltelt 1-2 hét is, ám vissza nem jeleztek. Jól gondolom, hogy ahol ezzel zárják az interjút, ott nem sok esélyem van?

Gondolom itt olyan pszichológiai tényezők is közrejátszanak, hogyha egy interjú végén az interjúztatóban/leendő vezetőben már a többi jelölttel való interjú jut eszébe akkor nem tetszett neki az interjúalany, hisz máris a többi jelöltben bízik.


2019. dec. 3. 16:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%
Semleges, csak jelzik, hogy nem te vagy az egyetlen. Egyébként akkor is ezt mondanák ha te lennél az egyetlen.
2019. dec. 3. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%
Semleges.
2019. dec. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
93%
Ez azt jelenti hogy válogatnak még a kirakatból.
2019. dec. 3. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
79%

egy álláshirdetésre rendszerint több százan jelentkeznek.

Abból kiválogatják az esetleges jelölteket- mondjuk 20-30 embert. Őket meghallgatják, komolyabb állásoknál akár 2-3 körös interjú is van - szóval ez egy teljesen átlagos, szokványos mondat és az is szokványos - SAJNOS - hogy esetleg vissza sem jeleznek.

2019. dec. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Legfeljebb 2 hét múlva érdeklődj telefonon, emailben, hogy érdeklődsz az állásinterjú eredményéről.
2019. dec. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem jelent semmit. Csak megnyugtatnak, hogy ne csodálkozz, ha másnapra még nincs döntés.


Te a helyükben rögtön felvennéd az első kicsit is alkalmasnak tűnőt vagy megnézel többet?

2019. dec. 4. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nyilván nem, de senki sem várja hogy egy interjú végén döntést hozzanak arról, hogy felveszik-e vagy sem. Illetve általában az is nyilvánvaló, hogy többen jelentkeznek egy állásra. Bár jobban belegondoltam és kaptam már ajánlatot olyan helyről ahol ez elhangzott. Szerintem barátságosabb válasz lenne az, hogy majd jelentkeznek x idő elteltével amint meghozták a döntést.
2019. dec. 4. 00:46
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
De akkor nem érted miért kell 2-3 hétig várnod. Így viszont rögtön érthető.
2019. dec. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Azt jelenti, hogy meghallgatnak más jelölteket is lol.

nem kell mindent túlgondolni.

2019. dec. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Oké, köszi mindenkinek :)
2019. dec. 4. 20:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!