Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ti görcsöltök az anyagiak miatt?

Ti görcsöltök az anyagiak miatt?

Figyelt kérdés

31 éves vagyok, és az utóbbi hónapokban eléggé sokat stresszelek, ami kezd kihatni az egészségemre is, pl. irtó gyomorfájásom van minden nap.

Nagyon frusztrál, hogy nem tudok félretenni pénzt, havonta max. 20-25 ezer forintot, és így elég lassan gyarapszik ugye. :/ Jelenleg 600.000 forint félretett pénzem van.

Ti izgulnátok emiatt vagy hogy álltok a megtakarítás kérdéshez?

Talán annyi a mázlim, hogy saját lakással viszont rendelkezem, tehát olyan óriási dolog nincs, amire milliók kellenének, csak szeretném ha nagyobb ütemben gyűlne. :/


2020. jan. 3. 09:03
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
48%
Ha saját lakásod van, akkor hogyhogy csak ilyen keveset tudsz félretenni? Mennyit keresel, az ország melyik részén élsz? Én nem stresszelek a pénzen, bár azért szerencsére nincs okom panaszra.
2020. jan. 3. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
71%

Saját lakásban is kellhetnek százezrek, akár milliók...

Nekem lyukas az ágyam, kiáll a "bele", de ha plédet rakok rá, nem nyom. Mondjuk "jó" meleg a túlfűtött lalásban. A kanapé kiszakadt. A dohányzóasztal tönkrement. A csapokkal gond van, az elektromos hálózattal gond van, a mosógép és pár másik gép 13-14 éves. Per pillanat melegvíz sincs.


Nekem is az a gondom, hogy amióta dolgozom (bő 3 éve) havi 20-30-akat tudtam félretenni, azt is sokszor nehezen, tehát sohase éltem jól. Azután jött valami egészségügyi nyavalya, vagy elromlott dolog vagy éppen pont, hogy tanfolyam, ami elvitte a friss megtakarítást és a régiből is fogyasztott.


Decemberben 100 alatt kaptam pénzhez, vállaltam a kockázatot, mert úgy nézett ki, elhelyezkedhetek a tanulmányaimnak megfelelően. Januárban is 100 alatt fogok és per pillanat fogalmam sincs, van-e még munkám, mert "furán" foglalkoztatnak és a srác eléggé el van tűnve.

Jó, nyilván azonnal keresek egy normális munkát, bár az elmúlt időszakot azt se tudom, hogyan írjam a cv-be.


Szóval ismerős a kevés pénz és az anyagiak miatti aggódás.

Annak is örülnék, ha a tanulásomnak végre gyümölcse lenne illetve stabilitás jönne az életembe.

2020. jan. 3. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

# 1


200 ezer Ft alatti fizetés, amiből eleve nem stabil a félrerakás + esetleg egyéb kiadások, pl tanfolyam, jogsi, nyelv (nekem utóbbi nem volt, csak példa) + eü +egyebek.

2020. jan. 3. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
32%
nrm
2020. jan. 3. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
58%
Én 40 felett vagyok és stresszelek rajta, mindig takarékos voltam, de saját lakáshoz jutnom esélytelen, nem, örökölni sem fogok, max adósságot. Én a helyedben nem aggódnék, gyakorlatilag a legfontosabb már megvan az életedben.
2020. jan. 3. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Tavaly vettem a lakást és bár teljesen jó állapotban volt ahhoz képest, hogy milyenekbe lehet belefutni, én elkezdtem a saját ízlésemnek megfelelően felújítani, tehát azért tavaly elég sok pénz ment el erre. Pl. két szobában a nyílászáró csere 400ezer forintba került és muszáj volt kicserélni, mert egyiket sem lehetett bezárni, nyilván télnek nem mehettem így neki.. Ez volt a legroszabb állapotú rész a lakásban. De pl nem volt egy bútorom sem, hónapokig a földön aludtam, aztán fél éve vettem egy ágyat. Nah szóval sok minden kellett és kell még mindig, ezért van az, h nem túl sokat tudok elrakni.
2020. jan. 3. 09:48
 7/23 anonim ***** válasza:
42%
Nyomi vagy. Több, mint 2 millió ember él létminimum alatt, akiknek az is kétséges, hogy lesz-e egyáltalán mit enni holnap. További több millió él hónapról hónapra úgy, hogy egy vasat nem tud félretenni. Ha te tudsz félretenni minden hónapban, akkor már a felső 2 millióba tartozol.
2020. jan. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
68%

#7: forrás?


Havi 20-25 ezer megtakarítás az szinte semmi manapság. Sajnos.

2020. jan. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
44%

"Nekem lyukas az ágyam, kiáll a "bele", de ha plédet rakok rá, nem nyom. Mondjuk "jó" meleg a túlfűtött lalásban. A kanapé kiszakadt. A dohányzóasztal tönkrement. A csapokkal gond van, az elektromos hálózattal gond van, a mosógép és pár másik gép 13-14 éves. Per pillanat melegvíz sincs."


Ezt majd bemásolnám azoknak a pénzügyi zseniknek, akik szerint az albérlet pénzkidobás, mert fizethetnéd a hitelt is és akkor tiéd lesz a lakás. 🤗

2020. jan. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

#8


Keress magadnak forrást, ha érdekel, most nincs kedvem.

2020. jan. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!