Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy állás megpályázásánál,...

Egy állás megpályázásánál, ahol az önéletrajzot fizetési igény megjelölésével kérik, a fiz. igényt hogyan és hova kell írni?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, az önéletrajzba nem kell beleírni, hanem fogalmazzam bele az emailbe. Hogyan?
2008. nov. 18. 18:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát pl. úgy, hogy leírod, hogy csatolva küldöd az önéletrajzod + motivációs levelet. Ezután, hogy "nettó fizetési igényem .... Ft".
2008. nov. 18. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha van motlevél, abba nyugodtan beleírhatja. Ha nincs motlevél, akkor írja meg a mailben.
2008. nov. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én beleírtm az önéletrajzba. Ugye voltak pontok amiken belül leírtam az iskolákat, munkahelyi tapasztalatokat illetve egyéb fontos dolgokat, és utolsó pontba leírtam a fizetési igényt. Biztos jó így is, hiszen felvettek, nem problémáztak ezen.
2008. nov. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem pont ez az a sarkalatos pont,amit,ha nem kérdeznek,jobb ha nem ír bele az ember az önéletrajzába,csak ha kérik az álláshírdetésben.A c.v. végére szerencsés írni,és akkor is a legalacsonyabb összeget,amit "el lehet kérni az adott állásért",hogy bruttót vagy nettót adunk meg,azt írjuk oda,bár előszeretettel szeretik a munkáltatók,ha bruttó összeget ír az ember,mert az mindig szebben hangzik,tehát,jó ha tisztában vagyunk hogy mi mennyi,miért,ha már egyszer bruttót írunk.Egyébként nem ritka,hogy pont azért rostálják ki az embert,mert számukra (!) irreális összeget ír az ember - szóval szerénynek kell lenni,mert :"vissza a feladónak;az Ön által megjelölt fizetési kerethez nem tudunk megfelelő munkakört felajánlani."(Megjegyzem,hogy árufeltöltőnek jelentkezett az illető kereskedelmi végzettséggel,az akkori minimálbért talán 1-2 ezer forintot meghaladó fizetést jelölt meg,a cég szerint meg "el volt szállva magától".

"Nesze,kis proletár,itt a munkabéred."(Prosectura)

2008. nov. 20. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A másik nevetséges mondat pedig egy álláshírdetésnél ez:"Fizetés megegyezés szerint."Igen,ők mondanak egy összeget,Te meg rábólintasz.Vagy ajtókilincs kívülről.
2008. nov. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha mégis rákérdeznek,"mennyiért vesztegeted magad?",jobb ha alulról kezded a licitet és úgy felfelé.Én momentán a minimálbérnél kezdem,aztán jönnek a "Hát,az útiköltségem...a munkaruhám...a kajám...kutyám...macskám..stb.",közben figyelem az interjúvezető tekintetét,ha kezd szúrósan nézni,akkor megállok.

:(

2008. nov. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!