Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nektek van megtakarításotok?...

Nektek van megtakarításotok? Tudom, ez sokmindentől függ, de 30 évesen mindössze 250 000 forint megtakarításom van. Pedig 8 éve dolgozom. Nektek ha pl 1 millió forintot ki kellene fizetni valamire, akkor ki tudnátok?

Figyelt kérdés
2019. dec. 15. 11:00
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
90%
Van és ki tudnám fizetni, igen.
2019. dec. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
78%
Van. Ki tudnám fizetni, de az nagyon visszavetné a jövőbeli terveimet.
2019. dec. 15. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
92%
Nincs egy kanyi vasam se. Megkapom a fizum, hó végére feléljük, nincs mit félretenni. Bár vegyük bele, hogy igen drága hobbit űzünk, aminek a tanulása se olcsó és utazással is jár. Ha valamin (pl a bérleteken, telefonszámlán) spórolok, talán 2-3 év után ki tudnám csengetni az 1 milliót.
2019. dec. 15. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
85%

25 éves végzős egyetemista vagyok és 3 millió ft megtakarításom van. A szüleim szegényebbek, nekem már most több pénzem van náluk. (Bár saját hitelmentes lakás nekik van, megtakarítás szinte semmi és a fizetésük is alacsony.)


Pénzügy szakon végzek, az eddigi pénzem pedig úgy lett, hogy évek óta Angliába járok ki dolgozni nyaranta két hónapra. Most nyáron pl. 1,6 milliót kerestem, amiből a költségek (kaja kint, repjegy, stb) is hazahoztam 1,3 milliót.

2019. dec. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
100%
30 éves vagyok. Nincs megtakarításom. Ami volt, abból vettem 4 évvel ezelőtt egy eléggé lepukkant házat. Azóta minden pénzemet a felújításra költöttem.
2019. dec. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
100%
Volt egy passzív évem, akkor diákmunkáztam. Eleinte ismerősnél havi 80 ezret kerestem, úgy, hogy heti 1 szabadnapom volt (heti 6x8 óra munka). Majd váltottam, normális diákmunkára, ott fele annyi munkával többet kerestem. De az nagyon kevés pénz, főleg, ha napi 1000 Ft el is ment az ebédre, meg néha vettem magamnak egy-két ruhát is, de legalább nem a szüleimtől kértem kölcsön. Hasznos tapasztalat volt, de tényleg olyan kevés az a pénz, hogy érdemileg nem tudtam félrerakni.
2019. dec. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
56%

Most oszinten 30 evesen nem tudod elkepzelni a lehetseges valaszok variacioit???

Van aki 20 evesen milliokkalmrendelkezik van aki 60 evesen semmivel.

A ketto kozott meg barmi lehet. Most oszinten ezen mi a bonyolult?

2019. dec. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
100%

Nekem még régről van párszázezer forintom.

Sajnos amióta dolgozom, csak fogy ez a pénz.

Rengeteg variáció történhet, ami miatt a pénz csak fogy, nem szabad egy ember felett azonnal pálcát törni

2019. dec. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
51%

"Rengeteg variáció történhet, ami miatt a pénz csak fogy, nem szabad egy ember felett azonnal pálcát törni"


99%-ban emögött pusztán az van, hogy nem is akarnak félrerakni, majd lesz valahogy.

Van aki milliós bevételek mellett is máról holnapra él, más meg minimál fizetésből is félretesz.

2019. dec. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
100%

# 9



Én aránylag jól félretettem nettó 150-200 ezer forintból, de nagyon sokszor jött olyan esemény, ami lenullázta az egészet.

Még így is azért lehet egyáltalán meg az a párszázezer Ft, mert nem fogyott a vésztartalékból annyi, mint amennyit a milliós nagy kiadások (melyeknek fele vis major, másik fele befektetés jellegű) jelentettek.


Elégge fájó tud lenni az általánosításod.


Bár ha bemutatod, hogyan lehet havi 80-90 ezer forintból megélni, fejet hajtok előtted.

Ugyanis sok dolog történt az életemben, ami mellett ennyiből kellett volna megéljek, hogy hosszú távon megtakarításom legyen.

Ja, a havi 80-90-et legalább 4 éven keresztül mutasd be, rád van bízva, hogy szakadt cipőt, többször varrt kabátot hogyan veszel belőle.

2019. dec. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!