Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkaügyi központba úgy be...

Munkaügyi központba úgy be regisztráltathatom e magamat, hogy nem az adott járásba tartozom hanem egy megyémbeli munkaügyibe regiznék be? Elküldenének?

Figyelt kérdés
Olyan a helyzetem,hogy 30-30 km-re van tőlem 1-1 munkaügyi központ. Mivel én 1 bizonyos járásba tartozom így lehetőségem van e a másik járásba beregizni magamat ? Vannak települések akik az egyikbe tartoznak , vannak akik a másikba. No ,de én a fejlettebb város munkaügyiébe regisztráltatnám magam ami megyeszékhely amúgy. Lehetséges lenne ez ? Elküldenének,hogy ha bemennék abba a járásba amibe a településem nem tartozik ?
2019. dec. 27. 15:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Csak a lakó-, vagy tartózkodási hely szerint illetékes központban regisztrálnak.
2019. dec. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Igen, csak oda lehet regisztrálni, ami a lakóhelyedhez tartozik. Amikor tervbe volt, hogy Pestre költöznék, de nem lesz állandó lakcímem, akkor mondta az ügyintéző, hogy haza kell jönnöm az előírt időpontra és itt kell jelentkeznem.

Itt a cím, hogy biztosan jól gondolod-e

[link]

2019. dec. 27. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ez annak idején, vagy 15 éve nekem is eszembe jutott. Egyszerűen azért, mert nem akartam a már megismert leépült, rosszindulatú, sgghülye nyanyákhoz menni, akiket már megismertem azelőtt. Ráadásul a helyi segííjes IQ-bajnokokkal várni az előtérben.

Kapásból elzavart a biztonsági őr egy belső kerületből, amit kiszemeltem magamnak :D

Azért nekem így is sikerült rést találni a pajzson, mert akkor még volt olyan, hogy pályakezdők és diplomások munkaügyi központja, ami sokkal kulturáltabb hely volt, mint a többi. De ezt vagy 10 éve beszántották, menjen mindenki oda, ahova tartozik.

Azért mindenesetre ne nagyon várd, hogy a munkaügyi központ megoldja a problémáidat, hacsak nem olyan melót akarsz, amire a helyi törzsközönség alkalmas, mert értelemszerűen ők az ilyen típusú munkaadókkal fognak leszerződni és ilyen munkákat ajánlgatni.

2019. dec. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
kettes sajnos azt a helyet adta be nekem ahol már 4 éve ott voltam. Beírtam a településem nevét is kiírta sajnos. Hármas sok ember mondja,hogy munkaügyi központba azok regizzenek be akik segélyért mennek más hasznuk nincsen az ilyen központoknak. Engem 4 évvel ezelőtt is csak gyárakba zavartak volna. Sehová máshová.
2019. dec. 27. 19:37
 5/7 anonim ***** válasza:

Kérdező, ez így is van, én a diplomás munkaügyi központba is csak azért regiztem be végül, mert kínomban a válság idején a rendőrséghez is akartam menni diplomával, de mondták, hogy regisztrált álláskeresőnek kell lenni hozzá.

Aztán végül mégsem az lett különböző okokból.

De te miért nem próbálod meg a sereget vagy a hadsereget?

Még én is csak afféle ugródeszkaként tekintettem az ilyenekre, de a gyárnál csak jobb.

2019. dec. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mint írtuk, kizárólag a lakó- vagy tartózkodási helyed szerint "illetékes" munkaügyi központba jelentkezhetsz.


Ha mind a kettő van (lakó és tartózkodási hely is), akkor Te választod ki, hogy melyikbe mész.


Több opció nincs...

2019. dec. 28. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Munkalehetőségről úgyis mindegyik munkaügyi tud, mármint az egymáshoz közeliek, tehát pl. a kaposvárinak fogalma sincs az egri állásokról, ha mégis, akkor a vmp.hu oldalt tudják nézni. A helyi vállalkozó, cég, multi, stb., ha ad le igényt, azt úgyis a helyibe és/vagy a megyeibe adja le.

Ha tanfolyamra mennél, akkor nemcsak az adott munkaügyiben lehet érdeklődni, hanem a hozzá tartozó közelikhez is, tudom, mert én is így jártam egy tanfolyamra, körzeten belül. Megyeszékhelyi vok, lakom, de a mellettünk lévő városba jártam tanulni, az útiköltséget fizették. Ha egyszer nem volt helyben, akkor csak így tudtam járni. De a vidékiek is így járnak, mert helyben a kistelepülésen szinte nem is indítanak tanfolyamot.

2019. dec. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!