Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Friss diplomás vagyok (turiszt...

Friss diplomás vagyok (turisztikai közgazdász) nem tudok elhelyezkedni, mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Rengeteg helyre beadtam az önéletrajzomat és motivációs levelemet, egy két nappal utána be is hívtak interjúra a legtöbben. Második körös interjúkon is voltam, de a végén mégsem engem választottak.


Mi lehet a gond velem?

Több nyelvet is beszélek, köztük az angolt felsőfokon, a szakmai gyakorlatomat is egy kiemelkedően jó cégnél szereztem meg, továbbá az interjúk során mindíg figyeltem, hogy a kisugárzásom megfelelő legyen és jó benyomást keltsek.


Ti hány megpályázott állás után kaptatok egy ajánlatot?

Talán először egy alacsonyabb pozíciót kéne megpályáznom mint recepciós, vagy titkárnő?



2019. dec. 6. 00:18
1 2 3
 1/24 anonim válasza:
8%

Milyen egyetemről van a diploma?

(Ha nem Corvinus, akkor kuka.)


Mesterdiplomát nem tervezel mellé csinálni?

(Csak a Corvinus éri meg.)

2019. dec. 6. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
89%

1# De buta vagy, nem csak corvinusból áll a világ. Nem is értem hogy gondolod.

Látom nem sikerül kiírtani magadból a csőlátást.


Kérdezőnek írom, egy ismerősöm sajnos több mint egy évig nem talált állást ugyanígy. Szerintem ennek semmi köze ahhoz hogy hol végezted. Ahogy írtad, több helyre is behívtak, szerencse is kell hozzá, de meg fogod találni a helyed.

Alacsonyabb pozikban is pályázz, szerezz gyakorlatot.

2019. dec. 6. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
13%
Szerintem akár mehetsz elsokorben ssc be is
2019. dec. 6. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
80%

Az interjúzásba is bele kell jönni, ez egy külön műfaj. Nem elég figyelni a kisugárzásodra. El kell adni magad.



Milyen pozíciókat pályázol meg?

2019. dec. 6. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim válasza:
66%

Én is nagyon nehezen találtam...

Szeptemberben kezdtem el rendes munkát keresni, júniusban végeztem, de nyáron csak diákmunkáztam. Azt hittem pikk-pakk lesz valami, nagyon pozitívan álltam a dologhoz, aztán mikor már az X számú elutasítást kaptam akkor kezdtem kétségbe esni, azt hittem nem lesz semmi.

Kb két hónap alatt sikerült találnom, de azt is csak protekcióval.

Próbálkozz, add be az önéletrajzot minden helyre ahol van üres állás a végzettségednek megfelelően és ha az sem sikerl akkor jelentkezz Helpdesk pozikra, nekem azt tanácsolták korábban, mert onnan tovább lehet lépni más munkakörökbe.

2019. dec. 6. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat:)


Nem kellene örömmel eltöltenie mások sikertelensége, de bevallon öszintén most kicsit megkönnyebbültem, hogy nem csak nekem vannak ilyen gondjaim.


Igen eleinte én is nagyon lelkes voltam, de mostmár olyan kilátástalannak tűnik az egész.

Nem tudom Nektek volt-e ilyenben részetek, de én a családomtól is folyamatosan hallgatom, hogy minek mentem egyetemre, ha még diplomával sem találok munkát...


Egyébként az Eszterházy Károly Egyetemen (Eger) tanultam.

2019. dec. 6. 10:10
 7/24 anonim válasza:
7%

Mesterszakra menj tovább munka mellett.

Sajnos a Corvinus-t leszámítva a többi üzleti képzés szart sem ér Magyarországon, hiába mondanak mást.

(Persze áltatni lehet magad csak az nem segít a való életben.)


Jelentkezz egy Corvinus-os mesterszakra és utána sokkal könnyebb lesz már egyetem mellett is dolgoznod, hát még utána.


Megjegyzem, én a Corvinus-on végeztem és már másodévesen mindenhova felvettek dolgozni ahova csak akartam. Nem véletlen.

Meglep, hogy egy végzett diákot hónapokig ne vegyenek fel, amikor nálunk a munkakeresés pár hét és nem hónapok vagy évek...


De ha neked jó ha majd csicskáztatnak nekem az is mimdegy.

Te írod a jövődet.

És ha mesterszakra mész a turizmusos szakot felejtsd el, az egyik leggyengébb közgazdász szak. Válassz jobbat.

2019. dec. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
75%

"Egyébként az Eszterházy Károly Egyetemen (Eger) tanultam."


Na valami ilyesmi sejtésem volt. Nem azért, mert rossz egyetemnek tartanám (fingom sincs, hogy milyen), de Magyarországon kb. nulla a turizmus, mégis ontják magukból az egyetemek, az ilyen szakon végzetteket. Ismerősöm ugyan így egy kisvárosban végzett és természetesen nem tud elhelyezkedni vele, mert mégis hová tudna. Egy Eger méretű városba hány ilyen végzettségű új ember kellhet évente? 3? 5? És mennyien végeznek minden évben?

2019. dec. 6. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
78%
Ha második körön is voltál többször akkor szerintem alapvetően nem a diplomád a probléma, hanem a személyes kvalitásaid.
2019. dec. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
48%

Legyünk őszinték!

Valami noname egyetem (életemben most hallottam először a nevét), és az egyik leggyengébb gazdasági szak. Hát, nem egy nyerő kombináció!

Biztos lehet ezzel is állást találni, de ne lepődj meg, ha nem egyszerűen!

2019. dec. 6. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!