Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az igaz, hogy korhatár függő...

Az igaz, hogy korhatár függő Aldiba, Lidl-be a felvétel?

Figyelt kérdés
Azt hallottam 40 éves korig lehet csak jelentkezni. Ez igaz? De miért van ez, ha igaz?

2020. jan. 5. 07:17
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
85%
ha van szakképzettséged felvesznek, mindenki csinál mindent, kereskedelmi végzettség nélkül meg nem lehetsz pénztáros
2020. jan. 5. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Van végzettségem, régebben dolgoztam kereskedelemben, ott is mindenesek az ott dolgozók, ezzel nekem nincs is gondom, ha észerűen van elosztva a munka megy a dolog, csak legyen esély bejutni. Csak az mennyire hátrány, hogy sok év maradt ki, mert más területen dolgozom?
2020. jan. 5. 07:27
 3/18 anonim ***** válasza:
77%

Nem lehet ilyen feltétel, mert törvény tiltja a kor alapján való megkülönböztetést.

Egy másik kérdés, hogy milyen a magyarországi 40-esek és felette fizikai állapota, munkavégző képessége stb. Az összhatás számít.

2020. jan. 5. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
66%

"Nem lehet ilyen feltétel, mert törvény tiltja a kor alapján való megkülönböztetést."


Azt viszont semmi nem tiltja, hogy pl. a 40 év felettiek önéletrajzát el se olvassák, és be se hívják őket.


Én még nem hallottam egyébként ezt a feltételt, de ha most belegondolok, vásárolni járok ezekre a helyekre, és sehol nem látok 50-60 körüli eladókat.

Mindig van épp olyan, aki raklapot húz, vagy tölti fel a polcokat, meg ugye mindig vannak kasszások.

Jellemzően 30-40 körüliek.

De őszintén szólva, kell is a pörgés. Mindenki siet, gyorsan akar végezni, senki sem akar a kasszánál ácsorogni 10-20 percet.

Azt biztosan tudom, hogy x csipogásnak meg kell lennie eg perc alatt, mert ha nem, jön a számonkérés. Ezt ott dolgozók többször írták már, meg az érintett facebook-csoportokban is volt már téma többször.

És megint csak saját tapasztalat, ha bemegyek egy COOP-ba, ahol az eladó nénik 50 és a halál között vannak, ott nem ezt a pörgést tapasztalom.

Szándékosan írtam nénit, mert ott azok vannak. Ők nem szívbajosak. Ha a sor a bolt másik végéig ér, akkor addig ér. Lehúzzák szép kényelmesek a vonalkódot, ha nem találják, akkor 5x körbeforgatják a terméket. Közben beszélgetnek a többiekkel.

Én sajnálom, ha ez valakinek rosszul esik, de valljuk be, egy 55-60 éves, idős ember nem tud úgy pörögni, sem agyban, sem fizikálisan, mint egy 25-30 éves.

Szóval ha nincs is kimondva az említett boltoknál, de teljesen el tudom hinni, hogy van náluk ez a korosztály-szabály.

2020. jan. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Egy 40+ is tud pörögni,nem mindenki van belasúlva, volt nem egy olyan kollégám 50+os akik a fiatalokat is felül múlta, meg sem állt, én csak röhögtem rajtuk, hogy ti biztos hiperaktívak vagytok, mert ezt nézni is szédítő. Szóval nem tartom fernek a szelektálást őszintén, a másik meg minek pörögni? Akkor lehet a letöbbet tévedni, ha kapkodsz, a nagy sietségnek nem kis kárai lettek a tapasztalataim szerint, üvegek törnek, raklap borul, stb. Mi a frász értelme van így dolgozni? A kasszázást meg be kell tanulni, ha van rutin, akkor lehet kicsit tempósabban is dolgozni, azt én is látom a coop-ban belassult tempó van, de ott a fizetés is olyan, ezt ne felejtsük el, meg a tescoban is vannak ám érdekes dolgozók :) De azért megköszönénk, ha 39+tól kaphatnánk egy esélyt, max. mondják azt nem vagyok alkalmas nem ezt a tempót várják, vagy akármi.
2020. jan. 5. 13:57
 6/18 anonim ***** válasza:
82%

Nézd, én nem vagyok érintett, de úgy látom, te igen.


Elhiszem, hogy van pörgős 40-es is, meg bamba birka 20-as is, mivel kivétel mindig, mindenre van.

Amit írtam, az a nagy általánosság. Az átlag.

100-ból mondjuk 95.

És a nagy számok törvénye alapján nem fogja behívni a sok idősebb jelentkezőt, hogy megtalálja azt az egyet, aki nincs belassulva.

Én multinál dolgozom, irodában.

Egyrészt a lassúságot így is érzékelem, bár semmi közünk a kereskedelemhez. Ráérős munkavégzés, gyakori cigizés, ráérős kávézgatás, 1 órás ebédszünet. Egészen más mentalitás. Mert már bennük van az, hogy ők itt valakik, letettek valamit az asztalra, nekik ez jár.

Több száz emberről beszélünk, mivel multi.

Amikor elkezdtem ott dolgozni kb 20 évesen, a szomszéd asztalnál egy 60 év körüli nő ült, nem sokkal később el is ment nyugdíjba. Borzasztó lassan értette meg, mit kell csinálni, a számítógéphez alig értett, és amit nem csinált minden nap, azt füzetből csinálta, a kis jegyzeteiből. Nem viccelek, amíg ő megcsinált 1 feladatot, én 15-öt. Nem túlzok.

Ezt már egyszer leírtam egy másik kérdésnél, még régebben.

És arra valaki azt reagálta, hogy gondoljunk bele, mindenki eléri majd ezt az állapotot (jó esetben), a szüleink is ilyenek, stb. Meg hogy ők fiatalon már dolgoztak a cégért olyan pörgősen, ahogyan most mi.

Mivel nem vagyok cégvezető, vagy tulajdonos, vagy ilyesmi, így teljesen független véleményem van.

És azt gondolom, hogy ezek a cégek profitorientáltak, a nyereségre mennek, nem jótékonysági intézmények.

Tényleg nem akarlak megbántani, nem erre megy ki a játék.

De szerintem egyértelmű, hogy az kell nekik, aki gyorsan és jól dolgozik.

Mert az, ahogy mi, fiatalok dolgozunk, gyors. De ne keverjük azzal, amit te írtál, hogy kapkodás.

A gyorsaság nem egyenlő a kapkodással. Főleg nem egyenlő a hibás munkavégzéssel.

Én gyorsan tanulok, gyorsan gépelek, gyorsan végzem a munkám. Ez nem jelenti azt, hogy hibásan.

Ha hiszed, ha nem, egy idősebb munkavállaló, nem elég, hogy sokkal lassabb is, még sokkal többször is hibázik!

Egyébként tekintsünk el a multitól, és térjünk vissza a kereskedelemhez.

Miféle hibázás lehet a gyorsaság miatt? Árufeltöltésről vagy kasszázásról lehet szó, remélem nem azt akarod mondani, hogy a huszonéveseknek minden második termék kiesik a kezéből, vagy nem tudják behúzni a vonalkódot?

És visszatérve a profitorientáltságra:

jár ugye a fiatalnak évi 20 nap szabi. Idősebbnek több. A cég veszít azzal, ha idősebbet vesz fel, de szerintem ez nem szempont nekik, ezen túllépnek.

Viszont 40 felett, 50 felett nem csak szabi miatt hiányoznak annyit, hanem egyre kevésbé bírják a munkát, jön egy csomó betegség, műtétek, hosszabb lábadozás, nehezebb felépülés. Ne gyere azzal, hogy a fiatal is beteg. Igen, lehet beteg, de közel sem hiányzik annyit táppénz miatt egy huszonéves, mint egy 50es, egy műtét után. Márpedig aki 40 felett úgy ébred, hogy nem fáj semmije, az meghalt.

Jönnek az ízületi gondok, főleg ha nehéz dolgokat kell emelgetni. 40 felett, 50 felett már nehezen megy. Ott ugye ki kell hogy segítsék őket a fiatalok, és ez feszültséget szül. Ugyanazért a bérért jogosan mondhatják a fiatalok, hogy nem fognak 2x annyi fizikai munkát végezni. Ezt a feszültséget meg is lehet előzni, ha nem vesznek fel olyan korosztályt, akiknél ez a probléma jellemzően előjön.

NEM, nem mindenkinél jön elő, de mondjuk minden második vagy minden harmadik embernél igen.

Tegyük fel, hogy csinálsz egy vállalkozást. Bedolgozol egy nagy gyárnak, kis alkatrészeket kell összeszerelni kézzel. Jelentkezik 2 ember, egy 25 éves és egy 45 éves. Mindkettő szimpatikus, mindkettő normális. A 25 éves összeszerel óránként 20 alkatrészt hiba nélkül. A 45 éves munkájában szintén nincs hiba, de óránként csak 14 alkatrészt szerelt össze. Közben mondjuk többet pihent, hosszabban volt wc-n, ilyenek.

Te az alkatrészek után darabra kapod a pénzed. Ebből élsz meg, ezért hoztad létre a vállalkozást. Ebből tartod el a családod, ebből adsz enni a gyerekeidnek, fizeted az iskoláikat, próbálsz félretenni a jövőjükre. Melyik embert fogod felvenni a próbamunka alapján? Amelyik több hasznot hoz neked, vagy amelyik életkorban közelebb áll hozzád, és jobban el tudtok beszélgetni a régi szép időkről?


Én azt hiszem, elég részletesen kifejtettem, hogy mi az ok.


Ha téged ez nagyon rosszul érint, a motivációs leveledbe foglald bele, hogy fiatalos, lendületes vagy, precíz, gyors, stb.

Persze ha ez igaz.

Ne írd, hogy gyors, ha nem vagy az, mert azt gondolod, hogy a gyorsaság nem erény.

Pedig amúgy a kereskedelemben nagyon is erény, és nem kéne egy állásinterjún azzal érvelni, hogy aki gyors, az biztos hibázik.

Én vevőként nagyon nem tolerálom, hogy a Lidl-ben mindig kint van a sor közepén a raklap, de épp nem pakol róla senki, és kerülgetni kell, de 2 kocsi nem fér el, és kínlódás van. Szóval tök jó lenne, ha valaki gyorsan lepakolná, és elvinné az útból, mert bevallom, nem egyszer volt már, hogy azt mondtam, ne menjünk a Lidl-be, mert ott nem lehet elférni. Ez meg a Lidl-nek bevételkiesés.


Írtad, hogy a Coop-nál te is tapasztalod a lassúságot, de ők nem is keresnek annyit.

Akkor vonjuk le a következtetést. Az Aldi elvárja a fiatalos lendületet és gyorsaságot, cserébe meg is fizeti.

Ha Coop-os üzletvezető lennék, mire fizetnék többet? A lassúságra? Hát nem... A nyugis, kényelmes, pletykálkodós asszonyságok azért keresnek ennyit, mert ennyit is dolgoznak.

Amúgy azt is nézd meg, hogy bemész egy Coop-ba, és 8 eladó ténfereg a sorok között.

Ezzel szemben bemész egy Aldiba, és senkit nem találsz, vagy ha van 1, max 2 ember, akkor az éppen pakol a raklapról.

azért kapnak 2x-3x annyi bért, mert 2x-3x annyi munkát végeznek.

2020. jan. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Ez nagyszerű! Most gondoljatok bele abba, hogy a nyugdíj korhatást felakarják emelni 70 évre. Kit fognak 60+oskén és hol alkalmazni? Mert portársnak nem mehet majd mindenki, mire lesz alkalmas egy idős ember majd? Vagy tömeges éhhalál lesz? Mert ha ez a felfogás van mindenhol és nincs diplomád csak szakmunkásaid meg érettségid akkor azokra a területekre nem fogsz kelleni a korod, lassúságod, alklmatlanságod miatt. Akkor mi lesz majd velünk? De komolyan kérdem! Ha egy 40 éves már öreg,mi lesz később? Takarítás, őrködés, bolti eladó, akár mit nézel fizikum kell, vagy agyi munka. Egy gyárban is tempózni kell. Mi lesz így?
2020. jan. 5. 15:57
 8/18 anonim ***** válasza:
80%

Kedves 6-os!

Arra lennék kíváncsi, h te hogy tervezed az 50-60as éveidet?

2020. jan. 5. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy a Penny, Sparnál ugyan ennyit kell dolgozniuk mindenesek és vannak idősebbek is akik ugyan így emelgetik a nehéz súlyokat, ők miért nem kapnak több pénzt? Mitől nem érdemelnek többet mint egy Aldis, Lidls, mert nem 20 éves, akkor büntessenek már érte minket, nagyon korrekt. Értem én a biznisz részét, de ha az üzlet tulajt érinteni a megkülönböztetés és ezért büntetnék alacsony bérrel, mert nem 20 éves, biztosan húzná a száját, az könnyen beszél aki még fiatal és fitt, de ti is meg fogtok majd idősödni, akkor mit fogtok majd csinálni? Erre nem gondoltok?
2020. jan. 5. 16:02
 10/18 anonim ***** válasza:
41%

Kedves 8-as!

30-as vagyok, nem tudok előre tervezni, mert nem tudom, hogyan alakul a világ, és az én életem.


Kissé félreértettél, azt hiszem.

Sajnálom, hogy ez egyeseknek probléma, de ezt nem én idéztem elő. Csak mert a kérdésedből az jön le, hogy ez a dolog nekem köszönhető.

Attól, hogy én ezt így látom, még semmi ráhatásom nincs. Semmilyen területre, nehogy a kereskedelemre.


Elárulom, van egy 60 év körüli édesapám. Beteg, lassan mozog. Fél év kórház után, mikor megvonták tőle a rokkantnyugdíjat, mondván vissza kell terelni az embereket a munka világába, munkanélküli lett. Kérdezte, nem tudok-e neki valahol valami portás állást. Mondtam, hogy ma már a portások sem olyan régimódi portások, hanem személy- és vagyonőrök, amihez tanfolyam kell. Ő 2 métert sem tud megtenni segédeszköz nélkül. Így ő kiesett ebből a lehetőségből, még nem nyugdíjas korú, de dolgozni sem tud. Segélyt kap, nincs semmi más lehetőségünk, én tartom el.


Egyébként azt látom, hogy a legtöbben dolgoznak. Amiket írtam, azt tényleg így látom az Aldi, Lidl boltoknál. De ugye azt is megbeszéltük, hogy ők kiemelkedően jól keresnek. Azért tehetik meg, hogy válogatnak. A fiatalok pedig inkább kizsigerelik magukat, pörögnek, mert tényleg jó pénzt kapnak. Valamit valamiért.

De azt is hozzá kell tenni, hogy ezeknél a boltoknál nem 8 órás munkaidő az alap, és nem is túlóráznak, nem dolgoznak napi 10-12 órákat, mint más helyeken. Itt 4 meg 6 órás dolgozók vannak. Valaki valamit nagyon jól kitalált ezeken a helyeken, a dolgozók pedig lojálisak. Sok olyan kérdést olvastam már itt a gyakorin, hogy hogy lehet oda bekerülni. mindenki ott akar dolgozni, mert jól fizet.

Kevesebb óraszám, több pénz. Lehet, hogy a 6 órás is dolgozik annyit, mint a COOP-os nénike 12 óra alatt. De bevállalják, sőt örülnek neki, mert jobban kapnak, és még szabadidejük is több marad.

Szóval érthető, hogy a kérdező is miért ott akar dolgozni.

Szomorú, elkeseredett, mert nem veszik fel - ugye a legjobb helyet akarja.

De mindketten leírtuk, hogy ott a COOP. Ott nem kell úgy pörögni, ott vannak idősebb dolgozók is.

Csak az már nem annyira tetszett neki, hogy cserébe a fizu is kevesebb.


Mint írtam, jóformán mindenki dolgozik, aki munkaképes. szerencsére most ilyen időszakot élünk. Tehát igenis el tud helyezkedni az is, aki nem 20-30 éves. Mivel több a munka, mint az ember, mindenkit felvesznek. Talán nem az álomhelyére, de ezt el kell fogadni, nem lehet mindenkinek tökéletes munkahelye. Szerintem ma bárki talál állást.


A 60 éves szomszéd néni most kezdett el dolgozni tavaly. Előtte 20 évig nem dolgozott, végzettsége sincs. Igaz, takarítani jár. De bejelentve, rendes irodaházba. 20 évig eltartotta az élettársa, aki tavaly elhunyt, a néninek ugye se végzettsége, se szakmai múltja nincs, semmit nem tud felmutatni, de mégis el tudott helyezkedni.


Visszatérve arra, hogy én hogy képzelem el: jó lenne maradni egy irodában, multinál. Ahogy most. Írtam, hogy egy idős nő mellett dolgoztam, aki borzasztó lassú volt. És? Mégis volt munkája! Nem küldték el, mert amúgy a vezetőség nem is látott ebből semmit. És ha valaki eltölt valahol 20-30 évet, akkor ennél nyomósabb indok kell, hogy elküldjék. Szokták mondani, hogy ilyenkor már nem a z aktuális munkát kell megfizetni, hanem azt a 20-30 év tapasztalatot, tudást, amit az illető birtokol.

Csak tartok tőle, hogy amit most tudok, az 15 év múlva semmit sem fog érni, mert minden meg fog változni. Viszont az idős kollégám régi tudása sem ért már sokat, mégis onnan ment nyugdíjba.

Ami viszont megnyugtat, hogy minden állást nem birtokolhatnak majd 10-20-30 év múlva sem a fiatalok. Hogy miért? Mert egyszerűen nem lesz annyi fiatal.

Pontosan ugyanaz lesz, mint most: az újabb, frissebb, naprakészebb munkaerőt felveszik, előléptetik, megfizetik, de emellett ugyanúgy szükség lesz a régi dolgozókra.


Jelenleg olyan emberhiány van, kérdező, hogy én nem hiszem el, hogy sehonnan nem hívnak vissza. Csak te most ezekre koncentrálsz.

Biztos vagyok benne, hogy más nagyáruházba, vagy a környékeden akármelyik kisboltba fel fognak venni, csak jelentkezni kell.

2020. jan. 5. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!