Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Vannak manapság még olyan...

Vannak manapság még olyan munkakörök, amire kis túlzással illik a 8 óra munka/8 óra pihenés/8 óra szórakozás?

Figyelt kérdés
Hétvégente pedig lazulás és otthonülés. Az se gond, ha 8 helyett 12 órát kell dolgozni, de ne kelljen műszakolni és otthon tudjak nyugodtan pihenni hétvégente. Nagyon irigylem a szüleimet, amiért anno még nem voltak velük szemben olyan nagy elvárások a Kádár-korszakban. Ma már, ha nincs 2 diplomád, nem tudsz 2 nyelvet, nem görnyedsz hajnalokig a céges papírok felett meg tanulsz a halálodig, akkor egy senki vagy és hajléktalan sorsra ítéltetett.

2019. dec. 29. 14:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
53%
Tanár.
2019. dec. 29. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
79%

"Ma már, ha nincs 2 diplomád, nem tudsz 2 nyelvet, nem görnyedsz hajnalokig a céges papírok felett meg tanulsz a halálodig, akkor egy senki vagy és hajléktalan sorsra ítéltetett."


Nettó baromság. De kifogásnak is állati gyenge.

2019. dec. 29. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
76%

1. Vannak ma is.

2. Régen sem csak ilyenek voltak.


Azért a régi jó dolgokhoz tegyük hozzá, hogy aki nem dolgozott az akkoriban sem élt jól, és az akkori "jó" életszínvonal ma a béka segge alatti szint. Aki előre akart jutni az munka után maszekolt meg termelt és ment árulni a piacra. Régen is voltak akik a belüket kidolgozták, meg előre jutottak, aztán ma meg velük példálózik a társadalom, hogy "bezzeg régen.."

2019. dec. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
59%

Érettségivel dolgozom egy multinál.

Sosincs túlóra, sosincs hétvégi meló.

Rengeteg ilyen állás van, gyakorlatilag az irodai munkák zöme ilyen.


Műszakolni gyárakban kell, + kereskedelemben.

(rendőrök, mentősök, orvosok gondolom nem téma, mert az alap)


Hány éves vagy, és van-e valamiféle papírod? Bármi.

2 diploma szerintem sem kell, persze nyilván jól kereshetsz vele, de azért ilyet ne állítsunk már, hogy diploma nélkül nem lehet megélni. Dehogynem lehet. És nem is rosszul.

2019. dec. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
87%
Építőmérnökként legutóbb autópálya építésen voltam ahol 11-12 napot dolgoznak zsinórban az emberek 12 órát és utána van 3 nap pihi. Elég embertelen. Persze az ellenőrzés az nulla, papíron meg szép minden.
2019. dec. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
80%
Napi 8 óra + félóra az ebédidő, sima érettségi 240e+cafeteria.
2019. dec. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
84%
Az utolsó mondatot nem értem. Egy csomó ember eléldegél egy jól kiválasztott szakmával, vagy diplomával és nem fenyegeti hajléktalanság. Az, hogy "valaki" vagy -e, szubjektív megitélés kérdése, valaki nem is törekszik ilyen babérokra, csak jól akarja érezni magát életében, amihez lakás és pénz alapvető.
2019. dec. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

"Hány éves vagy, és van-e valamiféle papírod?"


26 vagyok, van egy hálózattelepítő OKJ-m meg diplomaszerzés előtt állok, de nulla munka- és szakmai tapasztalatom van infó terén. Soha nem dolgoztam a szakmámban és ha akarnék sem tudnék már érvényesülni ennyi idősen ezért pályaváltást tervezek.


#6: Megkérdezhetem, hogy milyen munkakörben/ágazatban dolgozol? A lényeg maradt ki.

2019. dec. 29. 15:30
 9/15 anonim ***** válasza:
86%

Bármelyik multihoz jelentkezhetsz. Simán felvesznek pályakezdőket. Úgyis olyan speciális tevékenység folyik ott, hogy majd ők betanítanak.

Én kérdeztem a papírt, de amúgy én is érettségivel 200-250 között kapok kézhez, és itt tanultam mindent.

Sok ilyen jellegű állás van, aminél előny az infó tudásod, de nem feltétel.

2019. dec. 29. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
84%
Informatikuskent csak ilyen hely van
2019. dec. 29. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!