Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért van ilyen kevés állásleh...

Authorless kérdése:

Miért van ilyen kevés álláslehetőség Kelet-Magyarországon?

Figyelt kérdés
Szakmával/diplomával és nyelvtudással sem könnyű elhelyezkedni (Hajdú-Bihar). Kisebb városokban szinte lehetetlen, de megyeszékhelyen is ez tapasztalható már, ha nincs ismerős/családtag aki berakjon valahova. Szakmunka/segédmunka/gyári állásokból Dunát lehet rekeszteni. Itt elsősorban a szellemi munkakörökre gondolok. Megéri felköltözni Budapestre?

2019. dec. 9. 15:57
 1/6 anonim ***** válasza:
55%
Igen megéri
2019. dec. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hát a diploma, nyelvvizsga ugye önmagában semmit nem jelent, diplomát lehet csinálni valami hulladék büfészakon eszperantó B2-vel is, a kutyát nem érdekli.

Szoftverfejlesztőként pl. elég jó lehetőségek vannak vidéken is.

2019. dec. 9. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szoftverfejlesztőként vidéken? Pl. Észak-Mo.-n? Én nem találtam semmit, pedig kerestem...
2019. dec. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
50%

Hol kerestél hármas?

Én nem keresek jelenleg és így is ír hetente több fejvadász LinkedIn-en.

2019. dec. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

2-s:

Pénzügy-számvitel szakmával és középfokú angol nyelvtudással

2019. dec. 9. 17:58
 6/6 anonim ***** válasza:
A PSZ egy jó diploma de csak ha "extrák" is vannak hozzá pl. ritka specializáció, szakmai gyakorlat egy jó helyen stb. Angol közép szintén vagyis mennyire aktív, mennyit használtad stb. Én ezekkel végzés után szembesültem, de nem is lett volna esélyem, pl. gyakorlatra mert az sem volt, ma meg már azért alap, hogy egy csomó jó cégnél el lehet végezni a kötelezőt. Ha ennyire szempont hogy Hajdu-Bihar megyében dolgozhass akkor ezt szerintem a gyakorlati hely választásánál figyelembe vehetted volna. De ezek szerint még így is lenne munka csak nem a végzettségedhez köthető. Tehát el tudnál helyezkedni és mellette tovább tudnád képezni magad hogy a PSZ-szel helyezkedj el később. Ezt Budapesten is megteheted, a PSz-szel való elhelyezkedést itt sem garantálja semmi (hacsak nem a Corvinuson vagy a BGE-n csináltad), de addig ia tudod magad képezni.
2019. dec. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!