Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 40 évesen még érdemes gépészmé...

40 évesen még érdemes gépészmérnökinek nekivágni?

Figyelt kérdés
Jövőre leszek ennyi idős. Már félig meddig tulajdonképp az vagyok, technikusként dolgozom, napi szinten van dolgom marógéppel, esztergával, állványos fúrógéppel. Legfőbb terültem, amihez úgy gondolom értek, a metallográfia. Itt azonban nincs helyen, nem fogok akkor sem akkora bért kapni, mint amit én szeretnék. Ez a terület nagyon érdekel. Jó is lenne olyan suliba jérni, ahol főleg ez a szakirány van erőltetve. Kérdés, hogy érdemes-e elvégeznem egy gépészmérnöki fősulit, és tudom-e hasznosítani a metallográfia tudmányom, mint hőkezelés vagy akármilyen más munkakörben?

2019. dec. 17. 20:30
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Ez a vonat már elment.
2019. dec. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%

Páylakezdő mérnökként nem fogsz annyi lóvét megkapni, mint technikusként mittomén 20 év munkatapasztalattal.

Szóval olyan melóhelyet keress, ahol nem a papirt nézik, hanem a munkatapasztalatot.

2019. dec. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%
Az az egy szerencséd van, hogy Te már hasonló munkakörben szereztél tapasztalatot, láttál ezt azt, és nem fodrász vagy jelenleg. A CV-dben meg nagyon nagyon pozitív, hogyha évek óta egy munkahelyen vagy. Ezt nem írtad ugyan, csak gondolom, mivel írtad van restanciád anyagtudományban. Érdemes lenne nekivágni, úgy, hogy közben elkezdesz valahol dolgozni, ahol már félig meddig mérnök lennél. Aztán szerintem, ha csak 1 év tapasztalatod van egy új munkahelyen akkor már szerintem kelleni fogsz komolyabb cégnél is, és onnantől kezdve nem fogják a korod nézni. A mérnöki munkakör egyébeként sem olyan, mint egy titkárnői, ahol nagyon számít a korod és a küllemed.
2019. dec. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen.. Bár meló és család mellett nem lesz sétagalopp.
2019. dec. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
83%

Simán kezd el, pályakezdőnek sem fogsz számítani, hiszen hasonló munkakörben vagy most is

Lehet, hogy a cég még ki is fizetné neked

2019. dec. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
34%
Egy mérnöki szak 3,5-4 év ezt is kalkuláld bele. Lehet inkább a meglévő tudással keresnék másik helyet.
2019. dec. 18. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Tanulni soha nem késő!!!
2019. dec. 18. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
40 évesen még bőven több van hátra az aktív éveidből, mint amennyit eddig ledolgoztál. Egyáltalán nem késő.
2019. dec. 18. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
91%
Még ha csak 45re végeznéd el csúszással akkor is van. Alsó hangon akkor is vissza lenne még 20 év munkaidőd de akkor már lehet, hogy 70-ig kell dolgozni. Pont ez lesz az az időszak amikor nagyon nem lesz mindegy, hogy technikus leszel vagy mérnök. ( sőt, sok helyen az 50-60 éves technikusokat simán lecserélik fiatalra ). És te nagyon messze leszel a pályakezső mérnöktől, elég sok gyakorlati tapasztalattal fogsz már rendelkezni. Nem lesz egyszerű meló mellett de megéri. Egy jó tanács: Az elején olyan tárgyakból amik kiváltképp fontosak mert sok épül rájuk pl:matek, mechanika vegyél zh illetve vizsga előtt magán felkészítő órát. Ha jó helyre mész leadják egész jól a típusfeladatokat. Ha első 2 félévet elvégzed akkor meg már úgyis befejezed. Az a vízválasztó. Azt támogassák meg ilyen téren.
2019. dec. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!