Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Informatikusoknál a junior...

Informatikusoknál a junior meg senior szint az évekhez van kötve inkább vagy tudáshoz? Azaz kereshet egy papíron 2 év tapasztalattal rendelkező is annyit, mint egy senior?

Figyelt kérdés
Vagy például aki elvégez egy MSc-t is, annak a tudása már megfelel egy senior szintnek is, hogyha aza. terület amit kitanult, ahhoz nem sokan értenek?
2019. dec. 20. 07:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Cégtől függ, hogy milyen feltételekkel adnak senior beosztást, sőt, cégen belül sem feltétlenül egységes ez, van akinek csak azért megadják, mert már sok éve van a cégnél. Ezért van elég sok csapnivaló senior fejlesztő.
2019. dec. 20. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az első írja.

Jellemzően 4-6 év után szoktak adni senior beosztást, jobb esetben akkor, ha a tudásod is megfelel ennek.

Olyat még nem láttam soha, hogy valakit friss MSc diplomával egyből seniornak vegyenek fel (de persze elképzelhető, hogy történt már ilyen).

2019. dec. 20. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
54%
Altalaban mind a kettő kell hozzá
2019. dec. 20. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
63%

Attól is függ, hogy mit értünk tudás alatt.

Az átlag magyar senior fejlesztők egy jelentős része kiperegne pl. már egy Amazon első körös telefonos interjún.

2019. dec. 20. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%

Az átlagos magyar "szenyorok" el se jutnának addig, hogy felhívják őket interjúra, pl. Amazon. (amúgy nekem a német fejlesztőkről is meg van a véleményem :D)


Viccet félre téve, ha valaki nagyon profi akkor 2 év alatt is megkeresheti a nagy fizetést. Viszont arra kell figyelni, hogy ha a jelenlegi céged nem fog előléptetni (ezt 1-1.5 év után látni lehet, hogy kiket és hogyan léptetnek elő) akkor mese nincs, lépni kell máshová.


És az MSc nem minden. Én is jobban tettem volna ha MSc helyett foglalkoztam volna cutting edge cuccokkal, minél több technológia, paradigma, architektúra elsajátítása. Ja, és soft skillek, team mgt., stb.

2019. dec. 20. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az MSCről kiesve nem lesz valaki senior.
2019. dec. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!