Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Budapesten Duális képzésben...

Budapesten Duális képzésben mennyi nettó bért szoktak adni egy programozó informatikus hallgatónak?

Figyelt kérdés

Idén végzek a gimnáziummal és igazából érdekelne ez az információ. Jelenleg egy vidéki kisvárosban járok gimnáziumba és mérlegelnem kellene, hogy mennyire éri meg nekem Budapest, mert ha nem vesznek fel kollégiumba úgy érzem a Duális képzés nem lesz elég egy albérlet fenntartásához. Nincsenek nagy igényeim, csak kicsit így vidékről elég drágának tűnik Budapest nem gazdag szeretnék nyilván belőle lenni, csak egy kis lyukat valamelyik peremkerületben bérelni. Szerintetek ez lehetséges lenne abból? Van másik opcióm is természetesen, pont azért vacillálok, hogy maradjak-e egy vidéki egyetemen, vagy járjak inkább egy Óbudai Mérnökinfóra.


A referenciáimmal nem lesz gond jelentkezésnél vagy egy tucat referencia weblapom, ami az én keretrendszeremet futtatja, azt saját kezűleg írtam meg PHP nyelven (MVC alapú, a legtöbb cégnél is ezt a fajta felépítést használják). Illetve rengeteg commitom is van nagyobb szoftverekbe githubon. Nyelvek terén is sokat ismerek 10 éves korom óta programozok kezdetben C# nyelven raktam össze mindenfélét, majd 14 - 15 évesen egy versenyre össze is raktam egy versenyre egy saját operációs rendszert (azt már C++ nyelven nyilván és a bootloader assembly volt, igaz azt lenyúltam egy régebbi linux kernelből, assembly nyelven nem tudok programozni) ennek a kódja még meg is van, azután tértem át a weblapokra, szóval elég sok mindent ismerek és mindegyik nyelven a modern OOP programozást követem MVC felépítéssel természetesen, amit még talán egyetemen se tanítanának meg. Szóval ilyen szinten nem lesz probléma, szinte biztos vagyok benne, hogy felvennének duális képzésre egy céghez, csak abban nem vagyok biztos, hogy milyen körülményeket szoktak ajánlani ezek a cége.


Elnézést ezért a kisregényért, visszaolvasva elég hosszú lett és talán túl sok információt leírtam :-)


Köszönöm a válaszaitokat előre is!



2019. dec. 25. 13:39
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

60-70 ezer forint körül, de a tapasztalat később nagyon hasznos.

60 alatt nem is adhatnak...

2020. jan. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Reális amit az előttem szóló írt. Már diákként kizsigerelik az embert aztán később fel vannak háborodva ha az ember elveszíti minden motivációját.
2020. jan. 3. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!