Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Lehetséges McDonald's-ban,...

Lehetséges McDonald's-ban, Burger King-ben vagy KFC-ben komolyabb előrelépési lehetőség?

Figyelt kérdés
Olvastam, hogy az ott dolgozókat szokták kiemelni managernek, műszakvezetőnek, étteremvezetőnek. A kérdésem az az volna, hogy esetleg ennél feljebb is lehet jutni a ranglétrán? (Például régióvezetőnek stb.)

#munka #karrier #gyorsétterem #előrelépésilehetőség
2019. dec. 9. 13:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
61%
Nem, mert a magasabb (éttermen kívüli) pozíciókat eleve azok töltik be, akik felsőfokú végzettségűek és sosem dolgoztak étteremben. Mint a kasztrendszer. Nincs átjárás.
2019. dec. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
71%

Persze. Idő, elhivatottság kérdése, na meg hogy a vezetőséggel milyen a kapcsolatod.

Anno egy darabig konyháztam KFC-n, a nagyfőnökség (regionális igazgató, stb) rendszeres időközönként jött látogatni, és amíg figyelték, ki hogy dolgozik, szerettek néha sztorizgatni is. Többek közt arról is, ki hogyan kezdte a saját pályafutását. Gyakorlatilag akikkel én találkoztam, 10-30 éve mind szimpla beosztottként kezdett, majd onnan lett műszakvezető, üzletvezető és így tovább.

2019. dec. 9. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Elso jol irja, kb mint a kasztrendszer. Van egy ket kivetel de a felsobb poziciokat jellemzoen relevans vegzettseggel rendelkezok toltik be. KFC-nel peldaul mar rendes gyakornok poziciok is vannak etteremvezetore is. Annak az eselye hogy te gyorsettermi karriert fuss be minimalis. Szinte nulla.
2019. dec. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nekem testvérem 15 éve van a mcdonaldsnál, étteremvezető az egyik étteremben. Ő alulról kezdte.

Tulajfüggő az egész, mindegyik mcdonalds étteremnek más a tulaja. Van ahol a tulaj az étteremvezető, van ahol profi külsőst hív, van ahol pedig a rokonát rakja be.

2019. dec. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
40%

#1 és #3: azt vágjátok, hogy ezek a gyorséttermi dolgozók nagyon sokszor egyetem vagy fősuli mellett dolgoznak?

Épp tanulják azt, amivel szakirányú végzettségként akár vezető is lehet belőlük... akkor pedig igen nagy előny, hogy alulról kezdte, és minden folyamatot ismer.

Ez nem kasztrendszer, nem olyan, hogy valaki parasztnak született, valaki meg nemesnek. Most tanították ezt a szót a suliban?

Nem dolgoztatok ott, nincs ott rokonotok, ismerősötök sem, csak le akartátok húzni a kérdezőt bármiféle releváns információ nélkül.

De szerencsére jött olyan, akinek tényleg van ott valakije, és bebizonyította, hogy nincs igazatok.

2019. dec. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Magyarországon nagyon nehéz karriert építgetni.


Az, ami Amerikában, Nyugat-Európában gyakori, hogy kis technikusból projektvezető vagy osztályvezető lesz, az Magyarországon nagyon ritka.


Ugyanis,Magyarországon a formalitásokhoz nagyon ragaszkodnak.A formalitás alatt különösen a papírra gondolok.

Diploma nélkül nem jutsz előbbre, hiába tudnál elvégezni komolyabb beosztást.

2019. dec. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 VPJ108 ***** válasza:
Ha kinyitod a szemed és jól megjegyzed és megtanulod, hogyan történik a munka és a munkaszervezés, akkor bárhol király lehetsz. Ezek a világ leghatékonyabb rendszerei.
2019. dec. 9. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Lehetséges. Ahol én dolgoztam McDonald'sban, ott egy 19(!!) éves meg egy pár évvel idősebb csajt kiemeltek műszakvezetőnek.
2019. dec. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
74%

Simán van előléptetés a gyorséttermekben, mivel nagyon nagy a fluktáció, de ennek 3 feltétele van:

1. légy csókos, vállalj be pluszmunkákat

2. ki kell tűnni a társak között

3. az előléptetésig meg kell elégedned azzal a botrányosan alacsony fizetéssel, amivel egy átlagember még fel se kelne.

Szóval nincs kasztrendszer, régen lehet, hogy az volt.

2019. dec. 22. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

"az előléptetésig meg kell elégedned azzal a botrányosan alacsony fizetéssel, amivel egy átlagember még fel se kelne."


[link]


Jobban keresnek, mint a közszférában dolgozó pedagógusok, rendőrök, mentősök stb.

2019. dec. 22. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!