Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nagy problémám van a munkahely...

Nagy problémám van a munkahelyemen a bejelentéssel, mit tudok tenni?

Figyelt kérdés

Az a problémám,hogy én papír szerint csak heti pár napot dolgozok 4órában 50ezer forintos havi fizetéssel bejelentve. Ez engem eddig nem is zavart annyira mert elég fiatal vagyok még úgy voltam vele,hogy kezdetben ez is jó aztán majd megyek máshová ha találok jobbat,de aztán terhes lettem. Nem tervezett gyerek volt,de úgy döntöttünk,hogy természetesen megtartjuk már várjuk nagyon mindketten!

Viszont a munkáltatóm folyamatosan táppénzre akar küldeni amióta tudja,hogy terhes vagyok más alkalmazottat akar keresni. A hangulat is nagyon feszült egyáltalán nem érzem jól magam a munkahelyemen én is örülnék ha már nem kellene ide jönnöm viszont nekem a táppénzem a bejelentett fizetésem alapján nagyon nagyon kevés lesz. Van ennek valamilyen jogi útja vagy mit tudok tenni? Ti mit csinálnátok?

21/N


2019. dec. 9. 15:07
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
97%
Aligha tudsz már mit csinálni. Elfogadtad a törvénytelen munkaviszonyt, most jön a böjtje.
2019. dec. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
93%

"Ez engem eddig nem is zavart annyira "


Pontosan, ahogy 1-es írta: saját magad is elfogadtad ezt a helyzetet - belementél, most azt eszed, amit főztél.

Addig, amíg a Te érdekeidet nem zavarta, addig elfogadtad, most meg nem tetszik.


"Felnyomni" nem tudod a munkáltatót, hiszen beleegyeztél az effajta munkaviszonyba, nyilván van egy aláírt szerződésed.


Várd a gyereket és imádkozz, hogy egészséges legyen - mást nem tudsz tenni.

2019. dec. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
64%
És az nem is zavar, hogy kb semmi pénzt fogsz kapni, mikor meglesz a baba???
2019. dec. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
91%

Semmit nemtudsz tenni.


Legkozelebb, elore is kell gondolkodni.

2019. dec. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
De zavar ezért is kérdeztem,hogy mit tudnék tenni szerintem ez elég egyértelmű..
2019. dec. 9. 16:10
 6/26 A kérdező kommentje:
Mi kellene ahhoz,hogy bejelentsen 8 órába? Ha kiderülne,hogy nem úgy dolgozom ahogy be vagyok jelentve nem köteleznék a munkáltatót a rendes bejelentésre? Az a baj ez egy nagyon kicsi falu semmi munkalehetőség nincs nem is tudnék máshova menni dolgozni meg terhesen amúgy sem alkalmaznának sehol..
2019. dec. 9. 16:13
 7/26 anonim ***** válasza:
75%
Ezért nem szabad beleugrani mindenféle feketelyukba. Nem tudsz mit csinálni,mert aláírtál egy szerződést, utólag nem tudsz vergődni.
2019. dec. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
91%

Leírtuk: aláírtad a 4 órás szerződést, azaz belementél a "szürke" foglalkoztatásba - Te magad is BELEEGYEZTÉL!!


""Az a baj ez egy nagyon kicsi falu semmi munkalehetőség nincs nem is tudnék máshova menni dolgozni meg terhesen amúgy sem alkalmaznának sehol.."


Engedd el ezt a történetet, örülj neki, hogy nem munkanélküliként kell szülnöd és a gyerekre koncentrálj, ne arra, hogy hogy lehetne minél több pénzt kisajtolni a dologból.


Amúgy meg egy munkáltató sem kötelezhető arra, hogy 8 órában foglalkoztasson valakit - max azt éred el vele, hogy VALÓBAN 4 órában fogsz dolgozni és annyi pénzt is fogsz kapni.

2019. dec. 9. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
51%
Szerinted neki mi a buli abban, hogy bejelentő 8 órába aztán lelépsz vagy 2 évre? Táppénzre is azért akar küldeni, mert csak a harmadát kell utánad fizetnie.
2019. dec. 9. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
20%
Esetleg bosszúból rájuk hívhatsz valami felettes szervet (pl. Nav), de mást nem igazán tudsz tenni.
2019. dec. 9. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!