Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy működik az álláskeresési...

Hogy működik az álláskeresési járadék?

Figyelt kérdés

Jelenleg részmunkaidőben dolgozom suli mellett, az egy év leteltével viszont szeretnék felmondani. Tudom hogy nem kapnék sokat, de most egyenlőre nem is szeretnék munkát, mert lassan itt a vizsga és arra szeretnék felkészülni. Így gondoltam, hogyha már ennyit dolgoztam, akkor felvennék ezt a járadékot. Csak attól tartok, hogy ők keresni fognak nekem munkát és kiközvetítenek.


Ezt el lehet kerülni valahogy? Nem szeretnék élősködő lenni, de mivel suli miatt most úgysem keresnék új munkahelyet, arra gondoltam hogy egy kis plusz pénz azért nem lenne rossz. Csak sajnos van vendéglátós végzettségem, amiben nagyon nem akarok dolgozni. Szerintetek ha jelentkezek erre akkor kötelezhetnek arra, hogy elmenjek dolgozni? Mert akkor inkább lemondok erről...



2019. dec. 9. 20:00
 1/4 anonim ***** válasza:
72%
Nem kötelezhetnek semmire, max. ajánlanak munkát amit nem fogadsz el. Ha eseteg a nem-elfogadás után nem kapsz tovább járadékot, akkor legalább addig kaptál. Egyébként ahhoz, hogy kapj úgyis regisztrálni kell, tehát amikor elmész regisztrálni, akkor megkérdezed, hogy mi történik ha nem fogadod el az esetleges ajánlott munkát.
2019. dec. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Elkezdtem válaszolni, aztán vettem észre, hogy suliba jársz. Milyen suli? Nappalisként nem lehetsz munkanélküli.

Ha meg olyan, ami mellett lehetsz, akkor nyugodtan regisztrálj. Előfordulhat, hogy megkeresnek egy melóval, de ez nem túl gyakori. Ha mégis, legfeljebb nem vállalod - ekkor pénzt sem kapsz tovább, de legalább addig igen.

2019. dec. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, akkor azért megpróbálom végülis nem veszíthetek vele semmit.


Esti tagozat. Szóval ez mellett nem is tudnék akármilyen munkát vállalni.

2019. dec. 9. 20:44
 4/4 anonim ***** válasza:

Én sem vállaltam el mindent megajánlott munkát, mégis végig kaptam a járadékot.


Megfelelő, okszerű legyen a kifogás hozzá, és akkor nem kötekednek.

2019. dec. 10. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!