Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Gépészmérnökként dolgozók, ki...

Gépészmérnökként dolgozók, ki keres nettó 340-nél többet?

Figyelt kérdés

Sziasztok, most lettem 50. A GATE-n (most SzIE) végeztem a gépész karon '95-ben. 2010-ig egy multinál dolgoztam üzemeltetés vezetőként, ahol a létesítmény fenntartás (épület üzemeltetés) mellett én működtettem két ISO rendszert (9001 és 14001), ill. bele kellett folynom rendesen az informatikai üzemeltetésbe is. 10 éve a közigazgatásban vagyok, épületüzemeltetéssel foglalkozom. Egyre jobban mehetnékem van. Az oké, hogy nekem létesítmény fenntartásban van tapasztalatom, de mindig meghökkenek, amikor azt írják pár éves (1-3-5) tapasztalattal dolgozó, szinte friss diplomás gépészmérnökök, hogy ők 3-4-500 ezer bruttót keresnek, és évente 50ezret rátesznek a fizetésükre.

Tudom, hogy ezeket az infókat fenntartással kell kezelni (valóságtartalom vonatkozásában), mégis megkérdezném, hogy aki konkrétan gépészmérnökként dolgozik, mit csinál, mihez ért, hogy közel nettó félmilliót keres? Köszönöm előre is a válaszokat.



2019. dec. 10. 09:33
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Elírtam: 3-4-500 ezer NETTÓT.
2019. dec. 10. 09:41
 2/19 anonim ***** válasza:
63%

Haverom fia statikus, 1 éve esett ki az egyetemről. Új helyen bruttó 400 volt a fizú, kocsi, laptop, telefon, cafetéria stb. 6 hónap múlva 50 ezerrel emelték, most szintén 50 ezerrel.

De kintről ajánlottak neki munkát, duplaennyibe, plusz lakhatást.



A gépészek is jól kereshetnek szerintem.

2019. dec. 10. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
81%
Gépészmérnök BSc-vel dolgozom autóipari multinal tesztmernokket. Alap programozási tudás volt az egyetlen különlegesebb elvárás. 400 ezer a nettom jelenleg, 2 év után.
2019. dec. 10. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
71%
Gepeszmernokkent dolgozom Budapesten, BSc-m van csak. CAD automatizalassal foglalkozom foleg es netto 460-at keresek vele. 4 eve dolgozom teljes munkaidoben, ebben volt 2 munkahelyvaltas. Ezek valtasok hoztak eleg nagy ugrasokat a fizetesemben, 140 nettoval kezdtem. Emellett biztos sokat szamit az is, hogy a jelenlegi munkahelyem ugyan kis ceg, de nem magyar, szoval nem bannak szukmarkuan a fizetesekkel.
2019. dec. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

1-es: köszi az infókat, bár én nem statikus vagyok....


2-es: az alap programozási tudás mit jelent? Java, C, ilyesmi? Az interjúztatás során ezt is nézték (volt teszt feladat)?


3-mas: akkor tul.képpen "konstruktőri" munkát végzel(?). Ügyes vagy, hogy nettó 140-ről nettó 460-ra fel tudtad tornászni fizetésed. :-)


25 éve dolgozom, a 340 nettóm bánt kicsit: régen ez egy nagyon nyugis hely volt, azt mondtam: ennyi pénzért legalább nem szakadok meg. Pár éve nagyon pörgős, stresszes lett, így ez a pénz már karcsú....

2019. dec. 10. 11:18
 6/19 anonim ***** válasza:
75%
Tudom, csak ezek most megbecsült szakmák. 10 éve nem volt annyira.
2019. dec. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Ugyan nem gépész vagyok, de létesítmény/technológia üzemeltetéssel foglalkozom mérnökként, így akár az is lehetnék. 4 éve dolgozom aktívan és jelenleg nettó 420 ezer forint az alapbérem, plusz valamennyi kafetéria és céges autóval járok. Ezen felül az éves bérem 25%-át kapom prémiumként különböző feladatok teljesítéséért cserébe. Évente van néhány % béremelés (átlagosan 5), ami arra pont elég, hogy évente 21-2 ezer forinttal emelkedjen a bérem. Az egészet nézve nem sok, de a lelkemnek pont elég. Ugyanezen a munkahelyen kezdtem pályakezdőként dolgozni 5 éve sokkal zordabb feltételekkel (nettó 150 ezer, autó és prémium nélkül).

Persze mindig jól jön a több, de én azt gondolom a saját korosztályomban a tapasztalatommal azért előnyös helyzetben vagyok, nem ez az átlag.

Közigazgatási területhez képest azt gondolom te is egészen jól keresel, kérdés, hogy szakmailag mennyire (bocsánat a kifejezésért) butultál bele a 10 évnyi üzemeltetésbe. Én már most látom magamon ennek jeleit és bizony nehéz más terület irányába nézelődni ilyen hendikeppel. :)

Az sem mindegy, hogy az ország mely területén dolgozol, mert amíg én mondjuk Budapest közvetlen szomszédságában szívom a szmogot ennyi pénzért, addig te lehet a Balaton partján lóbálod a lábad munkaidő végén, vagy a Mátra egy eldugott szegletében. Sok összetevős ez az anyagi kérdés...

2019. dec. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Bp-en meg Győrben 300 nettó alatt lassan a pàlyakezdők sem kezdenek. Hülyre vesznek keményen.
2019. dec. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

"Győrben 300 nettó alatt lassan a pàlyakezdők sem kezdenek. Hülyre vesznek keményen."


Győrben kezdtem nettó 130-al gépészként 10 éve. Most nettó 600-at keresek.

2019. dec. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Én az elmúlt 1-2 évben elhelyezkedett gépész illetve villamosmérnök ismerőseimről beszéltem. 280-300 körül kapott majdnem mind. Persze 1-2 olcsón eladta magát de az az ő bajuk. Nagyrésze ügyesebb volt.


Nem arról, hogy mi volt 10 éve.

2019. dec. 10. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!