Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érdemes Call centeres, telemar...

Érdemes Call centeres, telemarketinges otthoni melóba kezdeni?

Figyelt kérdés

Nagyon csábító, hogy otthonról végezhető a munka. Konkrétan áru értékesítésről van szó. 1 hete csinálom, kimenő hívásokat kell indítani. Voltak sokan akik elküldtek a francba. Több, mint 200 terméket árulunk, volt amiről a koordinátorom se tudott, és olyat sikerült eladni. Nyolc órában eddig legfeljebb csak 4-5 terméket sikerült eladnom, persze pénztárca barát terméket. Félek, hogy elfogy a türelmük velem szemben, és amikor elvárják, hogy napi nagyobb eladásokat produkáljak, az már nem fog menni. Képben kell lenni az esetleges változásokkal is mindig.


Tehát mi a véleményetek az ilyen állásról?



2019. dec. 15. 23:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%

Ehhez kell egy temperamentum. Az, hogy valaki telefonon keresztül is lyukat tudjon beszélni az ember hasába. Ha tényleg csinálni akarod valamennyit biztosan lehet fejlődni benne, hogy jobban menjen az eladás.


Viszont én személy szerint utálom az ilyen hideg hívásokat. Nem tartom korrektnek, hogy erőszakosan akarnak rámtukmálni olyat, amire nyilvánvalóan semmi szükségem.


Nekem emiatt nem is lenne szimpatikus az ilyen munka és nem tudnám sokáig csinálni.

2019. dec. 15. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
89%

K***a sok meló lóf*** pénzért, de legalább otthonról, a saját előfizetésedről nyomod a hívásokat, amibe az ún. munkáltatód (hetente változó Bt., amiben "a főünök" mindig ugyanaz) egy fillérrel sem száll be. Amúgy nem MLM, ezt a hirdetésben is kiemelték, de mikor belekerülsz, valahogy előkerül a varázslatos "pozíció", "alád dolgozó ügyfél", "havi jutalék" és egyéb kifejezések legalább egyike.

Na, megéri?

2019. dec. 16. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Albérletbe tervezek költözni, de félek, hogy ebből a munkából fenntartani hosszabb távon stabilan nem tudnám magamat, elvégre elvehetik a jutalékot.
2019. dec. 16. 00:26
 4/14 anonim ***** válasza:
77%
Nem
2019. dec. 16. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
79%
Az alapbér töredékét se fogják kifizetni, nem ám a jutalékot.
2019. dec. 16. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Ötös! Ezt honnan tudod?
2019. dec. 16. 02:04
 7/14 anonim ***** válasza:
80%
Ezek az otthon végezhető munkák nem jók. Azért otthon végezhető, hogy a telefon költséget se a cégnek kelljen fizetnie. Ha lennének tisztességes otthon végezhető munkák, akkor mindenki azt vállasztaná egyébként. Call Centerezés meg egy undorító munka, ha van rá gyomrod és rámenőséged akkor fog menni és ha nem zavar, hogy az emberek majd elküldenek a p.-be meg egyéb helyekre, akkor menni fog, de ha nem megy akkor nem fogsz belőle megélni.
2019. dec. 16. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
91%

Ide is leírom. Nincs ügyfél, nincs fizetés. Jó, ha 30-40 ezer Ft-ot kaptál kézbe. Természetesen a te hibád, hogy elküldenek a "csába. Mondom a főnöknek, hogy erről nem én tehetek, hogy felhívom az emberkét, meghallja ki vagyok, honnan és mit szeretnék erre lerakja vagy leanyáz a legtöbb. Hát ne mondjam már, hogy nem az én hibám, ő se hallgatna meg engem stb.

Nem véletlen, hogy havonta cserélődnek az alkalmazottak ilyen helyeken.

2019. dec. 16. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nekünk azt tanították oktatáson, hogy legyünk emberségesek az ügyféllel, kerüljünk hozzá közelebb. Hát így is csináltam tegnapi nap folyamán. Így egy órán keresztül kénytelen voltam vele beszélgetni, csak így tustam neki 2 terméket eladni 30 ezer Ft értékben. Hát kaptam is a lecseszést, hogy ez az egy órás beszélgetés akkor sem ért meg 30 ezret. Mert az jobb, ha órákon keresztül semmit se tudok eladni?...
2019. dec. 18. 08:08
 10/14 anonim ***** válasza:
55%

Milyen percdíjért telefonálsz?

Mennyi a jutalékod?


Munkatársam pl. 40e-es étrend-kiegészítőt árult (spirulina alga kapszula, superfood...), 75%-os az értékesítői jutaléka = 30eFt, ő havi 4-5-öt ad el.

Velem is próbálkozott próbáljam ki, ha aláírok neki 3 hónapot 1 hónapi adagot ingyen ad, elküldtem melegebb éghajlatra, büntetésképpen nem szólt hozzám lassan 2 éve :)))))))

2020. jan. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!