Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Felvettek egy öt és egy négy...

Felvettek egy öt és egy négy csillagos szállodába recepciósnak, menjek a négybe vagy maradjak az ötben?

Figyelt kérdés

Már 3 napot dolgoztam az öt csillagosban, de szerződést még nem írtunk, viszont ügyfélkapun láttam, hogy be vagyok jelentve. Van egy másik, négy csillagos lehetőség is és lehet váltanék, mert ott jobbnak tűnik a mindennapi munka.


Ilyen esetben korrekt lenne a munkáltatóval szemben, ha ott hagynám őket? Számítanak rám, be vagyok írva a beosztásba stb.



#karrier #szálloda #öt csillag
2019. dec. 7. 03:50
 1/7 anonim ***** válasza:
91%

"ott jobbnak tűnik a mindennapi munka"


"Nem mind arany, ami fénylik"


Többször előfordul, hogy ami kívülről szépnek, jóünak látszik, az valóságban mégsem az.

Ha ide felvettek és BE VAGY JELENTVE, akkor örülj neki (mármint a bejelentésnek, lehet, a másik helyen nem úgy, nem annyira, jelentenének be, stb.) és végezd a dolgod - én a helyedben nem váltanék.

2019. dec. 7. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%

Ráadásul még csak azt sem írtad, hogy ott több pénzt kapnál - akkor meg minek váltanál?

És bocs, de ha valaki 3 napig képes valahol dolgozni, utána lelép, az a következő munkahely szempontjából sem túl jó "belépő", nem tűnsz megbízhatónak.

Igen, tudom, erre van a próbaidő, de nem azt vettem ki a szavaidból, hogy itt milyen borzasztó lenne...

2019. dec. 7. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
85%

Hacsak nincsen valami akut probléma a mostani helyen, ami már most ismert (ingázni kell, nem olyan jó a fizu, stb), akkor maradnék. Nem tudom, mire gondolsz abban, hogy "jobbnak tűnik ott a mindennapi munka". Lehet, hogy tényleg csak látszat.

Nem veszi ki jól magát a jövőbeni jelentkezéseidnél sem, ha csak úgy megpattansz napok után. Két szék közül így lehet a legjobban a pad alá esni.

2019. dec. 7. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
82%

Nem váltanék.

Egyébként meg mi köze ennek a csillagok számához?

Egyikben többet kell dolgozni mint a másikban?

Nem is értem.

2019. dec. 7. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Fizetés jobb a másikban. A másikba is jelentkeztem, csak innen előbb hívtak. Öt csillag nagy kihívás és igen, többet kell dolgozni valószínűleg és teljesen más rendszer. Plusz a presztízs miatt jelentkeztem az öt csillagba alapból. Aki nem turizmusban dolgozik, ebbe a részébe nehezebben lát bele... Köszönöm a válaszokat!
2019. dec. 7. 20:06
 6/7 A kérdező kommentje:
Mindennapi munka: nagy a fluktuáció a munkahelyen, ezt hallottam, logikátlan a rendszer és hülyén vannak megszervezve a dolgok, ami jelentősen megnehezíti a mindennapi munkát. A másikban ebbe olyan értelemben több logikát látok, hogy sokkal hasonlobb az előző munkahelyemhez, főnök jó fejnek tűnt az interjún és átláthatóbbnak és hozzam közelebb állónak érzem az egészet. Öt csillag: mindenről van egy lista, hogy mit hogyan kell csinálni és ez nem teszi közvetlenebbé a kommunikációt. Nagyjából ennyi.
2019. dec. 7. 20:11
 7/7 VPJ108 ***** válasza:
100%
Oda menj, ahol jó a főnök, van tudása, hajlandó foglalkozni veled és -kellő alázat mellett- tudsz tőle tanulni. ...és persze, ahol jól érzed magad.
2019. dec. 9. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!