Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan és hol tudok álláskeres...

Hogyan és hol tudok álláskeresési járadékot igényelni?

Figyelt kérdés
Először vagyok ilyen helyzetben, és nem igazán látom át, hogy mégis hol kell igényelni. Kormányablak? Munkaügyi központ? A feltételeket ismerem. Tudna valaki segíteni? Előre is nagyon köszönöm.

2019. dec. 10. 11:20
 1/10 anonim ***** válasza:
90%

A területileg illetékes Munkaügyi Központban, az utolsó munkahelyed kilépő papírjaival együtt kell regisztrálni álláskeresőnek és ezután állapítják meg az álláskeresési támogatást.

Az elmúlt 3 évben min. 360 nap biztosítotti jogviszonyodnak kell lennie hozzá.

2019. dec. 10. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen, a feltételeket ismerem. Megfelelek mindennek, csak nem tudtam, mi az igénylés menete. A járadék igénylésének feltétele az, hogy előbb regisztráltassam magam a munkaügyi központban?
2019. dec. 10. 11:47
 3/10 anonim ***** válasza:
74%
Igen, de a regisztrációval egyben meg is igényelheted a járadékot. Csak szólj az ügyintézőnek, meg vigyél magaddal minden papírt, kilépő papírok, tb kiskönyvet (rózsaszín), végzettségeidről a bizonyítványokat. Ha több helyen is dolgoztál az elmúlt 3 évben, akkor minden hely kilépő papírjai kellenek.
2019. dec. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen! Tb kiskönyvem nincs, még hallgatói jogviszonyom van. De úgy tudom, csak nappalisok nem igényelhetnek járadékot, én meg levelezős vagyok.
2019. dec. 10. 12:25
 5/10 anonim ***** válasza:
86%
A kiskönyvet akkor a munkahelyednek kell kiállítania. Meg kell őrizni, ahova épp mész dolgozni mindig leadod, ők pedig beleírják pecsételik mettől meddig dolgoztál ott.
2019. dec. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Nem tudom, ki pontozta le a válaszod. Csak jelzem, hogy nem én voltam.
2019. dec. 10. 13:21
 7/10 anonim ***** válasza:
87%

Kérdező, az első válaszomban írtam, hogy kell 360 nap biztosítotti jogviszony, de lehet, hogy ez félreérthető, de akkor most kerek perec rákérdezek: VOLT már munkahelyed? Ha igen, meddig?

Mert ha még sosem dolgoztál (erre utal, hogy nincs TB kiskönyved), akkor nem jár az álláskeresési támogatás.

2019. dec. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Én meg már fentebb is írtam, hogy tisztában vagyok az igénylés feltételeivel. ;) Természetesen volt már munkahelyem, bő 1 évet dolgoztam ott. De rózsaszín kiskönyvet nem kaptam. Gondolom a hallgatói jogviszonyom miatt.
2019. dec. 10. 15:04
 9/10 anonim ***** válasza:
57%
Levelezős hallgató nem tb biztosított, csak a nappalis. Lehet elfelejtették kitölteni, megesik az ilyesmi.
2019. dec. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igen, akkor elfelejtették valószínűleg. Hol tudok ilyet kérni? Előző munkahely? Vagy kormányhivatalban is tudnak kiállítani, mikor bemegyek az álláskeresési járadék miatt?
2019. dec. 10. 15:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!