Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy érdemes lekomkunikalni,...

Hogy érdemes lekomkunikalni, hogy jobb ajánlatot kaptam?

Figyelt kérdés
Jelenlegi munkahelyem mellett elkezdtem körülnézni a piacon mennyit érek. Voltam állásinterjún és kaptam is egy jobb ajánlatot a jelenlegi beremnel. Szívesen maradnék a jelenlegi munkahelyemen is, ha tudnak közelíteni az ajánlott berhez. Egy multirol van szó, mérnöki pozíció. Szerencsére a viszonyom a főnökseggel jó és jó munkaerőnek is tartanak. Hogyan érdemes kommunikálni hogy én munka mellett állásinterjúra jártam és ajánlatot kaptam, hogy ebből jól jöhessek ki?

2019. dec. 31. 14:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%
Egészen konkrétan úgy, hogy máshol jobb ajánlatot kaptál. Az, hogy aktív álláskereső vagy miközben dolgozol nem szégyen, hanem ma már természetes dolog. Az idősebb generációnak furcsa lehet és egyből arra fognak gondolni, hogy rosszul érzed magad a munkahelyeden vagy nem szeretsz velük dolgozni, úgyhogy nem biztos, hogy meg fogják érteni, de felesleges köntörfalazni: le kell ülni tárgyalni a számokról, nem modoroskodni.
2019. dec. 31. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%
Csak megmondod hogy állásajánlatot kaptál de szívesen maradnál bizonyos feltételekkel és kész. Nem kell körülményeskedni.
2019. dec. 31. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%

Elhívod a felettesedet négyszemközti megbeszélésre és elkezdtek tárgyalni.


Ebben a tárgyalásban nálad van az ász, nem a cégnél.Ugyanis, nekik van vesztenivalójuk, neked kvázi nincs.

2019. dec. 31. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
90%

Van olyan cég aki elvből nem ad ilyenkor fizetésemelést de veszteni valód nincs.

Nálunk logisztikus pozícióban az 5 éve ott dolgozó srác kért nettó 30 ezres fizetésemelést. Nem adták meg neki. Elment máshova. Helyette inkább felvettek egy újoncot +60 ezerért és szétszopatták magukat mire sikerült betanítani.


De én is úgy csinálnám, hogy beszélnék a főnökömmel, hogy szeretsz itt dolgozni de a pénz neked is pénz, másik helyen ajánlottak X összeggel többet. Szerintem mondhatsz többet is. Ha 50-el ajánlottak többet akkor mondd azt, hogy 70-el többet adnának de szívesen maradnál ha meg tudtok egyezni. 35-40-et lehet ki lehet alkudni akkor meg szvsz nem váltanék.

Nyilván ezek hasraütésszerű összegek de a lényeg érthető.

2019. dec. 31. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Értem, én sem tervezek mentegetozni. De azt sem szeretném éreztetni, hogy hálátlan vagyok, vagy hogy a házuk mögött én folyamatosan keresgelek, mert nem vagyok elégedett. Nem érzik hatbatamadasnak, hogy ahelyett hogy velük targyalnek inkább munkák után keresgelek?
2019. dec. 31. 15:24
 6/12 anonim ***** válasza:
88%

Tök mindegy minek érzik. Tárgyalni úgy szokás, hogy van mire. Úgy nem fog senki több pénzt adni, hogy bemész, hogy te úgy gondolod többet ér a munkád adjon többet.

De ha tudod mondani, hogy másik cég felvenne 50k-val többét az már egy jó tárgyalási alap.

2019. dec. 31. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
91%
#5: Nem kell mondani, hogy te kerestél másik melót. Téged kerestek meg egy ismeretség által.
2019. dec. 31. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
88%
A 7-es nem mond hülyeséget. Nekem volt olyan, hogy 2 év után hívtak fel egy cégtől, hogy szeretnének felvenni. Közben már majdnem 2 éve dolgoztam egy másik cégnél. Mondtam, hogy köszönöm már nem aktuális. Gondolom annyira nem volt ember, hogy előkeresték a régi önéletrajzokat.
2019. dec. 31. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ennyit mondjál, működött nekem is: Nem kerestél állást, de egy ismerősödön vagy volt szaktársadon vagy akárkin keresztül megkerestek egy állás lehetőséggel. De te nem szeretnél váltani, de a pénz részéről szeretnél velük beszélni, mivel a másik cégtől magasabb ajánlat jött. Nem a pénz a lényeg neked de ez amivel többet ajánlottak neked már elég soknak számít. Nem-e tudnának esetleg hasonlót kibálni ők, mert nem szívesen hagynád ott őket. Ezt mondanám én a helyedben. Aztán végülis te döntésed. De ha nem emelnek és van jobb ajánlat akkor én tuti tipliznék a helyedben. Csak míg ezt nem tudod valami hasonlóan normális módon add elő.
2019. dec. 31. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Sőt ha ezen a helyen ahol most vagy megadják az emelést én akkor be próbálkoznék az új helyen is még, hogy hátha azok ajánlatát is lehet-e kicsit feljebb srófolni. Felhívod őket, hogy köszönöd az ajánlatukat, de a jelenlegi helyeden a főnökeid nem akartak elveszteni és ők is megadták ugyanezt. Így hasonló pénzért nem cserelnéd már lena bevált céget pedig az új pozíció meg az új cég is érdekes volt számodra meg hasonló rizsa. Ha nagyon kellesz nekik még ráígérhetnek. Nagyon-nagyon sok számít azon, hogy mennyire tudod eladni magad. Hasonló kaliberű cégeknél rengeteg azonos beosztásban lévő mérnök ismerősöm van. ( én is az vagyok). Meglepődnél rajta, hogy milyen sokat számít, hogy hogyan adod el magad. Nem 10-20 ezer Ft-0t
2019. dec. 31. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!