Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A CNC-gépkezelő és/vagy gépi...

A CNC-gépkezelő és/vagy gépi forgácsoló szakmában a munkavégzés jár-e fokozott hőterheléssel a dolgozók terhére?

Figyelt kérdés
Krónikus betegségem miatt alkalmatlan vagyok fizikai munkára meleg környezetben, mert súlyosbodnak a tüneteim mesterséges hősugárzás hatására.Nagy felületű, meleget sugárzó tárgyak közelében pár percen belül izomgörcsöktől szenvedek, lassulnak, szinte bénülnak az arcizmaim és az ujjaim.Befeszülnek az izmaim.Egyébként fizikailag fitt sportoló vagyok és a "saját" hőmet tolerálom minimális tünetekkel amikor kimelegszem.Viszont szakmát kell váltanom a betegségem miatt.Hegesztőnek nyilván nem mehetek.A videókból, amiket megnéztem, azt szűrtem le, hogy képes lennék ezt a munkát végezni a betegségemmel és még keresett szakma is.Emellett alapvetően nem kizáró tényező ami az egészségügyi alkalmasságot illeti, legalább is így értelmeztem az egyik képzési hely tájékoztatóját.
2020. jan. 1. 16:10
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem jár.
2020. jan. 1. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
nos. öreg cnc-s vagyok.az a helyzet milyen céghez, milyen gépre kerülsz.van olyan hely ahol nincs klíma, nyáron akár 40 fokban dolgozhatsz.vagy , van olyan gép, ha a megmunkálás után kinyitod a kabin ajtót, kicsap a meleg emulzió gőz!főleg ha a szerszámban belső hűtést használsz.miért pont cnc? annyi szép mesterség van!
2020. jan. 18. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!