Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Magyarországon tényleg nem...

Magyarországon tényleg nem fizetik meg ha külföldről szerzett diplomával hazatérek?

Figyelt kérdés

Nincs bérkülönbség egy német vagy dán egyetemről hazatérő és aközött aki pl. Magyarországon szerezte az adott diplomát?


Utána segít valamennyit az előmenetelben? Vagy arra is kevés?



2019. dec. 6. 00:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%
Az számít hogy mit tudsz
2019. dec. 6. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%
Mit jelent, hogy "megfizetik"? Annyit nem fogsz kapni, mint külföldön. De az itthoni átlagfizetés felett jóval lehet keresni. Persze ha értesz is a szakmádhoz, nem csak papírod van.
2019. dec. 6. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%
A jó nyelvtudást megfizetik, ha van, márpedig ha kint végeztél, kell lennie. De egyébként mit kellene megfizetniük? Mikor végzel friss diplomás vagy, kezdő, mindegy hogy a egy német, dán vagy magyar egyetemen végeztél. Ne azért menjél egy jó egyetemre, hogy majd utána többet fizetnek, csak azért mert ott végeztél, mert nem fognak, hanem azért, hogy több tudásra tegyél ott szert, amivel megalapozhatod a szakmai fejlődésedet és a karrieredet, amivel majd tényleg jól kereshetsz.
2019. dec. 6. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
73%
Nem jár érte több, ahogy az áfa se csökken majd neked, meg az üzemanyagárak se. Valamivel jobban összerakott paradicsomot meg kánaánt találsz kb bármerre. Szép dolog a hazaszeretet, de egy átok, amikor plátói.
2019. dec. 6. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Önmagában ráadásul semmit nem jelent egy dán diploma. Ha kapsz egy papírt valami szutyok népfőiskolán az nem lesz semmivel sem értékesebb (sőt), mint egy magyar egyetem diplomája.
2019. dec. 6. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
79%

Egyáltalán senkit nem érdekel, hogy hol külföldön vagy otthon szerezted. A nyelvtudás lehet fonfos, de az lehet valakinek külföldi diploma nélkül is.

Egyébként bocsi, de nem teljesen értem, hogy egy külföldi diplomával miért akar valaki Ma-on dolgozni. Éppen azért mennek külföldre tanulni, hogy előbb kapjanak ott munkát, ne kelljen a magyar diplomát honosítani stb. Az a másik, hogy hiába mondod neked külföldi diplomád van, soha nem tudnak annyit fizetni otthon mint amit külföldön. Másrészt azért akkora különbség nincs egy magyar és külföldi diploma között, ami miatt a munkáltatónak megéri többet fizetni (eltekintve ha mondjuk Oxfordba jársz stb.), de mondom eszük ágába nem jutna hazamenni.

2019. dec. 6. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
52%

7:

"Egyébként bocsi, de nem teljesen értem, hogy egy külföldi diplomával miért akar valaki Ma-on dolgozni. Éppen azért mennek külföldre tanulni, hogy előbb kapjanak ott munkát, ne kelljen a magyar diplomát honosítani stb. "


Azért nem mindenki ezért megy. Ismerek olyat, aki például sportolni ment ösztöndíjjal, és volt ott 3 baromi jó éve, de ettől még itthon akart utána élni.

2019. dec. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nem mondtam, hogy haza akarnék jönni. Csak érdeklődöm. 90% hogy kint maradok.


Azért ez egy nem népfőiskola:

[link]


Az viszont tényleg érdekelt volna, hogy ha hazamegyek gyorsabban jutok-e fel középvezetőnek vagy felsővezetőnek.

Az alapszakom a Corvinus-ról van, ez mesterszak itt kint de érezhetően jobb az oktatás, igényesebbek a feladatok, vizsgák stb. Szóval szerintem sokkal több tudásom lesz a területemen mint aki magyar mesterszakot végez.


De ha nem fizetik meg a különbséget, akkor nyilván nem térek haza.

2019. dec. 6. 12:31
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezt biztosan állítom, hogy nem fogsz előbb vezetői pozíciót kapni, a munkáltató érdeke az olcsó munkaerő de jó szakértelemmel. Nem hiszem, hogy csupán a tény, hogy dán diplomád van előrébb juttatna mondjuk egy magyar mesterszakos illetővel szemben, aki az egyetem mellett dolgozott gyakornokként is mondjuk (tehát nem csupán az egyetemről van ismerete) és tehetséges is, jah és van kapcsolati tőkéje, ami neked Ma-on valószínűleg nincs mert kinn tanultál. Szóval ez többtényezős dolog. Én a helyedben nem jönnék vissza, nem érné meg pénzügyileg meg sehogy sem.


Az utolsó válaszolónak, oké sport ösztöndíj is van, de ez nagyon kis halmaz. Aki külföldre megy alapszakra vagy mesterszakra azért teszi, hogy kinn előbb szerezzen munkahelyet és ne kelljen azzal szarakodni, hogy a magyar diplomát nem fogadják el, nem tekintik egyenrangúnak stb. Elég sok ismerősöm tanult külföldön gimi után, mindegyik azért mert felvilágosították őket, hogy csak így van esély kijutni és egy jó munkahelyet megkapni. Akik általában hazajönnek azért tették mert nem kaptak jó munkát, mert nem tudták eladni magukat kinn a munkaerő-piacon vagy nem ment jól az egyetemi tanulmány, nyelvi problémák stb. De senki nem megy azért ki, hogy utána haza menjen és ugyanannyi fizetést kapjon mint egy magyar diplomás, a kinti tanulmányoknak elég borsós pénzügyi vonzata is van, tehát nem éri meg egyàltalán "beruházni rá" csak azért, hogy haza mész és majd téged előbb felvesznek és vezetői pozícióba tesznek. A nyelvtudás egy fontos tényező lehet, de mondom ezzel bárki külföldi diploma nélkül is rendelkezhet (Erasmus félévek, egyéb külföldi tanulmány stb.).

2019. dec. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Magyarországon nem nagyon van semmi megfizetve. Szerintem ritka az, aki jól keres. De mindegy, valaki biztos értékelni fogja, szóval szerintem el fogják ismerni a munkáltatók; de túl sokat nem biztos, hogy tudni fognak majd fizetni neked. De, ha stabilan előreláthatólag úgy néz ki , hogy biztosítani fogod tudni a saját magad /+családod számára a megélhetést, akkor gyere csak haza; vagy ha gondolod, akkor maradj még külföldön egy kicsit, gyűjtögessél, és utána, amikor már mindenre telik, akkor gyere haza. Én egyébként nem értek ehhez a "munkaerőpiac" -megnevezésű dologhoz. De lehet, hogy kéne még egy kicsikét ott kinn is dolgoznod, meg pl itt Mo-n rebesgetik, hogy esetleg nem lesz nyugdíj, tehát olyan 60000Ft-nyit minden hónapban talán nem ártana félretenni. Talán annyi elég lesz egy embernek. De szóval gyere haza; nehogy aztán honvágyad legyen, mégiscsak ide tartozol, meg gondolom, itt nőttél fel, jó kis hely ez, csak előbb még lehet, hogy nem ártana gyűjtögetni, de azért majd később gyere haza!! :)
2019. dec. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!