Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mégis mi a jó francot éri meg...

Mégis mi a jó francot éri meg tanulni manapsàg, hogy az ember megtudjon élni és vigye valamire?

Figyelt kérdés
Köszi a tippeket, jöhetnek példàk is, hogy ki milyen karriert tervez és hol tart jelenleg. Úgy érzem soha nem lesz sajàt otthonom, se életem mert egyszerűen felesleges itt mindent csinálni. Nagyon kiábrándító az egész. Havi 150-200e forinttal kitörölhetem a sggem, pedig ahogy nézem ez számít "jó" fizetésnek manapság itt. Ebből még egy albit se lehet kipengetni, max egy retkes szobát, egy idegenekkel teli lakásban. Saját otthonról álmodni se merek. Én szeretnék legalább 400-500 ezret keresni havonta, vagy többet. Azon gondolkozom inkább elmegyek másik országba pénzt gyűjteni, mint itt bszakodni bármivel is. Csak az meg olyan semmilyen. Megkérdezik mivel foglalkozom, és szégyenszemre mondhatom hogy a turizmus sokadik csicskája lettem kint Londonban... szeretnék valami értelmeset tanulni, de ami érdekelne is azzal se lehet megélni itt. Csak egy fekete nagy semmit látok magam előtt, egy nagy lófszt, miközben az emberek egy része az utcán éhezik, a másik fele pelenkával a seggén már most iphone-t nyomogat apuci pénzèből. Mit csinálnak az ilyen "apucik"? Én is azt akarom csinálni, hogy ne kelljen még egy közértben is azon gondolkozni, megengedhetem-e magamnak.

2019. dec. 8. 16:11
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
91%

Jó kérdés, fogalmam sincs. Én egyetemet végeztem, közgázt, de bár ne tettem volna. Én ma azt látom, hogy feleslegesen tanultam, mert bár kereshetek jobban, de a multiknál úgy kizsigerelnek, hogy onnan csak menekülni lehet. Én ilyen pályára biztos nem jönnék többet.

Tanulj valami szakmát, ha főiskolára mennél, nagyon gondold meg mit, mert a szakok 80%-val a seggedet törölheted ki.

2019. dec. 8. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
100%
Pénzügy, programozás vagy bármi hiányszakma, pl. festő, villanyszerelő, kőműves.
2019. dec. 8. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
79%
Gépészmérnök, MSC-vel + suli mellett szakmai tapasztalattal, simán van félmillós kezdő fizetés Pesten.
2019. dec. 8. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
76%
Az apuci keményen dolgozott, majd befektette a pénzét. Lehet ő is nettó 150 ezerrel indult
2019. dec. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
94%

Indítsuk a szokásos módon:

Mihez értesz, milyen szintű nyelvtudásod van, mibe vagy hajlandó energiát fektetni, tanulni?

2019. dec. 8. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
42%

"Mit csinálnak az ilyen "apucik"?"


Több nyelvet beszélő felső vezetők vagy jól menő vállalkozók. Mind a 2 elérhető idehaza is, csak tenni kell érte.


Fordítva kell hozzáállni a kérdéshez. Meg kell határozni pontosan, számszerűen, hogy mire akarod vinni. Összeírni, hogy mi kell ehhez, majd lebontani havi, heti apró részekre kb 5 éves időtartamot felölelően és elkezdeni megvalósítani.


Neked kell tudni mit akarsz! Mondhatom hogy legyél java programozó, mert egy 5 éves távlatban többet fogsz vele keresni mint 500e, de ha analfabéta vagy a gépekhez, nem kínszenvedésként éled meg a napi 16 órákat előtte, utálod a bezártságod a 4 fal közé.. akkor kb esélytelen, hogy vidd ebben valamire.


A többség csak vágyik valamire. Sok pénzre, saját házra... de amikor azt mondják nekik, hogy tanulj nyelvet.. a válasz, hogy nincs nyelvérzékem. Akkor indíts vállalkozást.. idehaza nem lehet, nincs tőkém.. Akkor indíts tőke nélküli vállalkozást.. olyan nincs, azzal nem lehet keresni semmit.


Ajánlom Mark Manson: A lesz*rom rafinált művészete c könyvet. Egyik kedvenc részem belőle:


"Mindenki szereteti, ami kellemes. Mindenki gondatlan, boldog, könnyű életet akar, fantasztikus szexet, tökéletes külsőt, szerelmet, kapcsolatokat, sok pénzt.. Ezt könnyű akarni. Kérdés inkább az, hogy milyen fájdalmat kívánsz magadnak? Például a többségnek kell az iroda a sarkon, de kevesen vállalják a 60 órás munkaheteket, hosszú ingázásokat, monoton papírmunkát. A többség akarja a príma szexet, döbbenetes kapcsolatot, de nem mindenki hajlandó végigcsinálni előtte a döcögős társalgásokat, a kínos hallgatásokat, sértődéseket és az érzelmi pszichodrámát"


Keress rá Yt-on Görög Ádámra. 27 éves korára 150 milliós vállalkozást épített idehaza önerőből. Ha 1-nek sikerült, akkor bárki meg tudja csinálni, aki hajlandó belepakolni az időt, energiát, pénzt.(és mielőtt hurrogsz és puffogsz, hogy fúj tanfolyamokat ad el a hülyéknek.. bla bla bla.. nos ez kell ahhoz(ez is egy lehetőség inkább..), hogyha 20 évnyi hitel nélkül akarsz házat venni.)

2019. dec. 8. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
21%

Úgy érzem, a szokásos troll-lal van dolgunk.


Ha nettó 200 kevés, ott baj van.

Sokszor leírtuk már.

Nehogy már csak egy "retkes szobát" tudj kivenni ennyiből!

Én pont ennyit keresek, ebből fizetem a hitelem, és 120-at kerestem 2011-ben, mikor egyedül vettem fel a lakáshitelt 0 ft önerővel.


Debrecen: 60-70 körül már vannak albérletek, nem csak retkes szobák, hanem komplett kis lakások. Egyáltalán nem kell idegenekkel osztozkodnod.

Ha a maradékból nem jössz ki, akkor veled van a baj. Abból nem csak kenyérre és vízre futja....


Azzal is baj van, aki közgáz diplomával ma nem tud elhelyezkedni.

Közgáz MINDENRE jó. Minden céghez kell, csak mindenhol más a beosztás neve.

Multik kizsigerelnek?

Ja, hogy közben több százezret vágnak hozzád?

Állami szféra vagy magyar kisvállalkozó hol fog neked kifizetni 300-400 ezres kezdő bért, és később 600-800 ezres NETTÓT???

CSAK a multi fogja ezt kifizetni, és még csak vezetőnek sem kell lenned hozzá.

2019. dec. 8. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
82%

Utolsó! Igen, igaz amit írsz, részben.

Ha dolgoztál már ilyen munkakörben, multinál, akkor viszont tudod, mennyire kifacsar pár év alatt a dolog. Nme mondom, hogy más pálya könnyű, de talán nem véletlenül olvasol Te is arról, hogy emberek miért menekülnek ilyen munkakörökből. Elhagyják a pályát stb.

A pénz azért nem minden, ezt ne felejtsd el. Elég szomorú, hogy 2019-ben mindent felülír az. Az ember elsősorban ember akar lenni, élni, boldognak lenni és nem megdögleni a pénzhajszolásban. Márpedig ez a világ ezt nyomja beléd folyamatosan. Ezért mész el a multihoz, majd ott fizetnek 300-400 ezret, aztán azt veszed észre, hogy robotként éled a napjaidat, célok nélkül. A multiknál lévő irodai munkák jelentős része nem különb a soron végzett feladatoknál. Csak nem a soron végzed hanem a számítógépen.

2019. dec. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:

#7

Nem troll kérdés volt

Teljesen komolyan gondolkozom mindezen, és 150-200ból nem igazán lehet megélni akármi akármit mond. A szüleim ennyit keresnek ( ráadásul ketten, duplázódik)

De ennek ellenére sosem éltünk nagy lábon. Olcsóbb dolgokat vesznek mindenból, nincs nyaralás, régen és most se vesznek nekem drága ruhàkat, de helyette pengethetik a számlákra a pénzt. Alapvető dolgok megvannak, de pl sosem járhattam kisgyerekként valami sportra mert drága volt, telefonom is csak később lett. Sokkal jobban levoltam mindig maradva, mint az osztàlytársaim. Menetközben gondolom a házra ment a pénzt, szépítgették, befejezték stb. Nem mondom, hogy szar gyerekkorom volt, de azért ennél lehet jobb is. Ha lesz gyerekem, én nem akarom, fájjon a szíve valami miatt, ami másnak megvan, neki meg nem lehet. Szóval ennyit a trollságról.

És nem, Budapesten nem elég 200 ezer az albérletre. Hát egy normális, másfél szobás lakás 180-210 körül mozog és akkor rezsi, kaja, pl tonkrement a cipom... videkre is lehet menni persze, de ott meg munka nincs.

2019. dec. 8. 17:15
 10/35 anonim ***** válasza:
82%

Én megértem amit mondasz. 150-20-ból max vegetálsz úgy hogy hóvégére talán 0-n leszel, de abból semmit nem lépsz előre.

Aki azt mondja, hogy ebből jövőt lehet építeni az hazudik.

Nem vagyunk telhetetlenek, meg lehet nézni mi mennyibe kerül, és eldönteni, hogy ebből meg lehet-e élni.

2019. dec. 8. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!