Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen munkakörök vannak,...

Milyen munkakörök vannak, ahol lényegtelen a diploma, csak legyen?

Figyelt kérdés

Jelenleg mérnöki mesterképzési dipomám van, de nagyon nem tetszik a mérnöki állásom, szeretnék területet váltani.

Budapesten szeretnék új állást találni, ha a város számít.

Nő vagyok, ezért irodai munkát szeretnék, nem gond, ha monoton. Viszont ne minimálbért adjanak, egy br. 300e-ért már váltanék.


Van ilyen munkakör/munkahely, ami ezeknek a kritériumoknak megfelel?

Egyébként huszonéves pályakezdő vagyok.



2019. dec. 30. 18:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A telefonos ügyfélszolgálatot javaslom, ha beszélsz valamilyen idegen nyelvet. Ott nem követelmény a mérnök végzettség, de valószínűleg előny.
2019. dec. 30. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Bármilyen kereskedelmi back office terület. Általában jogászokat és gazdászokat preferálják, de infósok és mérnökök is előfordulnak.
2019. dec. 30. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha beszélsz angolul, akkor bármelyik ssc fizet br 400at
2019. dec. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz lesz, ha eddig mérnöki területen dolgoztál, kivéve, ha pl. mérnöki cégnél vagy hr-es, bérszámfejtős. Bruttó 300-at nehezen fognak fizetni "nem baj, ha monotorn" irodai munkára, mert ott van a diplomád, ők azt fogják gondolni, sőt, nem fognak Neked hinni, hogy megelégedsz az irodai munkával, azért, mert. Biztos történt vmi a mostani munkahelyeden, kapsz majd egy jobb ajánlatot és elméssz, kezdhetik előröl a keresést.

SSC-knél jó lenne? Bár oda meg egy jó nyelvismeret kell, ott próbáld meg. Milyen irodai munkára gondoltál? Bérszámfejtő és társai? Ehhez kell vmi végzettség. Sima egyszerű iktatás, telefonkezelés, főnöknek intézkedő? Ide esélytelen vagy, ha beírod a végzettségedet.

Tudom, miről beszélek, nekem is van egy mérnöki BSc-m, egy percet sem dolgoztam benne, hanem a hőn áhított kereskedelembe mentem néhány évre dolgozni - mindig is szerettem volna ott melózni. Aztán mivel ráértem, tanultam még MSc-re, most meg az a bajuk, hogy nincs a végzettségemhez való gyakorlatom, csak a kereskedelem. Ha meg másik kereskedelembe mennék, voltam interjún, akkor meg visszalépés lenne a mérnöki végzettségemhez képest. Melózok tovább, nyelvet tanulok, közben várom a sültgalambot...

2019. dec. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!